Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander 2 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Freelander 2 2011


    Здравейте,
    спрял съм се на един Land Rover Freelander 2, 2011 SD4 SE, опитвам се да намеря информация по българските пространства, но много оскъдно.

    Реших да се допитам и тук, дали случайно не кара такава кола или пък имате впечатления ?
    Редовните проблеми, за които знам е скоростната кутия, и теч на гориво, който води до палеж.

    Търся информация относно, как е поддръжката, има ли други слаби места, за какво да се оглеждам и тн. Всичко връзка с колата би било полезно на този етап



  • #2
    Тази "кола", не е на особена почит в този форум и вреоятно има защо. Обикновено притежателите и гледат да се отърват от нея.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Тази "кола", не е на особена почит в този форум и вреоятно има защо. Обикновено притежателите и гледат да се отърват от нея.
      Благодаря за отговора.
      Разбирам, бих се радвал, ако може някой да сподели причините. Търся си нов SUV в момента и искам да знам, защо толкова хора са се отрекли от нея...
      Като гледам колко малко оферти има в сайтовете, има две опции, или никой не иска да ги купува или никой не иска да си ги продава :/ И в двата случая ми са ми интересни причините.

      Коментар


      • #4
        Основната причина е надеждност.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          А това важи ли и за втората генерация на недоразумението?

          Коментар


          • #6
            Всичко написано до тук е невярно и силно преувеличено. Аз мога да говоря само от личен опит в моя сервиз. Имам няколко такива коли на поддръжка, за някои от които лично съм съдействал за закупуването и до момента освен текущата поддръжка на масла и ремъци, един ДПФ на 2012 г, и на 3 коли заден ляв амортисьор, което е наложило смяна и на двата отзад друго не съм правил. Но разбира се, както казва колегата, тук не е на почит защото заглавието на форума е ОФФ Роуд, което е кал, кал и пак кал, а това е един високо проходим лек автомобил с предно предаване и при нужда халдекс включва задния мост да помогне, липсата на понижаващи предавки го прави слаб оффроудър, но може малко да се поразходи човек извън пътя без да се увлича. За сметка на това, пътуването по магистрала е удобно, тихо и приятно. Поздрави
            Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

            Коментар


            • zlost
              zlost коментира
              Редактиране на коментар
              Само да попитам - добрите думи за втората генерация ли са? Просто ми е интересно, дали след толкова многото негативни отзиви за първата генерация в целия нет, втората генерация е оправена

            • departy
              departy коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря много за информацията. Имаш ли наблюдение върху face lift-à?
              Като цяло съм бос в автомобилите, добре че имам до кого да се допитам, но уви за Land Rover не знаят нищо. Затова питам тук с идеята да събера повече информация. За момента карам Rav4 2003, позволявам си някакъв offroad. Търся нещо по ново с което да мога да си позволявам отново тук там offroad

            • cuc
              cuc коментира
              Редактиране на коментар
              Можеш ли да дадеш някакви цени (части + работа) на основните неща за този модел - съединител, ангренаж, масла на дифове и вскичко което е специфично и се налага да се сменя по-често по фриилендър 2?
              *ако сервиза е в София може и телефон

          • #7
            Здравейте, и да добрите думи са за втората генерация, вече е пораснал на обем, не си удряш главата в рамката на вратата като влизаш, версията с терен респонс се справя по добре при зимни условия, има вече и система против поднасяне което е доста важо за съвремения сув, ако има навигация изглежда по добре, автомата работи чудесно, двигателя е доста известен все пак се монтира на бус пежо боксер и там са милионници, ако си намериш с 6-така на волво атмосферен вечен мотор, И да не забравяме че Евога е фейслифт на това "недоразумение". А за тук там офроуд може и дачиа да си вземеш, но дори и субару форестър от 2012 като влезеш вътре и вали дъж трябва да си с тапи на ушите. Още веднъж поздрави и много зависи на какъв екземпляр ще попадне човек. И да не забравяме че няма кола която да не се чупи, трябва си подръжка. 2-ката която ми е в сервиза си чака новия ДПФ, други просто биха го махнали, всеки сам си избира как да си поддържа автомобила.
            Последно редактирано от dignatov; 20-05-21, 07:08.
            Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

            Коментар


            • departy
              departy коментира
              Редактиране на коментар
              Супер много благодаря за инфото!!!! Може ли последно да попитам, при покупка, за какви неща да се оглеждам по авотомобила ?

          • #8
            Закупуването на автомобил е нещо което малко или много е на късмет. Аз лично гледам една кола да е в оригинален вид и да няма така наречените побългарявания. Салона и екстрите са важни не само дали ги има а и дали работят, затова се проверява всичко дали работи. Специално за фрее2 духалките са много показателни за състоянието на колата. Както при всяка кола не трябва да има течове на масла и антифриз, при загрял автомобил маркучите на охладителната система не трябва да са на камък но не трябва и да са меки, при загасена кола когато се отвори капачката на антифриза трябва да се изпусне налягане но кратко и леко. Може да се пробва и по рязко потегляне, ако има проблем с халдекс съединитела на задния мост то предните гуми ще пробоксуват. При мен оглед на автомобил преди покупка се извършва срещу заплащане но никога няма гаранция, идеята е да се види текущото състояние и какво предстои в обзоримо бъдеще и колко би струвало. За друго не се сещам. Късмет с покупките каквито и да са те.
            Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Колега, поздравления за хубаво премерените и мъдри слова, надявам се да има повече такива сервизи като вас!

          • #9
            Още един въпрос.
            Каква диагностика се използва за грешки и достъп до модулите?

            Коментар


            • #10
              Здравей, "компютърна" :-), Аз ползвам 3 различни специализирани за марката Ленд Ровър. Lynx on Britpart. на BlackBox и разбира се SDD on Land Rover. Разбира се можеш да четеш и с многофирмена диагностика на Бош, Аутоком, Лънч и др. Поздрави
              Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X