Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга база

    Здравейте Колеги,
    Начинаещ съм , даже още не съм си купил джип , но търся в момента подходящата за мен машина.Горе долу се спрях на LR Discovery 1 , 2,5 Tdi , един приятел има , каза че е супер за офроуд и по добър избор от Паджеро (особено що се отнася до лесно намиране на части).
    Въпросът ми е всички LR Discovery 1 ли имат блокаж на диференциала ? Защото гледам ,че в повечето обяви в мобиле не е посочено като екстра , а в някои е посочено като екстра.Гледам иначе ,че всички имат малка ръчка до скоростният лост , ако не греша това трабва да е , защото на Дискавърито винаги е включен 4х4 и няма лост за това по принцип??
    Също така има ли разлика между къса и дълга база в самият размер на джипа и разстоянието между предните и задни гуми? На другите марки джипове виждам ,че има , а при Дискавъри 1 ,поне на око , мисля че няма. Май разликата е само че има дръжка за врата и задният прозорец е мааалко по късичък.

    Предварително благодаря за получените отговори
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-05-13, 11:25.

  • #2
    От: Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга б

    Всички фултайм джипки имат блокаж на междуосевия диф. Виж, за дължината не знам.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Всички фултайм джипки.
      Какво ще рече фултайм ?

      В уикпедия е упомената само една дължина. На другите джипове прверих ,че ако си има разлика между късата и дълга база си го пише и в двата варианта, така че предполагам това e Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LR.jpg
Прегледи:1
Размер:68.5 КБ
ID:5478639
      Последно редактирано от CarTest™; 05-05-13, 13:57.

      Коментар


      • #4
        От: Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга б

        Един колега е отговорил в една друга тема!
        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        Значи "блокажа" е един - на средният диф - вляво е заключен (предава еднакво напред и назад), напред са бавните, назад - бързите, средното е неутрално.
        Тук има отговор за положенията на малкият лост!
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...F+%EB%EE%F1%F2
        Р.П.(RFF) 0898677590
        Пътна помощ
        ДЕНОНОЩНО

        Коментар


        • #5
          От: Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга б

          Първоначално публикуван от burgas_offroad Преглед на мнение
          Какво ще рече фултайм ?

          В уикпедия е упомената само една дължина. На другите джипове прверих ,че ако си има разлика между късата и дълга база си го пише и в двата варианта, така че предполагам това e [ATTACH=CONFIG]579264[/ATTACH]
          Постоянно включени преден и заден мост, с централен диф между тях. Джиповете имат твърд блокаж на междуосевия диф, някои СУВ-чета-автоматичен блокаж с вискомуфа-Форестър примерно.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга б

            Благодаря ви за информацията , надявам се скоро да се похваля с придобивка


            Съобщение от модератор:
            Моля, напишете си в профила от къде сте.
            Прочетохте ли това
            ...ЦЪК
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-05-13, 11:25.

            Коментар


            • #7
              От: Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга б

              Диското е само една база - 100инча
              идеите са навсякъде и даже не ги заключват

              Коментар


              • #8
                От: Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга б

                Първоначално публикуван от burgas_offroad Преглед на мнение
                Благодаря ви за информацията , надявам се скоро да се похваля с придобивка


                Съобщение от модератор:
                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                Прочетохте ли това
                ...ЦЪК
                С удоволствие , дори и снимка бих искал да добавя , но не ми дава достъп до страницата , поради 3 изброени причини. Предполагам ,че защото съм не утвърден участник ??? Моля за помощ от модератора по този въпрос

                Коментар


                • #9
                  От: Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга б

                  Първоначално публикуван от burgas_offroad Преглед на мнение
                  С удоволствие , дори и снимка бих искал да добавя , но не ми дава достъп до страницата , поради 3 изброени причини. Предполагам ,че защото съм не утвърден участник ??? Моля за помощ от модератора по този въпрос
                  Можеш спокойно да си редактираш профила, прочети внимателно онова ЦЪК: http://www.offroad-bulgaria.com/show...53#post1279953 има и картинки как става!
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга б

                    Е супер , много благодаря на Петър Петракиев,за помоща ))

                    Коментар


                    • #11
                      От: Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга б

                      Колеги , да попитам още нещо. Един приятел ми каза ,че е едва ли не задължително , да имам климатик на джипа . Обяснението му е ,че лятото в гората насекомите могат да те побъркат , а зараги жегата няма как да си затвориш прозорците. Дали трябва наистина това да е задължителен критерий когато търся Диско ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга б

                        Не е задължително а желателно.
                        Land Rover Discovery II 3,9 V8
                        Лада Нива 21214 1,7i

                        Коментар


                        • #13
                          От: Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга б

                          Задължителни неща няма. Особено при избор на стара кола да гледаш това на първо място е чак смешно...
                          Климатик в гората е огромен ПЛЮС когато се кара в група по прашни пътища през лятото и ти не си първи. Пушилката е толкова голяма, че или затваряш джамовете и всички останали вентилационни отворчета и умираш от жега или изоставаш от предния(понякога може да се наложи и към километър....) и групата се разтегля като пияници на хоро.
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #14
                            От: Всички Discovery 1 ,ли имат блокаж на диференциала?Въпрос и за късата и дълга б

                            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                            Климатик в гората е огромен ПЛЮС когато се кара в група по прашни пътища през лятото и ти не си първи. Пушилката е толкова голяма, че или затваряш джамовете и всички останали вентилационни
                            Благодаря за инфото ,ще гледам да има климатик тогава

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X