Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Захапване/влачене на задните колела при пълен завой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Захапване/влачене на задните колела при пълен завой?

    Здравейте!
    Нов съм със системата 4х4 и джиповете и като цяло много неща не са ми ясни.
    Забелязах, че при потегляне с пълен ляв или десен завой, на колата освен че трябва да й се подаде повечко газ, някое от задните колела се провлача за малко и след като изправя волана, всичко се оправя (въпреки, че ми се струва, че някак трудно върви, сякаш нещо я спира, но може би още не съм й свикнал, защото ми е първи джип). Четох насам-натам за заварени диференциали, раздатки, но не ми стана много ясно, та рекох направо тук да питам, тъй като не ми се струва нормално да е така.

  • #2
    Прочети нещо за виско муфа!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      Най-вероятно ти е блокирала муфата. Ако караш така ще потрошиш я раздатка, я диференциал. В момента не знам цените какви са на муфите. Като се появиха тия коли в БГ, муфата струваше колкото остатъка от колата.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        Вариант също е да махнеш кардана, това ако не ти се дават пари за муфа.

        П. П. В Олх има обяви за рециклаж на муфата, колко е ефективно и колко изкарва не мога да кажа.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          ОТ чисто любопитство погледнах....нова муфа 800$ в Ибей...Шок и ужас!
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            Сам си я рециклирах, за около 60-70 лева. Вече две години /40-50 х,км/ няма проблеми. Важното е да не се шашка човек

            Коментар


            • #7
              Хайде първо да уточним кой модел Ровър е, че да не се окаже, че търсим под вола свиня?
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • CarTest™
                CarTest™ коментира
                Редактиране на коментар
                Тоя, който ти не си виждал ....

              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Абе виждал е, преди години, и още псува

            • #8
              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Хайде първо да уточним кой модел Ровър е, че да не се окаже, че търсим под вола свиня?
              За Фрилендър става въпрос . Днес четох още една тема за някакъв друг проблем с въпросния автомобил и там беше уточнен модела .
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #9
                Значи съветите са актуални.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #10
                  Поразтърсих насам-натам и всичко, което пише из нета, като симптом за повредена виско муфа, го имам и аз (за жалост) Намерих в Лом (понеже ми е близо) сервиз, в който рециклират въпросните муфи и от там ми казаха, че с тея симптоми съм точно за при тях. Срещу 300лв с гаранция 150 000км. ги рециклират. В неделя ще я закарам, после ще дам информация
                  Джипчето е Freelander 2.0 TD4 112hp. 2002г.
                  Благодаря за съветите! Спестихте ми доста лутания по сервизи и средства!

                  Коментар


                  • cecoa1
                    cecoa1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Що да не гарантират?! Ако ремонтът им струва всъщност доста по-малко от тия 300лв, а вероятността да се наложи отново в близките години, докато е жива колата, е сравнително малка, то сметката им излиза. Като сложиш и това, че баш тоя модел не се зори от повечето си собственици да боксува извън пътя, нещата отиват още повече в полза на сервиза.
                    Нещо като да ти дадат доживотна гаранция на моторчето на чистачките на комбайна...предполага се, че тия машини няма да се ползват много при дъжд.

                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Моята логика е друга.
                    Оригиналната муфа не е изкарала кой знае колко, хем е чисто нова, хем е правена ако не в Англия, то поне под техен контрол. Хем е и конструирана от (уж) сериоани конструктори. Значи би трябвал;о да е читаво направена.
                    От друга страна-рециклиране в български гараж, и 150 000 км, че и с гаранция?

                    Не казвам, че е напълно невъзможно де, ама на мен ми е съмнително

                  • cnc82
                    cnc82 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Съгласен съм с Кольо на 100%.
                    Ако беше така както казват от тая фирма , все си мисля, че нямаше 70-80% от фрилендърите да са без кардан в България.

                • #11
                  Аз пък не съм съгласен. Тия Фрилендъри преди 5 години цената им беше около 3-4 бона и ги пишеха , че са на по 180 000 км. Пък те гарантирано са над 300 000 Така че гаранция за ремонтирана муфа за 150 000 е напълно логична. Тия в сервиза знаят, че колата ще се разпадне далеч преди на ги навърти.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #12
                    На тия в сервиза им е елементарно да направят муфата вечна. Просто я правят да сработва късно. Колата става още по-паркетна ама на който му трябва нещо по-сериозно не си взема кола с муфа.

                    Коментар


                    • #13
                      Много зависи как е експлоатирана колата. Ако е карана както аз карам-90% извънградско и по нормално почистени като за БГ пътища, фактор пробег вероятно изобщо няма. Ще кара, докато се спече маслото от старост. Което пък...що да съвпадне с 300 хиляди на километража...аз причина не виждам. Ако се завира колата по чукарите...те циклите загряване/изстиване си казват думата и муфата спокойно може да не доживее 100 хиляди. Което си важи за всяко МПС с муфа. Фрилендъра не е совалка все пак. Съвсем нормална кола си е.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #14
                        Имам един приятел , който си пада по офроуда от малък и си взе Фрилендър ( не знам защо ) . Не знам как е експлоатиран този автомобил преди него , но след това вече около 2 години му взима акъла...Кара го там за където въобще не е мислен . Предупреждавал съм го , че тая муфа няма да издържи много при неговото каране по черно , обаче напук на всичко още работи .

                        П.П. Става въпрос за зверски тормоз на муфата , може би държи още , защото моя човек е тираджия и дефакто ползва автомобила 5-6 дни в месеца.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #15
                          Цената на материалите е около 50-60 лв. Ако имаш "оборудването" отнема не повече от 2 часа възстановяването. Забележете не пиша труд. Щот реалния труд е не повече от 35-40 мин.

                          По трудно е да свалиш муфата от колата отколкото да я рециклираш.
                          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                          freelander 1,8 2001g.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X