Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Два въпроса-ЛР-Диско 2 1998 год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Два въпроса-ЛР-Диско 2 1998 год.

    Джипката закупих през м.юли 2006 год.Произведена е през 1998 год.2.5 ТД5,ръчна скоростна кутия,дълга база.За съжаление километража на таблото/ел.дисплей/ е счупен механично.Явно са правили опити преди това да и корегират километрите.Оказа се при един от прегледите ,че няма връзка между таблото и датчика за маслото и той също не индикира.Чисто ново табло струва в МФ 1160 лв.Съшествува ли възможност да се ремонтир без цялостна подмяна и ако има някой да помогне ще бъда много благодарен,ако ме насочи.

    Второ:видях темата за документацията за ЛР,включително и за Дискавъри,но езиците особенно английския не са ми силна страна.Молбата ми е ако някой не го затруднява и има възможност да ми изпрати ръководство за експлоатация и /или ремонт.Ако пък може ми кажете кои са за този модел от публикуваните за да си ги изтегля.
    Благодаря предварително
    Поздрави,Наско
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

  • #2
    Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

    Има доста по-евтини възможности... Включително и използвани.

    Потърсете в:

    1) http://www.paddockspares.com
    2) http://www.famousfour.co.uk
    3) http://www.ebay.com

    и много други

    Успех

    Т.
    Последно редактирано от Yaro; 18-02-07, 18:25.
    Good guys drive Land Rovers!

    Коментар


    • #3
      Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

      Шефе не се отварят бре
      Само И-бея...
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

        http://www.paddockspares.com/

        http://www.famousfour.co.uk/index.php
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

          тд5 през 98 да се е слагал чувам за 1-ви път. може, края...

          www.ebay.co.uk com-а е в щатите и не ти върши никъф джоб. скоро гледах табло там, не беше скъпо.

          Коментар


          • #6
            Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

            А как се поръчва/плаща оттам ? Нали доскоро казваха , че не приемат много-много плащания от БГ . Някой правил ли го е ?

            Коментар


            • #7
              Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

              от ебай-а ли?

              ами аз имам приятел с акаунт и си купих няколко неща, той също.

              ами трябва да имаш акаунт, който не става никак бързо, трябва по пощата да получиш 1 документи от тях. после плащаш според зависи от продавача, повечето приемат кредитна карта или банков трансфер. също пей-пал или мънибукърс.

              Коментар


              • #8
                Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

                Не , по-скоро питах за другите два магазина . А за тези "пей-пал или мънибукърс" какво трябва да се направи , че аз и тях само съм ги чувал , не съм ползвал? (ако трябва да съм искрен , само пей-пал съм чувал )

                Коментар


                • #9
                  Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

                  пей-пал в БГ още няма. ако имасх сметка извън бг можеш да се регистрираш.

                  мънибукърс са като мъниграм уестър юниън и прочее. аз нямам добро мнение, избягвам такива плащания.

                  с кредитна карта е най лесно и за по-сериозните магазини няма проблем. може би е малко рисковано все пак. за по-големи суми си струва банков трансфер, но там има такса за превод, като минималната е поне 18 евро за различните банки, някои и по 25 искат. това, ако купуваш нещо за 700 е 1, но за неща от по 20-30 евро, дори 50 си е голям част от стойността на самото нещо. и пак за някои неща може да се спести значително.

                  в ибай има мигачи за диско 94-98 по 10 паунда, което е под 30 лв.с доставката за 2 бр. - 8 паунда /мита и ддс май няма, нали е ЕУ/!? тва за нови става дума. търгове за стари неща има също. точно таблото се продаде за около 100-150 паунда, ден 2 преди таза тема да се появи...

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

                    ето 1 текущо, както знаете, това е търг и цената се покачва чрез залагане. тук иде реч относо тали си с тд5 наистина. щото това табло е за 300тди.


                    http://cgi.ebay.co.uk/Land-Rover-Dis...ayphotohosting

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

                      Като се прибера ще снимам таблото и двигателя,ще пусна снимките веднага.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        в ибай има мигачи за диско 94-98 по 10 паунда, което е под 30 лв.с доставката за 2 бр. - 8 паунда
                        което прави 10+поне 4паунда за доставка(макар че ме съмнява някой да го достави до бг само за толкова,най вероятно да се окаже че и за един и за два цената е все 8 паунда) и кво 14 паунда без гаранции плюс време пред компа плюс яко чакане.а той мигача в дару е 19 паунда с едногодишна гаранция плюс сигурността че точно това е вашата част а не от някоя друга версия.едно 15 лева разлика и само предимства.
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

                          ето снимките на двигателя и на таблото.
                          Прикачени файлове
                          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

                            хмм

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Два въпроса-ЛР-Диско 1998 год.

                              Най-явната ВЪНШНА разлика между 300тди и тд5 за мен са стоповете - долу при 300 и горе при тд5.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X