Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Freelander

    Първоначално публикуван от polmax Преглед на мнение
    о това дискавъри ми се вижда голяма пръчка....
    Както и да е вече го капарирах и сега всичко е въпрос на касмет..
    Нека кЪсмета бъде с теб и силата на....

    п.п. щом Discovery-то е пръчка, смятай Freelander-а какво д....во е
    чакаме снимки...
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-02-08, 20:29.
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #92
      До: Freelander

      Вече съм горд собственик на Фрийлендера.
      Тъй като сервизната книжка е на френски (а аз си нямам и представа от езика) ,а и пише повече моделите на нещата които са сменяни,имате ли представа за модела на гарнитурата.За нея съм най притеснен...

      Коментар


      • #93
        До: Freelander

        Това е количката
        Последно редактирано от Lazar; 21-02-08, 10:55.

        Коментар


        • #94
          До: Freelander

          Първоначално публикуван от eliogo Преглед на мнение
          Карах такъв джип 3 години, 1,8 - 16V /1999 год/. Купих го от Германия в края на 2004 година на 116000 км и го продадох края на 2007 година на 150000 км. Карал съм го 70% по асфалт и 30% по черни пътища предимно за риболов пълен обикновено с 4 човека и багаж.
          За асфалтов път /моя беше мек таван/ е малко шумен иначе е прилично комфортен. Недостатък за града е сравнително малката му маневреност, доста трудно завива. Разхода на бензин според мен няма как да падне под 10/100 извънградско и 14-15 градско. Извън пътя без извращения съм минавал през 70-80 см вода /като е по дълго във висока вода намалява силата на светлините и осветлението в купето/ качвал съм от място около 45 градуса наклон, около 20-25 метра по черен път с коловози. За престоят му при мен ходовата част остана напълно здрава. Никъде нямаше ръжди. За гарнитурата съм имал може би късмет - без проблеми. Разходът на масло около 1,5 литра на 10 000 км.
          Ремонти за три години: смяна на механизма на задното стъкло - около 700/800 лева в МОТО-ПФОЕ /скъсано жило/ и смяна на жилото на ръчната спирачка към дясното колело. Като включвах на задна при по-голямо натоварване миришеше на феродо /само на задна/. Иначе съм теглил закъсала ЛАДА НИВА във вода и коли на двама трима приятели и така и не съм отварял съединителя за проверка.
          Ако колата е хубава това за което я вземаш е напълно във възможностите и.
          Без да се обиди някой не избирай Рено Сценик rx4 пред фрилендъра.
          Е,тука изби рибата.Ама яко,все едно с тротил...
          70-80см вода,45 градуса наклон....,а в 2 метра сняг върви ли???
          Извинявай,колега,ама това даже и не звучи несериозно.Звучи смешно.Жалко,че си го продал,веднага щях да те заведа на място с 42 градуса наклон(реално измерени),което никой,ама никой Фрийлендър няма да качи,а при повече от 2 опита ще става само за скрап...
          Имал съм Фрийлендър,доста добре го познавам,както и колко е проходим.И колко е здрав.За този клас кола,горенаписаното,ако е вярно,в което силно се съмнявам,би било извращение.Но си мисля,че просто силно си преувеличил в мерките...
          Без лоши чувства,нека бъдем обективни...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #95
            До: Freelander

            Здравейте!Реших да пиша тук за да не задръствам форума с теми!
            Става въпрос за радиото на Freeelander-a.
            Може ли някой да ми обясни как работи,че имам само книжка на френски и нищо не разберам от нея.
            Когато пусна радиото,1во иска някакъв код.Какъв е той?За какво е?
            2ро.На екрана има два надписа "News" и "Traffic".Когато натисна бутона "I","Traffic" изчезва.Тези неща за какво са?
            А след като поровя из станцийте и намеря ББС,после трябва да изгася и да включа радиото за да мога пак да търся станция.Това така ли трябва да е?

            Надявам се да разбрахте за какво става въпрос.Мерси за помощта!

            Коментар


            • #96
              До: Freelander

              Е,тука изби рибата.Ама яко,все едно с тротил...
              70-80см вода,45 градуса наклон....,а в 2 метра сняг върви ли???
              Извинявай,колега,ама това даже и не звучи несериозно.Звучи смешно.Жалко,че си го продал,веднага щях да те заведа на място с 42 градуса наклон(реално измерени),което никой,ама никой Фрийлендър няма да качи,а при повече от 2 опита ще става само за скрап...
              Имал съм Фрийлендър,доста добре го познавам,както и колко е проходим.И колко е здрав.За този клас кола,горенаписаното,ако е вярно,в което силно се съмнявам,би било извращение.Но си мисля,че просто силно си преувеличил в мерките...
              Без лоши чувства,нека бъдем обективни...

              Никакви лоши чувства към специалист като теб. За водата точно между 70 и 80 см на язовир "Дяково" минах през вливането на вада в язовира около 20-25 метра. След мене закъса Нива от Кюстендил и я издърпах с тяхното въже. Като излезе от нея тече 2 минути вода.
              За наклоните ела и виж и си вземи уред за мерене, точно 20 метра - 45 градуса от първи опит от място.
              Не казвам че е супер проходим или че става за нещо специално.
              Просто ми е вършил работа в определени ситуации.
              Не може да се каже, че нещо не става понеже някой е голям специалист и твърди обратното.
              Просто споделих мнение по темата.
              Успех с кия-та.

              Коментар


              • #97
                До: Freelander

                Колега ..... нещо бъркате мерните еденици ... за наклон!
                45 градуса ... не знам с каква машина може да ги преодолеете, може би с верижна (Рат Трак или нещо подобно).... но с Фрийлендър ... никога ..
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #98
                  До: Freelander

                  Без да вземам страна по обсъждането ще спомена, че по книжка ЛР Дискавъри е с горна граница на преодоляване на наклон 45 градуса. Дали е възможно - не знам. Не съм опитвал, а и самоцелно няма да опитам. Колегата предлага на невярващите да отидат и да видят.
                  По въпроса за евентуалната грешка в мерните единици - може да мери и в гради, което не е особена разлика в крайна сметка.
                  Това всъщност може да се оформи като повод за събиране на "сектанти" /ЛР/ за проверка и документиране на възможностите на Фрийлендъра. Още повече, ако колегата живее в някой живописен край на татковината ни.
                  Последно редактирано от velio; 29-02-08, 06:31.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Freelander

                    Моля като се съберете да тествате Freelander-ите за изкачване на 45 ГРАДУСОВ наклон да ме викнете и мен да видя как става... Понеже и аз не съм наясно как може да стане това на ход ще ми е крайно любопитно да видя... Моля не ме забравяйте...

                    Но ако внимателно прочетете написаното по-горе от колегата CarTest™ и после внимателно пак прочетете книжката току виж сте се отказали...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • До: Freelander

                      има градуси и проценти за път 100процента наклон е 45 градуса

                      Коментар


                      • До: Freelander

                        Ето цитат от книжката. Повтарям, че става въпрос за Дискавъри.
                        Размери
                        Обща дължина /вкл. резервното колело/.............................4521мм
                        Обща дължина /вкл. теглича/................................................4534мм
                        Обща ширина..........................................................................1793мм
                        Обща височина /без шибедах/...............................................1928мм
                        База /разстояние между осите/...............................................2540мм
                        Колея /отпред – отзад/.............................................................1486мм

                        Проходимост
                        Максимален наклон за изкачване /обща маса по EG/..........45гр.
                        Ъгъл на надвесването отпред /обща ма са по EG/...............39гр.
                        Ъгъл на надвесването отзад с теглич /обща маса по EG/...20гр.
                        Ъгъл на надвесването отзад без теглич /обща маса по EG/....29гр.
                        Дълбочина на брода................................................................500мм.
                        Минимален транспортен просвет /клиренс/ ненатоварен...214мм

                        Маси на ремаркето за мотор 300tdi
                        шосе поле
                        Ремарке без спирачки
                        750кг
                        500кг
                        Ремарке с автоматична спирачка
                        3500кг
                        1000кг
                        Ремарке със спирачка за 4те колела, присъединена към спирачната система на колата*
                        4000кг
                        1000кг

                        Указание: /*/ Важи за коли, които са снабдени със спирачна система, пригодена за присъединяване към ремарке.

                        Указание: Информация за теглене на ремарке над 3500кг виж в раздел 3.

                        Указание: Всички данни за маси са от предписанията на производителя и не отчитат местните действащи законови предписания. Собственикът носи отговорност за това, да си осигури спазването на местните изисквания.

                        Коментар


                        • До: Freelander

                          Това в книжката обикновено са градусите при които може да стои статично без да се преобърне, т.е. вдигат на стенда и мерят кога предните гуми тръгват да се отлепят. Реално при тези данни и реален 45 градуса наклон, дори наистина да се движи на собствен ход, ако не са огледално гладък асвалт, всяка неравност би те запратила в салта назад... За да се движиш спокойно при 45 градуса черен път, то в книжката трябва да пише примерно 60. Освен това моторджиите най-добре могат да кажат какво следва, когато ти е толкова олекнала предницата и въртиш яко задните гуми... Жокер: Гадусите почват да стават повече от 45 .
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • До: Freelander

                            Това в книжката ако е написано така е печатна грешка...! Става въпрос за проценти а не градуси...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • До: Freelander

                              Това е ъгъл на атака.На схема,като пуснат мислена права линия от началото на предните гуми,нагоре към бронята.Това е ъгъла,до който няма да закачи(удари) бронята.
                              А В.Петров и КарТест са абсолюрно прави.
                              По повод поканата за тест-с удоволствие приемам.Предлагам да се съберем на пържоли и да тестваме различно машини,като ще внимаваме(доколкото е възможно),машините да се върнат сравнително цели(поне)след тестовете.Също така предлагам да се вземе необходимата измервателна апаратура и всякакъв вид фотоапарати и камери,за да се документират събитията.След това може да полеем дружно с бира,вино,безалкохолно(поне за мен,моля) и т.н. течности.Важното е да си направим кефа.
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • До: Freelander

                                Горното подкрепям изцяло... Ще осигурим снимане, съдийски екип, отразяване и всичко необходимо а относно веселата част моля никой да не таи съмнения...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X