Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Freelander

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    Това е ъгъл на атака.На схема,като пуснат мислена права линия от началото на предните гуми,нагоре към бронята.Това е ъгъла,до който няма да закачи(удари) бронята.
    А В.Петров и КарТест са абсолюрно прави.
    По повод поканата за тест-с удоволствие приемам.Предлагам да се съберем на пържоли и да тестваме различно машини,като ще внимаваме(доколкото е възможно),машините да се върнат сравнително цели(поне)след тестовете.Също така предлагам да се вземе необходимата измервателна апаратура и всякакъв вид фотоапарати и камери,за да се документират събитията.След това може да полеем дружно с бира,вино,безалкохолно(поне за мен,моля) и т.н. течности.Важното е да си направим кефа.
    Това дет го казва Соти си е баш истената,тез книги и разни справоици...като се отиде в гората там си личи.Даже си мисля че няма значение каква марка е джипката а зависи как е подготвена-доста дълбока тема
    Емил-00356 99872043-Малта
    Defender-90

    Коментар


    • До: Freelander

      Първоначално публикуван от eliogo Преглед на мнение
      ... За водата точно между 70 и 80 см на язовир "Дяково" минах през вливането на вада в язовира около 20-25 метра...
      Покрай 45-градусовия наклон, сякаш пропуснахте мореходноста...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • До: ТС-то при Freelander - принцип на действие

        Здравейте момчета, виждам, че имате Фрийлендъри и Ви моля за съвет. Мисля да си купя Фрийлендър от Англия, тъй като разбрах, че не е много сложно обръщането на волана, а там цените са много добри. Бях чувал, че моделите от 1998 или 1999 имали някакви проблеми. Истина ли е? Какво да гледам като реша да купувам, защото честно казано не разбирам чак толкова много? По-добре ли е да е поне 2000 г.? Освен това, че ще е по-нов разбира се. Насочил съм се към 1.8 версията със 120 кона ако не се лъжа, като те повечето са такива. Мисля да е дълга база. Също така смятам да сложа газов инжекцион. Принципно има много добри цени за дизел, но също така чух, че първите дизели били проблемни, а Td4 вече бил добър. Ще съм много благодарен ако някой ми напише наколко реда по тези въпроси и общо за Фрийлендър на marin199@gmail.com. Също така има ли големи проблеми при обръщането и т.н.

        БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

        Коментар


        • До: ТС-то при Freelander - принцип на действие

          Първоначално публикуван от marin199
          Мисля да си купя Фрийлендър от Англия, тъй като разбрах, че не е много сложно обръщането.......... Също така има ли големи проблеми при обръщането.
          Напротив сложно е и има големи проблеми.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

            Какъвто и да си вземеш е добре да погледнеш раздатката, при мен имаше проблем. Уплътнението на стъклото на багажника също погледни дали пуска вода. И при бензиновите е проблем с охлаждането, пред мен в Мото Пфое имаше два броя , като единия имаше пукната глава, а другия му избила гарнитура на главата. За смяна на дирекция съм чувал че става, но на бая ЦЕНА!
            [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

            Коментар


            • До: ТС-то при Freelander - принцип на действие

              Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
              Здравейте момчета, виждам, че имате Фрийлендъри и Ви моля за съвет. Мисля да си купя Фрийлендър от Англия, тъй като разбрах, че не е много сложно обръщането на волана, а там цените са много добри. Бях чувал, че моделите от 1998 или 1999 имали някакви проблеми. Истина ли е? Какво да гледам като реша да купувам, защото честно казано не разбирам чак толкова много? По-добре ли е да е поне 2000 г.? Освен това, че ще е по-нов разбира се. Насочил съм се към 1.8 версията със 120 кона ако не се лъжа, като те повечето са такива. Мисля да е дълга база. Също така смятам да сложа газов инжекцион. Принципно има много добри цени за дизел, но също така чух, че първите дизели били проблемни, а Td4 вече бил добър. Ще съм много благодарен ако някой ми напише наколко реда по тези въпроси и общо за Фрийлендър на marin199@gmail.com. Също така има ли големи проблеми при обръщането и т.н.

              БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
              Интересно какво точно е по-проблемно в първите дизели? За първите бензинови - да, но за дизеловите...
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                Ами за първите дизели ми казаха, че поддръжката била скъпа, като при всеки дизелов агрегат, разхода не е чак толкова нисък, иначе нищо конкретно за дефект. За бензиновите от К серията наистина има проблем, но с новата гарнитура нямало пробс. Има такива на по 200 000-300 000 хил. км и казват, че като се сложи тази гарнитура карали, но кой знае? А и честно казано с тия цени на дизела, дори на бензин да караш няма да е много по-скъпо. Някой беше писал, че обръщали няколко в Пловдив. Има ли инфо някой, който знае поне ориентир за пари. Да речем 2000-2300 лв. с всичко ще е ок. Не може някой да не е обръщал. Сериозно мисля да си взема такъв до 20 дни от Англия и ако някой пише нещо конкретно за обръщането ще е идеално.
                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                Коментар


                • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                  Е, защо пък от Англия? Винаги може да намериш читав от другаде. Според мен не си струва разправията с обръщането.

                  Коментар


                  • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                    Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                    Ами за първите дизели ми казаха, че поддръжката била скъпа, като при всеки дизелов агрегат, разхода не е чак толкова нисък, иначе нищо конкретно за дефект. За бензиновите от К серията наистина има проблем, но с новата гарнитура нямало пробс. Има такива на по 200 000-300 000 хил. км и казват, че като се сложи тази гарнитура карали, но кой знае? А и честно казано с тия цени на дизела, дори на бензин да караш няма да е много по-скъпо. Някой беше писал, че обръщали няколко в Пловдив. Има ли инфо някой, който знае поне ориентир за пари. Да речем 2000-2300 лв. с всичко ще е ок. Не може някой да не е обръщал. Сериозно мисля да си взема такъв до 20 дни от Англия и ако някой пише нещо конкретно за обръщането ще е идеално.
                    Разхода по поддръжката идва основно от марката - Land Rover, за икономичността - по мои лични наблюдения 10.5 в градски условия. Цената на дизела почти навсякъде е по-висока от бензина... защо ли? - риторичен въпрос. Изборът дизел/бензин за мен се определя от това колко километра смяташ да изминаваш годишно. Ако са под 30 К - бензин! За обръщането - всяка промяна в конструкцията води до много скрити проблеми в бъдеще време. По-добре се консултирай с някой който вече го е направил и е покарал колата 2-3 години. На твое място не бих взел кола с десен волан колкото и по-евтино да ми струва - не знаеш в какво приключение можеш да попаднеш при едно обръщане на дирекцията, а да не говорим и за скритите проблеми които така и така би следвало да очакваш винаги при покупка на кола на старо.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                      Ами момчета отговарям ви. Защо от Англия. Налага ми се по няколко пъти на година да ходя там по работа. Освен това имам доста познати, които могат да ми помогнат да взема, дори и да ми вземат направо. Момчетата разбират колкото мен. Гледам по обявите задължително да е сменена гарнитурата, съединител и да има сервизна книжка. Сега не знам дали ми е вярна логиката, но като са сменени основни нещо/видно от книгата/ и колата е на 80 000 мили, а казват че повечето проблеми се проявяват до 80 000 мили може би вече тези дребни неща са оправени. Колкото за десния волан знам, че е сериозно предизвикателство, но ще бъде честен с вас. Фрийлендър 98, 99 година, 5 врати пак казвам със сменени основни неща мога да взема от там за около 1800 паунда, което е около 4500 лв в момента, още 1000 докарване 5500 лв. Сега затова питам за смяната на волана , защото и 2500 лв да ми излезе става 8000 лв. Като гледам в БГ с 5 врати започват от 12 000 лева. Имам и лека кола и наистина мисля, че не повече от 30 000 км ще карам джипчето на година и не ми се дават 12-13 бона за стара кола, която не знаеш кво ще ти поднесе. Все пак ако всичко е ок мисля да я карам активно 3-4-5 години. Затова ако някой познава Kaishin мисля че беше или ако той чете, нека пише може ли да обърне волана, колко излиза. Имам дето се казва и една мисъл, че за тези пари тука на части да тръгна да я продавам пак ще я избия, ако нещо се обърка. ЧАКАМ СЪВЕТИ!
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                        Ами това е съвета - намери някой който го е направил (обръщането на волана) и кара такава кола в момента (Freelander). Дори и да е в чужбина - посъветвай се с такъв човек. Аз не познавам някого и не мога да се ангажирам. Вероятно си прав за частите - лично бих си купил от теб това онова по купето
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                          Защо не попиташ как стоят нещата в England за обръщането на волана, на място Вероятно в заводите на Land Rover би имало запознати с това механици и части...
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                            Мина ми през главата и за Англия. Ще видя дали се предлага и какви са цените, защото там поне знаеш, че е направено добре, ако разбира се не е съвсем бомбастична сума. Просто не искам да ангажирам много познатите ми в Англия, защото знаете там всеки е много зает и си е ангажимент, тъй като аз не съм постоянно там. Но все пак ще проуча. Ако някой чуе за някой човек или сервиз, които обръщат идеално!!!
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                            Коментар


                            • купуване на Фрилендър

                              Здравейте,
                              Искам да си взема Фрилендър обаче като чета за какви пари за части става на въпрос ми се изправиха косите.Та по същество как да разбера ,че раздатъчната кутия работи и балансиращия лагер е добре.Не ми се дават пари за още един джип.По принцип ще го карам най вече по асфалт и много малко ама много по пресечен терен.За това и избрах този модел.Без тази раздатъчна кутия може ли да се кара?
                              Моля ви помогнете, че много съм се навил ама нещо тези цени на частите ме притесняват. Джипа който гледам е на 180 000, дизел 2.0, 99г.,3врати.Какво мога да очаквам като проблеми и колко харчи такъв.
                              Благодаря предварително

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                                Може да се кара само на предно задвижване. Но аз лично смятам че джип без задно ще е по тромав, а и те хората са си го изчислили за 4х4.
                                Но ако и новата ми раздатка се скапе ще съм на предно само
                                Този двигател 99г 2.0 дизел е като моя май. На Роувър е и засега нямам оплаквания. На мен ми гори 7-8 извън градско, което си е добре.
                                И така
                                [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X