Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за Мазда Е2200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за Мазда Е2200

    Здравете колеги,отскоро съм собственик на бус Мазда Е2200 ,чист дизел 2,2 мотор, 4х4 с бързи и бавни скорости.При купуването направих няколко пробни кръгчета,но не забелязах проблем,когато излязох извън града , при скорост над 60 км/ч се появи виене от задния диференциал.Полека го докарах до в къщи (Габрово - Плевен),след проверка се оказа че има масло в дифа съвсем на дъното.Има табелка Limited slip differential т.е. маслото верочятно трябва да е 75w140, с добавка за LSD.Всъщност , питането ми е дали някой знае от какво може да се ползва цял заден мост , и какво евентуално да гледам , освен геометричните размери.Благодаря предварително!

  • #2
    Предавателното число на диференциала, например.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      Не съм съвсем наясно как да го изчисля,но ще опитам...дадоха ми като жокер Мицубиши L300 , ако намеря нещо из тупрака ,ще меря...

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от valtor Преглед на мнение
        Има табелка Limited slip differential т.е. маслото верочятно трябва да е 75w140, с добавка за LSD.
        Не е задължително. На Кия Спортидж 1 дифа е подобен но с обикновено масло. Просто имат друга конструкция на дифа .Едното е с дискове които се трият, другото с пружина притискаща разни колелета вътре
        В този ред на мисли - понеже същия двигател от Мазда се използва и в този модел на Кията, то огледай да не се окаже че и дифовете са еднакви.

        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • #5
          Възможно е ,пълният аналог на Мазда Бонго е Киа Беста,ще поровя да видя дали ще успея да открия инфо за Спортидж.Благодаря за жокера!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X