Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигател в дилърството

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на двигател в дилърството

    Здравейте,
    Наложи ми се смяна на двигател по удължена гаранция в дилърството. Някой минавал ли е по същия процес? Тези хора в Мото-Пфое не дават никакъв краен срок.

  • #2
    На днешно време какъвто и срок да ти дадат ще те излъжат. Зависи кога ще им пратят двигател, те ще го сменят за седмица вероятно, все пак имат интерес, пари за труд ще вземат от производителя.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      В закона пише, че имат 30 дни след приемане на рекламацията. След това трябва да върнат парите, да предложат същият или аналогичен модел или КЗП. Вие можете да изберете кое.

      Аз за друго бих се притеснявал повече.....тея тука тая манипулация я правят 1-2 пъти в година най-много. А имайки предвид и текучеството ще рече през година. И техните условия, интрументи, умения, точност и т.н. тук са коренно различни от тези в завода.....
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Това е така, ако колата не е на фирма.

    • #4
      В мото пфое за същата процедура на моята куга им трябваше точно един месец, като няколко дни бяха за диагностика, и десет работни дни за доставка на нов блок от германия
      Nissan Terrano II 2.7TDI

      Коментар


      • #5
        За жалост при мен случая е по-сложен. Миналата година се счупи само блока, като тогава явно са сменили само него. Сега това което ми казаха е че от дюза се е счупило буталото, вдигнал е налягането и е хвърлил маслото през семеринга. От там пак всичко е за смяна. Колата вървеше перфектно, докато просто не блокира. Има и още една подробност, но тя не е за тук. От Ленд Ровър им отказаха гаранцията по резервна част и сега чакаме решението по удължена гаранция. Изискаха им цялата диагностика на двигателя и явно разглеждат случая много внимателно. Тъпото е че колата е в сервиза от началото на Април, дадоха ми един Фокус и от Рейндж Роувър Спорт сега карам Фордче. До колкото разбирам за удължената гаранция няма точен срок, иначе колата е на физическо лице.

        Коментар


        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          В случая има възможност и да откажат гаранция. Много е важен текста на основната гаранция и удължената гаранция.

      • #6
        Това намерих като условие на Гаранцията - https://www.motopfohe.bg/bg/services...-i-7-ma-godina
        Би трябвало проблема да влиза в покритието.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X