Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

    Привет Уважаеми Дами и Господа,

    Най-накрая се сложи край на една мъка - драма - дилема и начало на една невероятна позитивна емоция за избор и покупка на автомобил, който да отговаря на фамилните ни нужди. Имах лимитиран бюджет от 40000$-45000$. Опитвах се многократно да се "вмъкна" в него и да взема нещо според изискванията ми :

    1. Здраво
    2. Надеждно
    3. Високо
    4. С голям багажен обем
    5. Икономично
    6. Максимално "реално" и "сигурно" AWD.

    Резултат:
    Land Rover Discovery 4 HSE 2016.

    Как стана покупката. Влизах и излизах в много оказиони със всякакви предложения. То не беше Hummer 2010 H3, Grand Cherokee 2012, Cherokee Rubicon 2010, Toyota LandCruiser 2008, VW Tiguan 2012 4Motion, Q5 2010....
    Нищо не можа да ми "влезе" под кожата и да ме "грабне". Накрая реших да почна да влизам в магазините за нови коли. В България имам "BMW". Реших тук да не повтарям тази грешка - всички знаем,че BMW не е особено сигурно на пътя дори с последно поколение Халдекс. Не е за изхвърляне, но мисля, че сравнени с "Ленд Ровър Дискавъри" всяка X3 & X5 ще изпаднат в безтегловност.
    В момента тъкмо "разтъпквам" новата машина. Първите ми впечатления е, че е тежка кола и вози солидно. Тежко и масивно стъпила на пътя. Не клати макар да е с въздушно окачване. Тук е момента да отбележа и да Благодаря не един колега от Форума, че е хубаво да се кача и покарам такъв сериозен автомобил и тогава да взимам решение и се оказа много прав! Като си спомня кой беше ще му Благодаря лично!
    Двигателят е 3,0 V6 Turbo Diesel. Големият мотор над 250hp. Дърпа като влак. Ръмжи доста солидно. Няма Турбо ЛАГ при кикдоун или почти не усещам такъв.
    Качвам малко снимки. Надявам се няма да съм разочарован, защото следващите 5-8 години няма да има нова кола. Гаранционно се обслужва 3 години без оглед километрите като всичкото обслужване и консумативи са за сметка на дилъра. Това е екслузивна програма на Рейндж Ровър - Ягуар - Ленд Ровър. Естествено покупката стана чрез лизинг, като цялата гореупомената сума стана първоначална вноска останалото за 3 години по 1200$ месечно.
    Да отбележа: засега нямам никакво желание и намерение такава нова кола да я вкарвам в офроуд режим по разбираеми причини! Надявам се съм разбран правилно! Благодаря Ви! Не мога да изкажа радостта си от този красавец! Апропо, признавам си винаги съм смятал този джип за неугледен и некрасив! Сега си признавам, че съм бъркал жестоко! Надявам се, че при правилна експлоатация няма да ме изостави и да се изложи!
    Пожелавам всекиму такава радост!
    Поздрави и всичко най-добро!


















    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 27-07-16, 08:38.

  • #2
    От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри HSE - 2016

    Честито и безаварийно. Дай боже всеки му такъв красавец.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри HSE - 2016

      Честито и от мен! Наистина хубав и солиден автомобил. Произвеждан дълго и изчистен от проблеми. Би трябвало да си взел и добра цена, защото скоро излиза следващия модел....
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри HSE - 2016

        Благодаря момчета! Цената е със 9000$ надолу от първоначалната. Наистина излезе добра сделка! Кожата как мирише не е истина!
        Изобщо невероятно изживяване!
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-07-16, 12:10.

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри HSE - 2016

          Извинявам се за въпроса, но най-новото Дискавъри не е ли това:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:L550_15ACC_EXT_LOC02_V1_04__293-111196_500x330.jpg
Прегледи:1
Размер:46.5 КБ
ID:5720767

          Вече няколко такива мяркам из Пловдив. И ми се струват по-малки от твоето.

          Иначе честито! Милиони безаварийни и щастливи километри ти пожелавам.

          А каква му е системата за 4х4 към момента? Май вече не ги правят на отделно шаси ...
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри HSE - 2016

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            Извинявам се за въпроса, но най-новото Дискавъри не е ли това:

            [ATTACH=CONFIG]874526[/ATTACH]

            Вече няколко такива мяркам из Пловдив. И ми се струват по-малки от твоето.

            Иначе честито! Милиони безаварийни и щастливи километри ти пожелавам.

            А каква му е системата за 4х4 към момента? Май вече не ги правят на отделно шаси ...
            Това е Дискавъри Спорт и е наследника на Фрилендърчето
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              Покупка на Ленд Ровър Дискавъри HSE - 2016

              Да така е! Дискавъри Спорт няма нищо общо с Класическото "ръбато" Дискавъри, освен името ЛендРовър и Terrain Response System. Това е повече City ориентиран SUV. Не е със същото шаси каквото е стандартното Дискавъри в случая.


              Съобщение от модератор:
              Моля, напишете си в профила от къде сте.
              ...ЦЪК

              Коментар


              • #8
                Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                Уважаеми г-н Модератор, ще напиша местоположението определено, няма проблем, само да успея да вляза в профила си през лаптопа защото през Тапаталк, не ми позволява незнам защо. Опитах вече.
                Иначе за сведение съм от Нова Зеландия, Окланд.
                При първа възможност ще коригирам нужната информация няма проблем!
                Благодаря и извинявайте за безпокойството!
                Поздрави!



                PS. Това чудо дърпа като влак без майтап! В магазина ми казаха, че спокойно мога да тегля контролирано ремарке до 3,5 тона и сега им вярвам наистина! Изобщо се чудя къде ми е бил акъла да ходя да си хабя парите за F25 & F16... Луда работа! Явно, Човек се учи докато е жив...

                https://vimeo.com/176446697


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 27-07-16, 14:44.

                Коментар


                • #9
                  Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                  Meridian and Keyless Entry and Start System...



                  Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 27-07-16, 16:28.

                  Коментар


                  • #10
                    Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                    [emoji848] Някои малки забележки които съм склонен да "простя" все пак това е Джип.
                    1. Липсва ми "твърдото" возене на F16 & F25 особено в завои със висока скорост.
                    2. Липсва ми "BiTurbo"-то. Има си го Турбо Лага при пълен 100% kick-down.
                    Не може всичко да е перфектно!
                    Всичко останало ме радва на MAX!
                    Имам си блокиращи диференциали което е really cool!





                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016




                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                        Честито!!!Понеже видЕх в другата тема че казваш че туй нЯщо е еко,та да питам?С АдБлу ли е?
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                        0888854582
                        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                          Честито, кола "Връх"!
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                            Благодаря ви момчета! И на вас такава радост и емоция! Неповторимо изживяване! Ще свиквам сега на джипова истинска возия. Карам внимателно и полекичка! Колата не предразполага "юркане" макар да има спортен дух в двигателя! Traun, братле да съм откровен със Теб - Разучавам го още да Ти кажа и аз самият чета упътванията и влизам в менютата да знам какво става как става и къде се получава...

                            Edit: Сега се "светнах" за какво ме питаш - да колата отговаря на най-високите световни изисквания за Еко норми и затова е пусната в продажба в Нова Зеландия. Браво на "братята" англичани! За похвала са! Защото иначе с тукашните норми и изисквания щях да си купяTurbo Diesel, ама друг път и само през крив макарон щях да гледам и въздишам за икономична кола....


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 27-07-16, 21:45.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                              Супер кола Да те радва много и да си мноого жив и здрав
                              Пътят е целта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X