Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разни проблеми с Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разни проблеми с Land Rover Freelander

    Проблем 1 - откраднаха ми декоративните капачки на джантите. Преди време си бях поръчал чак от Варна, сега пак трябва да поръчвам. Кой, по дяволите, краде капачки от 22 годишна кола? КОЙ?
    Проблем 2 - тапицерията е толкова замърсена, че жената не иска да се качва в стария фриилендър, затова я возя само в новия джип. Искам да я сменя. Тапицерията, не жената. Обаче, не мога да намеря подходяща тапицерия, най-вече заради задните седалки (2 +1). Кажете някакви съвети, фирми, магазини, от които да си купя подходящи калъфки.
    Проблем 3 - една хубава черта, предполагам, че е подарък от една злобна съседка, се появи на задната врата. Ще кача снимки и тогава ще питам, как дя я оправя. Вратата, не съседката! Много е грозна. Т.е. съседката е грозна, а аз искам да оправя вратата.

  • #2
    Преди са набиеш новите капачки, ги намажи със силиконово лепило. Така може да се свалят цели само ако е свалено колелото. По моргите са по-евтини.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      При такава кола и такава жена се сменя жената.
      То и колата, ама ще го разбереш по-късно.

      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        Здравей, мога да ти подаря задни седалки за фрее от светло бежава алкантара, предните заминаха. За предните може да си купиш калъфки, но аз лично ти препоръчвам да ги свалиш и с меглио и водоструйка да ги напрвиш като нови. Поздрави Митко 08886744 две две
        Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          При такава кола и такава жена се сменя жената.
          То и колата, ама ще го разбереш по-късно.
          Как ще сменям македонка, това е огромен риск и животът ми е мил, за нищо на света няма да го направя!
          А фриилендера го сменям само за Defender Т90 - от него капе повече масло и трака повече, абе ... мъжка кола, харесва ми.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от dignatov Преглед на мнение
            Здравей, мога да ти подаря задни седалки за фрее от светло бежава алкантара, предните заминаха. За предните може да си купиш калъфки, но аз лично ти препоръчвам да ги свалиш и с меглио и водоструйка да ги напрвиш като нови. Поздрави Митко 08886744 две две
            Благодаря! Много се колебая за предложената тапицерия, особено като се има предвид, че не мога да намеря друга подходяща за задните седалки. Не я изхвърляй, ако съвсем го закъсам в търсенето, може и да спаси положението.
            Много искам да запазя оригиналната тапицерия, да я почистя и освежа, но не мога да я сваля, т.к. според мен е залепена за дунапрена. Сигурно трябва да свалям целите седалки и така да ги мия с меглио.
            След 200 000 км и волана е един ожулен, мъка голяма е това чудно возило, ама какво да правиш, любов : -)

            Коментар


            • #7
              Седалките ги сваляш целите от болтовете към купето, меглио разредено 1:1 с вода и с гъба търкаш, не пръскаш директно с меглиото защото е силно и там където се стече ще стане по светло, пробвай първо на място където не се вижда, после с водоструйката и на слънце за един ден са сухи, а волана се претапицира с кожа, изкуствена около 50-80 естествена 80-120 зависи как намериш. Поздрави
              Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

              Коментар


              • #8
                Ще пробвам с меглио, само да се оправи малко времето. В крайна сметка, ако резултатът е незадоволителен, ще купя тапицерия. Гледах калъфки, но има 38 и 40 см и не знам, кой е размерът. Мисля да измеря обиколката на волана и да изчисля диаметъра ,
                Понеже вероятно съм и единственият фен на Freelander, ще попитам и за другите проблеми:
                1. Част от боята над задната лява врата се излющи. Купих си черен и прозрачен спрей, точно със съответстващ код и цвят и я напръсках. Нещата не се подобриха, боята продължава да се лющи. На снимката се вижда сегашното състояние. Някакви идеи, как да спра това?
                2. На другата снимка е драскотината - пробвах с фин грунд (от Джъмбо) и после пръсках с боя, но след първата автомивка пак съм в началото. Някаква марка грунд да ми препоръчате за къси, но злобно направени драскотини


                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  Здравей, за боя не мога да консултирам, там не разбирам, отиваш в магазин за автобои и там ще попиташ.
                  Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                  Коментар


                  • #10
                    Вече няколко пъти забелязвам, че като мия Freelander-а, някъде през решетката, която е под предното стъкло, в купето стелка под шофьорското място е подгизнала. Уплътнението между стъклото и решетка изглежда добре.
                    Може и да бъркам, да не е през решетката, но от къде може да влиза водата?

                    Коментар


                    • #11
                      Вчера водих Дъртия на безиностанция, хвърлих ключовете на служителя и строго му казах "Провери нивото на дизела и налей масло до горе!"
                      После на сервиз за преглед, където ми разрешиха да гледам и снимам. Пълен кошмар е отдолу, тотално омаслен.
                      Техникът каза, че за този автомобил е нормално. Оказа се, че при предишната смяна на маслото не за поставили някаква медна шайба на пробката.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        От Ленд Ровър не тече масло.
                        Той просто си маркира територията!

                    • #12
                      Далече от цивилизацията, в едно забутано селце близо до морето, на 37 градуса, помолих жената да изпере седалките с Меглио. Направо светнаха.
                      Снимки няма да качвам, че във всеки кадър се вижда една манекенка (бивша) по бански и да не ме баннат модераторите.
                      Все пак тук е форум за сериозни мъже, а не за разни воайори

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Мръсник... Дай снимките бе.
                        Не за друго-да видим седалките...

                    • #13
                      След техническия преглед на Дъртия му лепнаха ЕСО 1 и е ясно, че след не много луни всички с подобни стикери ще поемат към вечните ловни полета
                      Проблемът ми е друг - едва намерих ретро ръчна помпа, после намерих и гумата, но в каква последователност се сглобява тази антика?

                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Pump.jpg Прегледи:0 Размер:206.1 КБ ID:6768215

                      Коментар


                      • #14
                        Капачката която завиваш отгоре на цилиндъра предполагам е на оста,после слагаш №4,№5,№6,№2,№3 и последно №1,като маншона или №6 го слагаш с големия отвор надолу-той ти компресира въздуха.

                        Коментар


                        • #15
                          Първоначално публикуван от Даниел Цветков Преглед на мнение
                          Капачката която завиваш отгоре на цилиндъра предполагам е на оста,после слагаш №4,№5,№6,№2,№3 и последно №1,като маншона или №6 го слагаш с големия отвор надолу-той ти компресира въздуха.
                          С голямо зкъснение, благодаря за информацията!
                          Почти оправих помпата, останаха само маркуча и накрайника.
                          Стара и излющена, идеално пасва на дъртия Ровър.
                          Да питам и тук - какви марки автомобили се намират все още, но задължително да имат и манивела. Омръзна ми от тези коли с копчета и едни малки скоростни лостчета, а какви коли имаше едно време!
                          Прикачени файлове

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X