Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: купуване на Фрилендър

    Първоначално публикуван от Cobraggg Преглед на мнение
    Здравейте,
    Искам да си взема Фрилендър обаче като чета за какви пари за части става на въпрос ми се изправиха косите.Та по същество как да разбера ,че раздатъчната кутия работи и балансиращия лагер е добре.Не ми се дават пари за още един джип.По принцип ще го карам най вече по асфалт и много малко ама много по пресечен терен.За това и избрах този модел.Без тази раздатъчна кутия може ли да се кара?
    Моля ви помогнете, че много съм се навил ама нещо тези цени на частите ме притесняват. Джипа който гледам е на 180 000, дизел 2.0, 99г.,3врати.Какво мога да очаквам като проблеми и колко харчи такъв.
    Благодаря предварително
    Можеш да си вземеш Нива - парите са с порядки по-ниски и търпи поносимо по джоба отремонтиране на всичко. Щом си вземеш Land Rover се приготви за подобаващи за марката разходи. Това се отнася и за почти всички останали 4х4 (без УАЗ и Нива). Човек си взема кола според джоба... аз лично бях подготвен за подобни разходи (все пак раздатъчната кутия бе сменена от предишния собственик и още бе в гаранция - основен мотив да избера тази оферта).
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

      Благодаря за споделеното. Всъщност като части най ме претеснява таз цена от 5000лв. и онзи лагер за 3000 иначе по споделеното тук ремаци,тампони консумативи са си на нормални цени.Иначе съм карал Волво, Ауди, а при тях частите не са по евтини ама това пет хиляди уби рибата .Значи при покупка или трябва да търся някой джип, който я е сменял като Emanuilis или да се разглоби и да се види състоянието.Очертава се трудна работа по издирването на читаво нещо из Софийския боклук(или Горублянския).Priap направо ти съчувствам, то направо си дал за още един ужас.Ще ви даржа в течение и дано стана постоянен участник в този форум .Priap колко ти харчи градско(ако не е нахално с или без климатик).Марси

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

        Всъщност нищо не е по-различно от покуката на каквато и да било друга кола. Достатъчно е да я закараш в свестен сервиз, където да и направят диагностика на ходовата част, да я закачат на компютъра за измерат компресия и да проверят всичко останало и накрая да ти кажат експертно мнение. В Дружба до Горубляне има поне 2 такива сервиза (без Дару кар), а съм чел някъде тук, че и в Мото Пфое го правят, даже безплатно. Ако колата още не е регистрирана с временните номера ще се наложи да я закараш с репатрак, каквито по Горубляне има доста и взимат до 50лв. Пази се от автомобили, които изглеждат съмнително евтини. Според мен най-добре е да се купува от собственик, който я е карал и поддържал колата до момента - така в повечето случаи поне стават ясни подробности и детайли, за които често търговците нямат и представа. Пък и защо не - да си договориш някакъв вид гаранция - договорът за покуко-продажба е документ с правна тежест все-пак. Разхода на 2.0 дизел е 10/100 градско и между 7 и 8 извънградско в зависимост от скоростта. От значение са и нафтата, която се налива и стила на шофиране- пак както и на всички останали коли.
        Иначе са си добри автомобили - аз имам такъв и съм изключително доволен засега.
        Успех с избора.

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

          Е така си е сега! И аз сериозно бих се замислил за част за 5 бона. Тва да не е GL. Всеки знае, че като купува джип е скъпо 500-1000 кинта, по-големите неща нека са 2 бона, но и аз едва ли бих дал 5. Просто не си заслужава. Между другото не искам да говоря за точни части, но огледах някои сайтове и да ви кажа частите в Англия за Ленд Роуъвър са доста на сметка. Вече с тия куриерски услуги, ако поръчаш повече неща наистина може да спестиш някой лек. Има и разни пичове с бусове, които карат багаж от там за БГ. Така, че ако сте забъркани в сериозен ремонт може да имате предвид тая опция. За малки неща едва ли си заслужава.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

            Та значи 5 000 струва нова раздатка + поставяне и при това в Мото Пфое. Аз си поръчах за 2000 от Падок + 50 лв доставка + 500 лв монтаж.
            В моя случай имах проблеми , беше наранена при пренасянето, но дано на други да не става.
            Всеки си преценя. Аз не можах май.
            [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

              Добре де, да си представим , че сме в следната ситуация! Отивам в Германия, обикалям автокъщите и примерно имам 10 ЛР пред мен, кажете какво да гледам! Тая раздатка, предполагам не се забелязва при външен оглед? Моля собствениците на този модел , за момент да се поставят на мое място, за какво биха проверили, и къде биха погледнали по джипа? Също не маловажен е факта, че аз до сега не съм карал джип, т.е. не знам какви дефекти да търся дори и да ми дадат да го покарам! Хайде дайте едно рамо да не се набълбукам!
              Благодаря предварително на отзовалите се!

              Коментар


              • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                Първоначално публикуван от djack Преглед на мнение
                Добре де, да си представим , че сме в следната ситуация! Отивам в Германия, обикалям автокъщите и примерно имам 10 ЛР пред мен, кажете какво да гледам! Тая раздатка, предполагам не се забелязва при външен оглед? Моля собствениците на този модел , за момент да се поставят на мое място, за какво биха проверили, и къде биха погледнали по джипа? Също не маловажен е факта, че аз до сега не съм карал джип, т.е. не знам какви дефекти да търся дори и да ми дадат да го покарам! Хайде дайте едно рамо да не се набълбукам!
                Благодаря предварително на отзовалите се!
                Караш и изпробваш всички режими, ослушваш се за подозрителни шумове (виене, тракане), оглеждаш ходовата част и двигателя - отдолу (тампони, виско муфа, стабилизиращи щанги, теч на масло), откачаш маркуча от двигателя към турбото и проверяваш дали е омаслен от вътре (дали хвърля масло), за бензина проверяваш дали е сменена гарнитурата на главата по сервизна книжка (за модела от 1998 ) и пр...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                  Благодаря, един последен въпрос, как да проверя и какво да гледам по виско муфата и раздатката? Би ли пояснил, какво точно означава всички режими и как точно да ги проверя? Сори, ако съм досаден!

                  Коментар


                  • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                    Първоначално публикуван от djack Преглед на мнение
                    Благодаря, един последен въпрос, как да проверя и какво да гледам по виско муфата и раздатката? Би ли пояснил, какво точно означава всички режими и как точно да ги проверя? Сори, ако съм досаден!
                    Според мен това означава да изведеш колата от стандартното градско движение - на магистрала (скоростно натоварване, 160-170 км/ч му е максималната разумна скорост) и на пресечен терен - на място където четирите колела ще се натоварят неравномерно. Вслушай се в TC-то (особен вид високочестотно ромолене), накарай някой да погледне отстрани дали ,,въртят" задните гуми (това е кола с предимно предно предаване). За виско-муфата - виж дали по принцип си е на място. Free си се движи доста добре и без кардан с виско-муфа. За раздатъчната кутия -при повреда издава странни шумове някъде под краката ти, понякога е характерно, че се провокират при точно определена скорост.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Според мен това означава да изведеш колата от стандартното градско движение - на магистрала (скоростно натоварване, 160-170 км/ч му е максималната разумна скорост) и на пресечен терен - на място където четирите колела ще се натоварят неравномерно. Вслушай се в TC-то (особен вид високочестотно ромолене), накарай някой да погледне отстрани дали ,,въртят" задните гуми (това е кола с предимно предно предаване). За виско-муфата - виж дали по принцип си е на място. Free си се движи доста добре и без кардан с виско-муфа. За раздатъчната кутия -при повреда издава странни шумове някъде под краката ти, понякога е характерно, че се провокират при точно определена скорост.
                      Най накрая, Благодаря много, нека ако някой се сети още нещо, да драсне!

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                        Такаааааа, денят дойде! Можете да ми пожелаете успех и наслука! Довечера летя за Германия, да се надяваме , че скоро ще се похваля и аз с някое Фрилендърче!

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                          Късмет - основното което ти пожелавам
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                            Да, ама не!!!! Бива ли такива работи и аз не знам! Как може по улиците да е пълно с Фрилендъри, а да не се продава нито един??? Обиколих половин Германия за 4-ри дена и нищо, ама като ви казвам нищо, един не видях да се продава! Ама , нито един!!! Сега съм поръчал от Швейцария , на 25-ти ще докарат 2-ва броя и ще ходя да си избера единия! Искам да ви попитам, вярно ли е , че двувратите задължително са 4-ри местни (от тези с подлакътника м/у двете задни седалки) и ако е така, защо срещам из обявите такива с тройна задна седалка?
                            Благодаря предварително!

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                              Първоначално публикуван от djack Преглед на мнение
                              Да, ама не!!!! Бива ли такива работи и аз не знам! Как може по улиците да е пълно с Фрилендъри, а да не се продава нито един??? Обиколих половин Германия за 4-ри дена и нищо, ама като ви казвам нищо, един не видях да се продава! Ама , нито един!!! Сега съм поръчал от Швейцария , на 25-ти ще докарат 2-ва броя и ще ходя да си избера единия! Искам да ви попитам, вярно ли е , че двувратите задължително са 4-ри местни (от тези с подлакътника м/у двете задни седалки) и ако е така, защо срещам из обявите такива с тройна задна седалка?
                              Благодаря предварително!
                              За двувратите и местата отговор не мога да ти дам. Понятието ,,кола от Швейцария" звучи доста добре - отново ти пожелавам късмет.
                              p.s. не провери ли предварително за оферти в www.mobile.de
                              Ето този например хич не е лош: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...xt=false&makeM
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                                Тези цени от по 3-4000 евро, направо ги забравете! До 5000 евро кола без сериозен дефект не може да се намери! Почти винаги нещо не е споменато в обявата. Аз обикалях с човек , който само с това се занимава, има автокъща от доста години в Германия и само докато каже , че е "Хендлер" (мисля, че това означаваше прекупвач) веднага подробностите излизат на яве! Те имат право да поискат договор за състоянието на колата и на негово основание после да съдят собственика , ако е пропуснал да спомене нещо! Всички обяви до 5000 евро, уж хубави, като ги прочетеш, а като звъннем един телефон се оказваше , че не струват! И всичко това на фона на почти нулевия избор ............ бях на крачка от отчаянието! А на обяви за 4-риврат джип под 7000 евро изобщо не се връзвайте! Сега чакам швейцарците да видя какво ще направят!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X