Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
    При серозен дъжд ми се пълнеше фара почти до половината. ....
    Оказа се деформирано уплътнението между стъклото и рефлектора /пластмасовата кутия/. .....
    Колега, как го разглоби това? При мене всеки опит да разделя корпуса от стъклото води до отчупване на люспи - или от стъклото, или от пластмасата. Накрая се отказах, щото работата ще отиде на нов фар, и го наклепах с лепило отвънка. Вероятно ще има кратковременен ефект само.
    Ама беше много гнасясало около фара, та и това помага на влагата да се задържа, вместо да се оттича водата.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Най-после започнах да сменям разни чаркове по Sir Gerald Durrell (Land Rover Series III, 2286cc Petrol, SWB 88, Station Wagon, 1977). Добре, че Джорджо ме подкани настоятелно да си постегна жипа, помага ми и ме трае, когато мрънкам. За сега съм сменил с чисто нов карбуратора Zenith 36IV, нова спирачна течност и свещи. Има леко затягане на спирачките на предно ляво колело, но се надявам утре да го оправим. Преди време смених сервото и спирачната помпа, делкото и бобината. Купил съм една камара части за скоростната кутия, а вчера поръчах гумички за клапаните. Имам още много нови части, които чакат да ме осени вдъхновението. Събрал съм май цялата оригинална техническа литература, която е достъпна за модела. Ако някой има нужда- да се обажда.
      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
      No wahalla.

      Коментар


      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        За кутията сме се разбрали.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Борка, давай и снимки, да сме съпричастни в ремонта и ние.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            След последното почистване на радиатора от трева,реших да взема мерки.Спретнах си тунинг за 0,80 лв.Взех мрежа за мухи и я прехванах с поялника към маската,така че да покрива всичките и отвори.И за сега спря да "пасе".
            Прикачени файлове
            0888 364 731

            Коментар


            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Чистих MAF-а и леко "тунинговах" долната част на кутията на въздушния филтър, в търсене на малко повече "живец" в ниските обороти. Има ефект, но все още не е това, което бих искал. Разбира се, алтернативата "чип+по-голям кулър+... и т.н" е ясна, но за момента ми е малко нанагорна като разход. Освен това ме озадачават малко писаниците в нета за проблеми над 3000rpm и решенията им - не за друго, ама при мойто каране рядко ми се налага да настъпвам мотора над 2700 и скоростта, която се постига там ме устройва напълно, както и мощността над 1800-1900rpm. Мъчи ме обаче интервала 1400-1800rpm. При паджерото това го реших с паралелен втори въздушен филтър (по идея подхвърлена от BENZBOSS) и ефектът е повече от осезаем, но там няма електроника, която да се бърка в процесите. При TD5 тая схема изглежда неприложима - едно, че няма място за втора кутия и второ, че имам силни съмнения (от изчетеното в нета), че може да повлияе отрицателно при по-високи обороти, ако няма съответно "remap"-ване на ECU-то.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Днес почистих и ААР сензора (този, който е монтиран на самата кутия на филтъра) - още малко по-добре, но все още не е това, което искам. Мотора определено се "развърта" по-бързо от преди, но на баир трудно се "изтегля" от под 1500 оборота, на трета или по-висока предавка. Ако се държи над 1750 - всичко е слънце, ама аз искам и от по-малко
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Днес, докато търсех палец за 18i фрийлендър, в един магазин на Козлодуй, след дълго търсене ми казаха следното: "ама господине и лендровъра и фрийлендъра, това са тойоти.
                  Онемях и излезнах с отворена уста от този магазин. И още не мога да повярвам какво ми казаха. Хора, това не е възможно да се случва в магазин за авточасти. Иначе след смяната на палеца всичко си дойде на мястото и вече пали и върви отново.
                  Последно редактирано от sony bono; 13-07-11, 17:48.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    А, що да не е възножно? Нали магазинът е в България?
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Ами не беше днес както е темата, но в петък при Митко Игнатов смених:
                      водна помпа, радиатор, махнахме съчмата и пробихме малък допълнителен отвор на термостата.
                      Радиатора бе спукан в горната част на ребрата:
                      ,
                      а водната помпа макар да изглежда нова се оказа с разбити лагери:

                      Причината за тези 'убавини се оказаха ей тия сладурчета:

                      които изпаднаха от отвора на помпата в блока.
                      Общо взето се установи, че когато машината е била в Италия, най-вероятно оста е превъртяла, но
                      на местните "майстори" не им се е занимавало да пипат в топлото дали не е останало още нещо и направо са набили новата помпа.
                      Сега след подмяната, да чукна на дърво, нещата заспаха.
                      Поздрави
                      "Bis dat qui cito dat"

                      Коментар


                      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Днес смених царския болт на А-рамото на задния мост-голям зор е да знаете.От бая време знам,че всичко ми е наред с кардани,раздатки и диференциали,но отзад все нещо ми хлопа при рязко пускане на съединителя и при преминаване на къси напречни неравности на асфалт.След кратко съвещание с Тарга,обвинихме царския болт.Страх ме е да се похваля,но след смяната вече няма никакви хлопания-УРА!Болта се избива само с преса,но няма къде да се подпре-затова на стария болт се режат ушите.Като се набива новия в леглото,трябва болтовете за захващане на болта в леглото да са навити,за да паснат точно,защото един път набит,болта няма вадене без рязане на ушите.
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Запази ми място на събора, по близичко до тебе, че имаш много да черпиш.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                            Днес почистих и ААР сензора (този, който е монтиран на самата кутия на филтъра) - още малко по-добре, но все още не е това, което искам. Мотора определено се "развърта" по-бързо от преди, но на баир трудно се "изтегля" от под 1500 оборота, на трета или по-висока предавка. Ако се държи над 1750 - всичко е слънце, ама аз искам и от по-малко
                            Турбина с променлива геометрия е твоето решение.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Първоначално публикуван от robkobg Преглед на мнение
                              Турбина с променлива геометрия е твоето решение.
                              Това е ясно, но не му е дошло времето
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Вчера реших да пробвам един универсален скенер на TEXA, понеже ми е по-близо (при Голди), от колкото да се разхождам всеки път до Митко в Бистрица. Предисторията - трите бандита светваха трайно на няколко пъти, винаги при натискане на спирачка с ниска скорост и след преминаване на някаква по-сериозна неравност (голяма дупка или спящ полицай). Записаната грешка беше липса на сигнал от датчик, като се редуваха преден десен и заден ляв, което ме накара да се усъмня в кабелен проблем. След кратко разследване открих два полуизмъкнати куплинга от електронния блок на ABS-а (зад жабката). ТЕХА-та успя да изчисти грешката и засега няма нови проявления. За съжаление не можах да открия причината да свети лампата на ACE-а. ТЕХА-та само регистрира наличието му, но не може да проведе тест. Митко пък няма лиценз за този модул на Rovacom-a.
                                Интересно, че ТЕХА-та откри 7-8 записани грешки по двигателя, половината касаещи затапения ЕГР (които излизаха и на Rovacom-a), но останалите не си спомням да ги е имало преди (възможно е да са записани след пробите ми с разкачане на MAF-a и ААР-сензора?). Факт е обаче, че след почистването им, колата показа осезаемото подобрение в ниските обороти, което търсех.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X