Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Смяна на тапицерията на ДИСКО 1

    На мойто, под шофьорската седалка стърчи кабел с куплунг. Подозирам, че е за SRS-a (поне на други коли е за това). По книгите нищо не намерих. Отдолу също не виждам къде може да се включи.
    Къде се включва това? и дали не е за нещо друго? Снимка да пусне някой къде е свързано?
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #62
      От: Смяна на тапицерията на ДИСКО 1

      При мен там излиза кабела за заводския CD Changer.

      Коментар


      • #63
        Въпрос за седалките на DISCOVERY 1-300тди

        Въпросът ми е за предните седалки,под дунапрена на кйто се сяда има текстилна мрежа в която са интегрирани (залепени,вълканизирани) две гумени ленти.Едната гумена лента се скъса и седалката пропадна.Питах на две места-отговориха ми ,че не се предлага като отделна част,вървяло заедно с металната конструкция на седалката и стлува около 200-300 паунда ?!!!???!Ходих и в една морга,на диското което е там и двете седалки са повредени по същия начин.Вероятно е обща болест,как се лекува?
        Трагичното не е смъртта, а животът, който
        хората живеят или не изживяват до смъртта си.
        Чарлз Буковски

        Коментар


        • #64
          От: Въпрос за седалките на DISCOVERY 1-300тди

          Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
          Въпросът ми е за предните седалки,под дунапрена на кйто се сяда има текстилна мрежа в която са интегрирани (залепени,вълканизирани) две гумени ленти.Едната гумена лента се скъса и седалката пропадна.Питах на две места-отговориха ми ,че не се предлага като отделна част,вървяло заедно с металната конструкция на седалката и стлува около 200-300 паунда ?!!!???!Ходих и в една морга,на диското което е там и двете седалки са повредени по същия начин.Вероятно е обща болест,как се лекува?
          В тази тема чети от пост #42 на долу и ще разбереш как се лекува
          "Bis dat qui cito dat"

          Коментар


          • #65
            От: Смяна на тапицерията на ДИСКО 1

            Свалях шофьорската седалка. Понеже изчетох Писаното се бях подготвил с тапицерски колан. Но не беше това.
            При мене дунапрена беше поддал и рамката на седалката влизаше в него. Подлепих го с някакво на хенкел, и отгоре залепих плат за шезлонги - за по-здраво.
            Сега се чудя дали да не разменя дунапрена със седалката на пътника? Там по-рядко сяда човек и почти винаги е доста по-лек от мене
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #66
              От: Смяна на тапицерията на ДИСКО 1

              Като говорим за седалки и тапицерии, някой може ли да препоръча хубави калъфи от нещо по възможност максимално здраво. Такива, които се слагат вурху оригиналната тапицерия и могат да се свалят за пране. Или пък някъде ако шият по поръчка. Че китайските боклуци, които продават навсякъде, за нищо не стават
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #67
                От: До: СМЯНА НА ТАПИЦЕРИЯТА НА ДИСКО 1

                Това може би ще е полезно:

                http://www.youtube.com/watch?feature...&v=PDyG5VUGTdo



                http://www.youtube.com/watch?feature...&v=OQoVLUCo3YI

                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-02-12, 12:53.

                Коментар


                • #68
                  От: До: Дискавъри 300-седалката се продъни ?

                  Ето как реших аз този проблем. Пружини от седалки на Шкода 120l(имах ги налични) и малко стоманизирана тел.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:050220121779.jpg
Прегледи:1
Размер:225.2 КБ
ID:5349400 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:050220121780.jpg
Прегледи:1
Размер:191.0 КБ
ID:5349402 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:050220121781.jpg
Прегледи:1
Размер:241.7 КБ
ID:5349403

                  Съобщение от модератор:
                  Моля, напишете си в профила от къде сте.
                  ...ЦЪК
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-02-12, 12:54.

                  Коментар


                  • #69
                    LRD TD5 - претапициране таван

                    Тавана ми е леко виснал откакто се сдобих с Ленд Лорда, а сега след дъждовете прокапа шибедха и става наложително отварянето та смятам да комбинирам с претапициране.
                    Някой правил ли го е, някакви скрити болчета и тънкости... да сподели...?
                    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                    LZ2РSD

                    Коментар


                    • #70
                      От: LRD TD5 - претапициране таван

                      Правил съм го едно време, ама не на Диското, а на старото ми Чероки. Там най-големия зор беше изваждането и обратното вкарване на тавана през задната врата. При Диското може би ще е по-лесно, понеже има повече място по височина. При всички случаи, приготви се за поне два дни боричкане - кроенето и лепенето на тапицерията иска време и евентуално още един-два чифта ръце, за да стане като хората. Добре почисти кората на тавана от стария дунапрен, понеже той е основният виновник за провисването - с годините се разпада от влага и от напичането на покрива от слънцето.
                      В RAVE-то би трябвало да има схема на закрепването и "процедура" за демонтаж/монтаж.

                      П.П. Сега е момента да сложиш и малко изолация над тавана, така и така ще го сваляш.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Смяна на тапицерията на ДИСКО 1

                        http://www.fantomworks.com/fw/2000up...-discovery-ii/

                        http://landroverforums.com/forum/dis...iner-d2-26219/
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-02-13, 12:19.
                        Land Rover Discovery:
                        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Смяна на тапицерията на ДИСКО 1

                          Вторият линк е точно каквото ми трябва.... Интересно че са го направили с черен таван и трябва да кажа, че стои много фенско.
                          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                          LZ2РSD

                          Коментар


                          • #73
                            От: Смяна на тапицерията на ДИСКО 1

                            Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                            Вторият линк е точно каквото ми трябва.... Интересно че са го направили с черен таван и трябва да кажа, че стои много фенско.
                            Аз също навремето Черока го направих черен. Най-готиния материал за тая работа е фалшивия велур, от който обикновено правят разни евтини якета. Намира се както по магазините за платове, така и в специализираните за дамаски и пердета.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Смяна на тапицерията на ДИСКО 1

                              Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                              Вторият линк е точно каквото ми трябва.... Интересно че са го направили с черен таван и трябва да кажа, че стои много фенско.
                              Сега имате възможност да направите темата още по-полезна, като заснемете ремонта.
                              Така тези които не знаят чужди езици, ще могат да "пият вода от извора".
                              За тапицирането на тавана си има специален материал, който понася температурните разширения без да се разлепи отново, тапицерите го знаят.
                              Иначе може и алкантара да сложите, ще стои още по, по, най- .....!
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                                Да допълня, че плата за тапициране трябва да е 160 см. широк заради "арките" в тавана на диското и че такъв плат например в момента в Пловдив няма.
                                Аз също съм с "висяща драперия" която ме дразни, но плат няма, стандартните тапицерии са на 140 см. Един тапицер ми предложи да ушие необходимото парче за тавана като пусне по средата на тавана с ширината на плафона ивица с друг цвят - да стане по "рацерско", т.е. всичко да стане от три парчета плат с два шева по средата, но не съм мерил колко е широк плафона и ме съмнява, че на мястото на шева ще се залепи хубаво.
                                Не бързай ако искаш да стигнеш
                                __________________________________
                                Discovery II TD5 10P

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X