Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не работи парното на Range Rover P38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не работи парното на Range Rover P38

    Колеги отскоро и аз съм горд собственик на Рейнж П38 но колата има доста проблеми:не работят вентилаторите на парното и двата(на акумулатор единия поне тръгва,другия не съм го вадил).Няма ги и подгревите на седалките и на двете стъкла (изобщо не святкат),няма и клаксон.Проверил съм релетата отпред и всички бушони,както и извадих за проба едното моторче но си работи идеялно.
    На дисплея си я има книгата и удивителния а клапите се чуват как мърдат.
    Джипката е 98 2,5 ДСЕ ако има някакво значение де.

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    Прочетохте ли това
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-05-14, 17:16.

  • #2
    От: Не работи парното на рейндж П38

    Явно на никой не му се е случвало.

    Коментар


    • #3
      От: Не работи парното на Range Rover P38

      Относно клаксона, масата от волана влиза в главния компютър под дясната седалка и дотам. Решението при мен беше да подам тази маса директно на релето. И имам клаксон. Пробвай вентилаторите с друг HEVAC, ако имаш от къде да вземеш за проба.

      Коментар


      • #4
        От: Не работи парното на Range Rover P38

        Колега за кои вентилатори говориш защото колата има 3 или 4(2 които смучат от филтрите и още 1 или 2 при клапите).

        Коментар


        • #5
          От: Не работи парното на Range Rover P38

          Ами понеже съм малко на вие с рейнджа тъй като се срещнахме само преди 2 седмици и незнам на кое викате HEVAC и къде се намира.За вентилаторите ами всичко си показва на климатроника но има книжка и не тръгва да духа.А подгревите на стъклата и на седалките изобщо не светват иначе си мени къде да духа горе долу няма проблеми но без вентилатори никакви.

          Коментар


          • #6
            От: Не работи парното на Range Rover P38

            Първоначално публикуван от go6o126 Преглед на мнение
            Ами понеже съм малко на вие с рейнджа тъй като се срещнахме само преди 2 седмици и незнам на кое викате HEVAC и къде се намира.За вентилаторите ами всичко си показва на климатроника но има книжка и не тръгва да духа.А подгревите на стъклата и на седалките изобщо не светват иначе си мени къде да духа горе долу няма проблеми но без вентилатори никакви.
            Как си сигурен,че мени горе долу и топло студено, като не духат вентилаторите? В движение ли?
            Това е HEVAC
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Не работи парното на Range Rover P38

              Имам HEVAC за проба, ама си далече..
              За подгрева може и да е по-добре, че не свети. Ако свети о го няма, почти сигурно са нагревателите.
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #8
                От: Не работи парното на Range Rover P38

                Колега кое НЕ свети на нагревателите, не свети самия бутон в зелено или не свети индикатора на самия бутон. Има голяма вероятност да са изгорели диодите. Проверихте ли бушоните в купето, тези под дясната седалка? И кои вентилатори НЕ работи, тези които засмукват от филтрите или на парното? Филтрите за купето де не са толкова затлачени че да не пускат или просто ги няма? Филтрите са под челното стъкло има 2 капака с по два винта.

                И колега щом си от Шумен, отиди до Двивдядово май беше, имат (поне имаха) 1-2 джипа. Но предварително си разглоби около HEVACа.
                1- Развиваш двата винта на борда за стъклата, от към подлакътника (като вдигнеш капака на подлакътника и ще ги видиш от горната страна)
                2- Свалят се страничните кори на тунела. По два винта (като развиеш винтовете, вкарваш два пръста от към духалката за краката и издърпваш към седалката)
                3- Маха се махагона около скоростния лост, един винт от задната страна, пепелника излиза с него само трябва да се откачи буксата за лампичката.
                4- Отвиват се 4-те винта на HEVACa и се издърпва напред, зад него са 3 или 4 букси (не ги помня)
                Но задължително първо по телефона им позвъни.

                Коментар


                • #9
                  От: Не работи парното на Range Rover P38

                  Днес подгревите сами си почнаха да работят но ако до 2-3 дни не се самоизлекуват и вентилаторите ще вадя тоя HEVAC а междувременно ще потърся някой по моргите поне за проба.Иначе всички бушони са проверени и са здрави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Не работи парното на Range Rover P38

                    От днес вече имам ново заболяване спря да работи раздатката (не сменя нито на бързи нито на бавни а остава в междинно положение и свети копчето вътре постоянно).При подаване на ток директно на моторчето от буксата сменя и колата върви но ако закача буксата и включва на междинно положение колата не иска да помръдне(отново всички бушони са проверени но са непокътнати).

                    Коментар


                    • #11
                      От: Не работи парното на Range Rover P38

                      Първоначално публикуван от go6o126 Преглед на мнение
                      От днес вече имам ново заболяване спря да работи раздатката (не сменя нито на бързи нито на бавни а остава в междинно положение и свети копчето вътре постоянно).При подаване на ток директно на моторчето от буксата сменя и колата върви но ако закача буксата и включва на междинно положение колата не иска да помръдне(отново всички бушони са проверени но са непокътнати).
                      Автомат или Ръчна?
                      1-во провери дали на бушониерата на BeCM-a има сложен бушон на номер 11, ако има го махни! Той се слага единствено, ако машината трябва да се дърпа.
                      2-ро кабелите за управлението на разпределителната кутия са многожилни и с времето се закъсват, много е възможно да е останало само едно жило и при замерване да ти показва,
                      че има верига, но през него да "не може да мине тока"...
                      Успех
                      "Bis dat qui cito dat"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Не работи парното на Range Rover P38

                        Ееееееееееееееееееееее колега валдивлади благодарско,идваш ли към Шумен звънни бирата е от мене.Аз се чудих защо го няма тоя бушон и го сложих и дори и не предположих че може да е от него.Засега ми остава единствено проблема с HEVAC-а и щте търся някой за проба значи.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-05-14, 16:21.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Не работи парното на Range Rover P38

                          На си единствения който е слагал там бушон

                          Коментар


                          • #14
                            От: Не работи парното на Range Rover P38

                            Ми общо взето е нормално тъй като на тоя джип все нещо не му работи и като провери бушоните човек и се радва че е открил грешката ама нанай.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Не работи парното на Range Rover P38

                              Моята работа доооста загрубя,днес бях при алармаджия и той ми каза че ми е блокирала алармата но колата си пали и върви иначе.Сега се чудя как да я отключа и чакам стария собственика да ми прати кода.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X