Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с позицията на шофиране в Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с позицията на шофиране в Land Rover Discovery 2

    Здравейте, колеги,

    не знам дали е тук мястото да споделя тази тема с вас, ако не е, моля администратора да я премести където е нужно.

    От месец станах собственик на Дискавъри 2, 2004 година, изключителен автомобил, харесва се на цялото ни семейство.

    Имам конкретен въпрос към собствениците на същия модел, карам го вече месец, навъртяхме към 2000 км, почти извънградско, т.е. шофиране от по 4 - 5 часа, забелязах нещо което малко ме притеснява, десния ми крак след толкова време шофиране е изтръпнал, боли ме глезена, коляното и тазобедрената става /сигурно ви звучи смешно и като глезотия/, това до момента не ми се е случвало с никой от другите ми автомобили а съм шофирал по 11 часа и не съм имал подобни проблеми, може да е моя лична особенност но чисто ергономично мисля че Ленд Роувър са допуснали грешка, реално десния крак при шофиране не се опира никъде до таблото и не отпочива а е в постоянно напрежение натискайки педала на газта особенно по магистрала където шофирането е дълго и монотонно, има огромен луфт между десния крак и централната конзола на джипа със скоростните лостове, в повечето автомобили крака реално опира централната конзола в областа на коляното от страни и напреженето е само в глезена, в допълнение високата позиция на шофиране /която е прекрасна сама по себе си/ допринася за влушаване на крака ми.

    Та мисълта ми е, някой друг имал ли е подобен проблем и има ли някакво решение? Мисля да пробвам да си сложа круиз контрол, но не знам до колко това ще помогне, освен да си сложа една възглавница между крака и централната конзола

    Благодаря предварително, ето и снимка на джипката

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6679.jpg
Прегледи:1
Размер:525.7 КБ
ID:6114602

  • #2
    От: Проблем с позицията на шофиране в Диско 2

    И на мен ми е направило впечатление това при Диско 2, но не съм карал толкова и само леко се издразних.

    Закови си едно внимателно оформено трупче на пода от дясно на педала, на височина като за круизна скорост. С възглавница няма да стане.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с позицията на шофиране в Диско 2

      Какъв е автомобила ръчка или автомат?
      Какви седалки?
      Моя е автомат с ел. седалки - седалката се намества всячески.
      При мен подобен проблем няма ама аз повече карам на темпомат и крака си е долу
      Но дори и да не съм на темпомат такъв проблем не съм забелязал.
      Досега най неудобно ми е ставало в миниатюрни коли (Пежо 206) схваща ми се задника от тясната седалка.

      Да не би да имаш медицински проблем с крака?

      Пробвай да седиш разкрачен и така коляното опира на конзолата.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с позицията на шофиране в Диско 2

        Автомобила е ръчка, за съжаление седалките не са ел., и няма как да паднат на височина, но така или иначе луфта между крака ми и средната конзола остава, явно трябва да си сложа круиз контрол, до някъде ще помогне поне за дълъг път.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с позицията на шофиране в Land Rover Discovery 2

          Човече явно Диско-то не е за теб.С риск да те обидя ,мога да ти препоръчам да си купиш или паркетник ,или Самурай.В него навсякъде ще опираш .
          Основната концепция на повечето машини 4х4 е концентрирана да бъдат проходими.Няма как на автомобил с рама да квакнеш едно купе в което на всички да е удобно и луксозно.
          Искаш ли лукс вземи си Х5,или КЮ7..........
          РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

          0895шест29410 .

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с позицията на шофиране в Land Rover Discovery 2

            Карах си аз Диското дълго и щастливо и един ден приятел се качи и вика: "Педалите защо са на криво?"
            Погледнах, наистина са накриво, спрямо седалката. Хич и не съм бил забелязал. Като седна в кола, карам, като ми е неудобно се намествам по-удобно(ако може) и продължавам да карам.
            Маздата на жената има много неудобни седалки, гърба ме заболява след кратко седене, но свикнах и вече не ме боли.
            Колата с най-неудобни педали, която съм карал е Еспейс 2-ка.
            Така че, намести се удобно и си карай Диското, ще му свикнеш.
            Като почне да се чупи, съвсем ще забравиш за педалите

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с позицията на шофиране в Land Rover Discovery 2

              Има го този момент с неудобство за десния крак и на мен ми беше терсене в началото, но после крака ти изтръпва и свикваш. Карай и си свиркай
              L.R. Discovery 2 TD5
              Suzuki SV1000

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с позицията на шофиране в Land Rover Discovery 2

                Благодаря ви колеги, ще се свиква, няма къде да се ходи, автомобила е чудесен, просто ми беше странно че има такава липса на ергономия.
                В крайна сметка това не е чак толкова "дърварски" 4Х4 както някой писа по горе, има си доста прилична возия и удобвства в купето.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с позицията на шофиране в Land Rover Discovery 2

                  При мен пък неудобството е, че колената ми опират във волана седалката е дръпната максимално назад. Да волана съм го вдигнал до горе но пък така не се вижда почти нищо на таблото ама неми и дреме. Просто си карам.
                  Може да ви прозвучи странно но в 300 тди нещата са по добре волан, седалка, педали. Макар, че не съм вдигнал волана до горе и седалката не е най назад колената не ми опират.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с позицията на шофиране в Land Rover Discovery 2

                    Здравейте колеги,
                    и аз усещам дискомфорт с неудобната позиция на седенепо по време на шофирането. Както е написал колегата rosen_offroad, че с ел. седалки няма проблеми, съм склонен да сменя моите с ел. Моля ако има някой колега от Русе с Диско което е с ел. седалки и ръчни скорости / по възможност / да пише, имам желанието да пробвам преди да тръгна да сменям салона.

                    Поздрави !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с позицията на шофиране в Land Rover Discovery 2

                      Колеги, не сте свикнали.
                      Имах Диско1, от вчера имам и Диско 2.
                      Педала на съединителя е доста по твърд от леките коли,заради системите от две помпи.
                      Каращите повече тежки джипове с такава система нямат проблем, мускулите на крака редовно се стягат от усилието при натискане на педала.
                      Имаме и една Корса Б след като карам Диското и се кача в сапунерката , не мога да усетя съединителя на Корсата толкова е мек педала

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Проблем с позицията на шофиране в Land Rover Discovery 2

                        Първоначално публикуван от mihail79minkov Преглед на мнение
                        Мисля да пробвам да си сложа круиз контрол
                        Ако се навиеш имам един комплект. волан сас отвори, Копче и "сет,Ресет" бутони
                        Аз лично при мен несем осетил дискомфорти. А пак вярно е че при мен седалки са обнововени и имам си долги крака
                        o89 sedem sedem 33 986

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с позицията на шофиране в Land Rover Discovery 2

                          Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
                          Колеги, не сте свикнали.
                          Имах Диско1, от вчера имам и Диско 2.
                          Педала на съединителя е доста по твърд от леките коли,заради системите от две помпи.
                          Каращите повече тежки джипове с такава система нямат проблем, мускулите на крака редовно се стягат от усилието при натискане на педала.
                          Имаме и една Корса Б след като карам Диското и се кача в сапунерката , не мога да усетя съединителя на Корсата толкова е мек педала
                          Честито!
                          Хидравличната система за включване на съединителя е с "две помпи" при всички автомобили, тоест не е проблема в "двете помпи".
                          Твърд е педала защото притискателния диск е амортизиран.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: Проблем с позицията на шофиране в Land Rover Discovery 2

                            Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
                            Ако се навиеш имам един комплект. волан сас отвори, Копче и "сет,Ресет" бутони
                            Аз лично при мен несем осетил дискомфорти. А пак вярно е че при мен седалки са обнововени и имам си долги крака
                            Колега, може ли снимка на волана и комплекта за круз контрола и цена? Може и на лс
                            O898595418 - Митко

                            Коментар


                            • #15
                              Re: От: Re: Проблем с позицията на шофиране в Land Rover Discovery 2

                              Първоначално публикуван от nbaplayer Преглед на мнение
                              Колега, може ли снимка на волана и комплекта за круз контрола и цена? Може и на лс
                              Копчета ще снимам утре, но волана е в мазето. имай предвид да копчета за радио неса в комплект.
                              o89 sedem sedem 33 986

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X