Обява

Свий
Няма добавени обяви.

купих фрилендър 1 тд4 и........

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    за съжаление никой не ме разбра , модела е супер насран ,та стана дума за термостата , само да опиша как се сменя
    -има пластмасов корпус ,вграден е в корпуса на водната помпа ,която е на два пръста от под калника .
    за да се извади се разглобяват сума неща ,откача се тампона на двигателя и помощта на лост или крик двигателя се накланя на долу или на горе за да излезе
    една тръба която е в корпуса на термостата.включително се вадят дюзите.
    това е по ръководството за ремонт,в английския форум предлагат по лесен начин , сваля се предна дясна гума и се достига до термостата през отвора за
    кормилната щанга , като пак се откача тампона на двигателя
    кой от двата начина избра колега ?
    та пак да кажа , това ми е първия дизел​​​​​​ от къде да знам че е толкова капризен, старите дизели работеха с биодизел ,даже и с отработено масло....
    даже първия майстор ми каза :що го взе този модел , през 100000 -150000 км му се правят дюзи......
    в моя случай се прецака помпата и спаси дюзите.Препоръча ми да слагам 200 -300 милилитра двутактово масло на резервоар (някой казват че вреди на егра
    и на катализатора ,не мога да кажа беше ми първи дизел)
    като тръгнах да питам за помощ ,понеже сам си правя колите , не знам кой да питам за помощ, та за това се натресох на първия майстор,
    та прави са хората като казват за руски , български и английски форум , само в българския ти казват колко си тъп , да караш колело и тнт

    Коментар


    • siem
      siem коментира
      Редактиране на коментар
      Виж сега- не се пали!
      Прегледай си какво си писъл по горе и помисли защо не те разбират (включително и аз ) хората.
      Що се отнася до биодизЪла (нарочно така) имам инсталация и съм изгорил няколко тона в лични коли. Ако те интересува пиши на лични, че вече е "мръсна" дума .Нямам намерения да го дискутирам тук.

  • #17
    за да не бъда съвсем черноглед , мога да каже че возеше много меко и комфортно , части втора употреба се намират на добра цена ,наложи се да се регистрирам
    донесими.ком за поръчвам части от ибея (благодарение на този форум).

    Коментар


    • #18
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #19
        Колега, по-назад написа, че си капарирал Мусо.
        Взе ли го, и ако си, що точно Мусо ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #20
          За да се радваме на продължение
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #21
            не съм го взел още, само съм го капарирал. във вторник сме се разбрали да го взема, обаче като видях че турбината му се вижда и термостатът е на достъпно място викам си взимам го.
            след като се сблъсках с проблемите на Freelander Musso ми се видя много по ремонтопригодно
            Ами това е

            Коментар


            • #22
              Първоначално публикуван от daniench Преглед на мнение
              не съм го взел още, само съм го капарирал. във вторник сме се разбрали да го взема, обаче като видях че турбината му се вижда и термостатът е на достъпно място викам си взимам го.
              след като се сблъсках с проблемите на Freelander Musso ми се видя много по ремонтопригодно
              Ами това е
              Тогава чакаме тема за него. Със снимки. Или поне да пишеш в темата на Джоу.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #23
                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение

                Тогава чакаме тема за него. Със снимки. Или поне да пишеш в темата на Джоу.
                Е, то идеята на темата е да е полезна, като е за всички които имат проблем или въпроси, но ме интересуваше мотивацията за покупката, разбира се, преди да излезе твоят пост.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X