Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Търся часовник за Freelander!

    Колеги, съжалявам.

    Без да предположа, че може да не е достатъчно ясно за всички споменах факт, който ми е направил впечатление.
    60CSx е (вероятно) най-добрия модел GPS, произведен от компанията Garmin. За да е добре видим е нужно да се закрепи на специална стойка, която да го държи в оптимално положение. Тя струва пари. Фрилендъра е единствената (засега) кола в която намирам естествено и изключително удобно място за този модел GPS.

    Коментар


    • #47
      До: Търся часовник за Freelander!

      Здравейте!
      Някой има ли идея как се демонтира часовника? Разгледах сравнително подробно книжката на колата, но не намерих инструкция за това точно. До момента съм успял да сваля само предния (декоративен) капак, но по-нататък ми се вижда прекалено рисковано да настоявам без да знам технологията...
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #48
        До: Търся часовник за Freelander!

        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
        Здравейте!
        Някой има ли идея как се демонтира часовника? Разгледах сравнително подробно книжката на колата, но не намерих инструкция за това точно. До момента съм успял да сваля само предния (декоративен) капак, но по-нататък ми се вижда прекалено рисковано да настоявам без да знам технологията...
        Колега, свали си сервизното ръководство оттук и потърси това, което ти трябва. В противен случай е необходимо някой друг да го прегледа, да намери и копира нужните пасажи от .pdf-ите, да ги направи на снимки .jpg и да ти ги постне тук или да ти ги изпрати.
        Ако не ти е възможно сега сам да го направиш ми пиши и аз ще го направя вместо теб, но и занапред ще имаш нужда да погледнеш едно или друго и ще ти е най-удобно, ако се справяш самостоятелно с тези неща. В ръководствата ще намериш отговори на всички въпроси, които е необходимо и нормално да си задаваме. Че и повече, даже.

        Коментар


        • #49
          До: Търся часовник за Freelander!

          Първоначално публикуван от stanislavz Преглед на мнение
          Колега, свали си сервизното ръководство оттук и потърси това, което ти трябва. В противен случай е необходимо някой друг да го прегледа, да намери и копира нужните пасажи от .pdf-ите, да ги направи на снимки .jpg и да ти ги постне тук или да ти ги изпрати.
          Ако не ти е възможно сега сам да го направиш ми пиши и аз ще го направя вместо теб, но и занапред ще имаш нужда да погледнеш едно или друго и ще ти е най-удобно, ако се справяш самостоятелно с тези неща. В ръководствата ще намериш отговори на всички въпроси, които е необходимо и нормално да си задаваме. Че и повече, даже.
          Благодаря за насоката, но точно тази книжка прегледах и не намерих инструкцията която ми е необходима за да демонтирам безопасно часовника Имаше инструкция за демонтаж и на осветлението между предните седалки включително, но не и това което ми трябваше. Ще съм благодарен ако ми посочиш къде точно си го открил (глава, раздел, страница).
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #50
            До: Търся часовник за Freelander!

            Workshop Manual->Instruments->Repairs->Clock
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #51
              До: Търся часовник за Freelander!

              Благодаря!
              Сега следва демонтаж и опит за "поправи си сам" - ще ви държа в течение
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #52
                До: Търся часовник за Freelander!

                Здравейте!
                Ето малко споделен опит от "демонтирай и оправи си сам". Часовника се демонтира изключително лесно. Самото отваряне на последния обаче е доста рисково. За годините (10 г.) самата пластмаса на корпуса е доста променена, крехка и чуплива - много лесно се чупят щифтовите клеми съчленяващи външния корпус Лентовия кабел е по тип "залепенка" и наистина не дава добър контакт към платката и към течно-кристалния дисплей съответно. Фабрично има поставена лентова гумичка която притиска допълнително кабела към последните два компонента. Гумичката е доста деформирана от хроничния натиск и вече не е кръгла в напречното си сечение. Има вариант да се завърти на 90 градуса по остта си и така да притисне по-плътно кабела. Друг вариант е да се отрежат допълнително тънки лентички гума и да се подпъхнат под оригиналната. Системата за притискане разчита основно на щифтовете и ако някой от тях е поддал (счупен) ще е проблем - затова внимавайте при разглобяването.
                След описаните манипулации и сглобка постигнах изпълване на още няколко от сегментите на дисплея, но не е задоволително като резултат Вероятно контакта е нарушен поради отслояването и проникналите с годините окисляващи елементи, което повишава контактното съпротивление въпреки плътното притискане. Най-добре е наистина да се вземе нов часовник, но да си знаете, че това си е само часовник и нищо друго
                Аз се замислям да монтирам нещо по-функционално в гнездото му - очаквам предложенията ви
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #53
                  Търся диференциал за Дискавъри

                  След играта в Странджа останах без преден диф на Диското и си търся. Може и цял мост , че и кожуха е пробит . Засега знам, че е с 24 шлици на полуоските , не зная обаче дали това определя еднозначно и предавателното число. В каталозите и електронните магазини дават за информация само броя на шлиците (има ли различни предавателни числа на пиньон-корона?)
                  Та с две думи търси се преден диференциал (24шлицов) за Диско 200тди или цял мост .За предпочитане по-близо до Варна
                  тел 0888 626 856-Ивайло.
                  Последно редактирано от ивайло; 25-02-08, 16:46.

                  Коментар


                  • #54
                    До: ТЪРСЯ ДИФЕРЕНЦИАЛ ЗА ДИСКАВЪРИ

                    В Mobile.bg продават 2 или 3 машини на части. Дай филтър за цена до 3000 лв.
                    Успех
                    Land Rover Discovery 1-300tdi

                    Коментар


                    • #55
                      До: ТЪРСЯ ДИФЕРЕНЦИАЛ ЗА ДИСКАВЪРИ

                      Пробвах, само един е сега и е с 10 шлица.

                      Коментар


                      • #56
                        До: ТЪРСЯ ДИФЕРЕНЦИАЛ ЗА ДИСКАВЪРИ

                        Отивам да видя един от РР-Класик , молбата ми е за профи мнение- дали ако шлиците са еднакъв брой това значи , че и предавателното отношение е като на Диското ?

                        Коментар


                        • #57
                          До: ТЪРСЯ ДИФЕРЕНЦИАЛ ЗА ДИСКАВЪРИ

                          Поръчах си от Падок , дойде , сложен е . Моля модераторите да заключат/изтрият темата.

                          Коментар


                          • #58
                            Търся стъкло за Диско 200tdi

                            Търся стъкло за Диско 200 tdi 5 врати: задна дясна врата малко неподвижно стъкло: фабричен номер MTC 5956 . Търся и стъклодържачи за всички стъкла по вратите.
                            Станимир Атанасов (Стамбата)0888 361 301

                            Коментар


                            • #59
                              До: Търся стъкло за Диско 200tdi

                              Копирах ти обявата в раздел 'Купувам-продавам'. Идея си нямам къде може да намериш такива стъкла в Бургас.

                              Коментар


                              • #60
                                До: ТЪРСЯ ДИФЕРЕНЦИАЛ ЗА ДИСКАВЪРИ

                                Колко пари ти излезе?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X