Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

    Здравейте,
    Бих искал да попитам , има едно Дискавъри в Бургас , дизел 2000г. изглежда превъзходно. Обаче е автоматик. Някой може ли да ми даде съвет дали автоматик е удачно за по лек офроуд или въобще да забравя за автомата ? Ако е като цяло в много добро състояние заслужава ли си ?

    Предварително благодаря и съжалявам ако не съм успял да намеря отговор на този въпрос в някоя предна тема и пак я повдигам...

  • #2
    От: Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

    Според мнението на специалистите по Д2 от форума, АСК е по-здрава РСК. Според личното ми мнение от 2 Дискавъри-ІІ - тази кола не става за тежък офроуд поради теглото си и твърде големите размери. Но колата е отлична за дълги експедиции и за лек офроуд, така че вида на СК не е съществен. Щом колата, която си намерил, е в "много добро състояние" за възрастта си (кола на 15 години ) .... решавай.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

      Благодаря за мнението ! В доста добро състояние е наистина. Особено като направя сравнение с някой индивид от 1991 ,там годинките стават много повече )

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

        Land Rover D2 е много сложна машина. Освен външния оглед, който е важен, е необходимо да се "преслуша и със сервизен комп за грешки.
        Ако имаш възможност, провери състоянието и нивото на всички масла, за да нямаш неприятни изненади. От коя страна е внесена колата?
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

          Автомата си става не само за лек офроуд , но и за тежък , важното е да е здрав и да се експлоатира по правилният начин . По скоро може да имаш проблеми с раздатката - на тия години ще иска най малко регулировка на диференциала ако не нещо повече . Трапера е прав - Лендровъра е прекрасна експедиционна машина , става за лек офроуд стига да попаднеш на що годе запазен екземпляр , макар че на тия години ...
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

            Моя е с ръчни скорости. Ако искаш да сравниш, заповядай. Колата принципно си стои на паркинга на проектантска. Скромното ми мнение е, че автомата е по-удобен, а за лек офроуд, както казват колегите - няма значение, стига да е читав екземпляра. Може да се окаже в един момент, че това остава на заден план, ако се издъни нещо сериозно.
            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

              Благодаря на всички за съветите ! Ето линк към обявата (още не съм звънял ,защото първо исках малко мнения, може пък някой и да си познае джипа )
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-08-14, 15:27. Причина: mobile.bg

              Коментар


              • #8
                От: Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

                Това е модификация, произведена за немската полиция. Виждал съм няколко такива и обикновено са безкомпромисно поддържани, ако разбира се в картинката няма и някой "междинен" собственик.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  От: Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

                  Първоначално публикуван от burgas_offroad Преглед на мнение
                  Благодаря на всички за съветите ! Ето линк към обявата (още не съм звънял ,защото първо исках малко мнения, може пък някой и да си познае джипа ) ..........
                  Няма как полицейска кола в Германия за 15 години да е навъртяла само 165000 км. Иначе щяха да уволнят полицаите за "отпаднала необходимост".
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-08-14, 15:27. Причина: mobile.bg
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Няма как полицейска кола в Германия за 15 години да е навъртяла само 165000 км. Иначе щяха да уволнят полицаите за "отпаднала необходимост".
                    Джамбазките номера са ясни - тия коли са обикновено на по над 300000, но това се вижда лесно по втория запис. Въпреки това са наистина добре поддържани и доста по безпроблемни от масовите "нов внос", стига (повтарям се) да не са имали и друг собственик междувременно.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      Джамбазките номера са ясни - тия коли са обикновено на по над 300000, но това се вижда лесно по втория запис. Въпреки това са наистина добре поддържани и доста по безпроблемни от масовите "нов внос", стига (повтарям се) да не са имали и друг собственик междувременно.
                      Така е и това е проблемът. В Швейцария ми предложиха за "без пари" 2 бракувани Тойоти ЛК на планинската им служба, които за 10 години бяха навъртели над 600К км. А това си е цифра, независимо от супер поддръжката.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

                        Аз имам точно такова Диско. Купих го преди три години, когато и беше чистката в Германия на реалните 382 хиляди километра. Сега е на 450 хиляди и в техническо състояние отстъпва само на колите производство 2003-2004 и то не италианки а с история в Мотопфое.Тези машини с съвсем друга окомплектовка, помпи на хидравлика и ACE, компресор, всичката периферия е от по-високо качество на производство на съответните фирми... Горивната карта на двг е също модифицирана сравнение с цивилните модели.
                        Всеки ден през сервизът ми минават двойки от къде ли не и но още не съм виждал при тях такава изработка.

                        Тракшан контрола също работи различно , на бавни зависимост коя предавка си заключил работят различни програми...

                        Относно оффролда , много пъти съм ходил да вадя дефектирали или закъсали, подготвени и доказали се джипове и досега не съм срещнал непреодолима трудност.
                        Въпреки това смятам че за тежък оффролд ако е диско трябва да е подготвена единичка, двойката е тежка.

                        Моето е съвсем заводско на въздух , като единствената модификация от мен е предната броня
                        Последно редактирано от silata; 27-08-14, 21:20.
                        Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                        Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                        Land Rover Freelander td4 2005
                        Land Rover Discovery td5 2002

                        Коментар


                        • #13
                          От: Land Rover Discovery - Автоматик за офроуд ?

                          Благодаря , утре ще ходя да го гледам и ще разбера кога е внесено и т.н. Относно офроуда -ще бъде лек и няма да го натоварвам много много

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X