Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диско 1/2 или P38 - избор на джип, по - конкретно раздатки и АСК

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диско 1/2 или P38 - избор на джип, по - конкретно раздатки и АСК

    Здравейте, колеги. Помогнете ми със съвет относно избора на джип Ленд Ровър. Харесал съм Дискавъри 1 или 2 (малко са ми аграрни машини) и Рейндж Ровър Р38, като той ми е по - на сърце сякаш, но по-сериозно ме вълнува трансмисията.

    Тъй като ще се ползва за разходки в кал и сняг, катерене на снежни баири, МТ гуми евентуално ... общо взето оставане до викане на трактор и ми се иска да е с блокаж на дифа в раздатката , както са диско-тата. Разбрах че Дискавъри 1 от лоста си блокирам дифа CDL твърдо когато поискам, при 2 пак го има блокажа ама на някои не е изведен на лоста като може да се изведе, нали това раздатката LT230. Тъй като Р38 по ме кефи като купе и интериор, при него чета че в зависимост с коя скоростна кутия е може да е с една от две раздатки NV255 или Steyr DD295 . NV255 е с торсен диф като ауди куатро и бавни, а Щаер-а е с многопластов съединител вероятно с г-роторна помпа и под налягане от разликата в оборотите блокира дифа между преден и заден кардан (прилича ми на блокажите на Grand Cherokee WJ Quadra drive). Колко адекватен е този блокаж с дисковия съединител? Плавно ли блокира, лашва ли, трябва ли да забоксува хубаво че да блокира дифа, ако се катери по - лесно ли ще блокира отколкото ако е по равно ?

    1 въпрос - Струва ли си Рейндж Р38 пред Диско 1/2 като се има предвид че ще се кара ежедневка, градско 50% (разход на V8 на газ, гниене, детски болести) ?

    2 въпрос - С коя раздатка да търся Р38 като се има предвид че NV255 торсен раздатката е с 5-ст. автомати ZF 5HP24 или GM 5L40-E , а Steyr-а с автоматичния блокаж е с 6 и 8ст. автомати (вероятно на последните Р3 ZF 6HP26/28 или ZF 8HP70 ?

    3 въпрос - При Р38 със Steyr раздатката, ако включа бавни блокирам ли дифа на 100% (според мен не, защото трябва разлика в оборотите на двата кардана за да блокира, може и да не е така) ?

    4 въпрос - При Рейндж Ровър L322 Този след Р38 как стоят нещата с раздатките в сравнение с P38 ?


    Ако темата ми не е за конкретния раздел, се извинявам предварително и бих помолил да бъде преместена където и е мястото.
    Последно редактирано от kompresor; 26-10-21, 13:26.
    Не вярвам на жени и спирачки !

  • #2
    Инфото за P38 ти е много грешно. Единствената раздатка е Borg Warner с виско муфа вместо блокаж. Консумативи са муфата и веригата. Къде отиде на 6 и 8 степенни кутии? Автоматите са 4HP22 или 4HP24 - четиристепенни. Диското (1 и 2) е по-проста, по-лесна за поддържане и доста по-безпроблвмна кола. За да избереш P38 трябва да имаш сериозна причина - като например да си голям фен.

    Коментар


    • #3
      Аз съм за Диско-2. 12 години караме трета кола Д2 без сериозни проблеми. Гледай да е без ръжди, другото се прави. Тд5 са Еко-1.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        По обявите има повече Р38 с 4.6 двигателя под 10 000лв....Дискавърита има 5 бензинови и те са 4.0 и са над 12-13 000лв, повечето диско-та са дизелови.
        Ето на позиция 16 си е торсен диференциала.

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:105.1 КБ ID:6784063
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от kompresor; 26-10-21, 15:11.
        Не вярвам на жени и спирачки !

        Коментар


        • #5
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitledsds.png
Прегледи:272
Размер:419.3 КБ
ID:6784069
          Не вярвам на жени и спирачки !

          Коментар


          • #6
            Май раздатката NV225 e при следващия Рейндж L322 със 5-степенните автомати на GM от 2002 до 2005та със мотори само на BMW 4.4 бензин и 3.0 дизел, а точно както казахте при Р38 е само тази със виско блокажа
            Не вярвам на жени и спирачки !

            Коментар


            • #7
              Да намериш хубявd Р38-цd преди 15години беше доста трудно, сега е още по трудно. С тази разлика че тогава търсих дизелов, а сега бензинов, това лято обиколих няколко и нито един не ме грабна. Ако търсиш много добър технически 4,6 2001г, има един във Варна, ако искаш пиши да ти дам координати.

              Тези РК където си ги цитирал са за Л322 (2002-2012), Р38 е само и единствено с борг уорнър=

              Коментар


              • #8
                L322 стока ли е ?
                Не вярвам на жени и спирачки !

                Коментар


                • Кристиян Костадинов
                  Кристиян Костадинов коментира
                  Редактиране на коментар
                  Зависи за какво и сравнено с какво?
                  За ежедневка, сравнено с туарег, ку7, х5 и подобни, според мен, да. Но с условности.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X