Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

    Бензиновият двигател 1.8i на ланд ровър ли е,или е взаимстван от някъде?Чух някакъв мит,че бил на Хонда?
    Каква е разликата между моделите с 1.8-120к.с. и 1.8-117к.с?
    Кой е за предпочитане от двата,че мисла да подкарвам и аз един фрилендар.
    Благодаря предварително за помощта.

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

      Прочетох внимателно всичко по темата след като си купих спонтанно Freelander-бензин 1999г. на смешна цена.
      Много се радвам, че не съм го прочел преди това, защото нямаше никога да го купя.
      Темата ми беше изключително полезна, защото веднага качих на тавана диференциалите и вискомуфата (без дори да я проверявам).
      Доколкото можах да се ориентирам дори и нова вискомуфа да си купя ще карам Жипка, а не Джип, но това ме устройва напълно.
      Искам да сложа газов инжекцион, но нищо не разбрах от другите теми по въпроса, а той е важен при избора на Freelander.
      Освен български Фобос мога ли да сложа Landi -1000лв., или Zavoli -1100, или Romano за 1350лв., или за 800лв.- с неясен произход но с 2 години гаранция независимо от километрите. Доколкото разбирам каквото и да сложа, двигателя заглъхва леко на първа и втора скорост. Няма ли някой да сподели повече опит и да даде съвет.

      Съобщение от модератор:
      Моля, напишете си в профила от къде сте.
      Прочетохте ли това
      ...ЦЪК

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

        Първоначално публикуван от madjar Преглед на мнение
        Темата ми беше изключително полезна, защото веднага качих на тавана диференциалите и вискомуфата (без дори да я проверявам).
        Браво ! Мъдър ход от твоя страна. Да се чуди чове защо си купувате 4x4 и ги карате на предно .......
        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
        2007 HOMDA FMX 650

        Коментар


        • Що е това Фрилендър

          Интересувам се от фрилендер за евентуална покупка, но нямам никаква информация за колата.
          Ще съм ви благодарен ако накратко ми обясните що за кола е?
          Оглеждам се за нова кола 4х4 и в полезрението случайно ми попадна фрилендера.Каква система е, фул, парт?
          Бързи, бавни?
          Независомо отзад?
          Двигатели какви и защо?
          Ако някой даде подробна информация ще се радвам
          Интересуват ме коли около 2000 година.
          Искам кола за шосето, но да мога и да правя леки разходки в гората за пикници.
          Насочил съм се към Нисан Терано и случайно окото ми хвана фрилендера, но ми е много непознат.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • От: Що е това Фрилендър

            Колеги здравейте от два дни вече съм собственик на фрилендър 2.0 тди 2000г,макар и предишният собственик да твърди че работи и задния мост,не мога да го разбера дали работи.За бутона вече разбрах че не върши никаква работа и няма нищо общо с 4х4 както твърдеше продавача че се пуска от там,та имам чувството че въртят само предните гуми,а задните не мърдат,но пак след разговор с продавача ми каза че ако не работи и задното няма да може да се движи без да се свали диференциала????Дайте ми някакъв отговор и ми кажете какво да направя,дори и някои колега да хвърли едно око срещу почерпка естествено де

            Коментар


            • От: Що е това Фрилендър

              Първоначално публикуван от ivo_ioGM Преглед на мнение
              Колеги здравейте от два дни вече съм собственик на фрилендър 2.0 тди 2000г,макар и предишният собственик да твърди че работи и задния мост,не мога да го разбера дали работи.За бутона вече разбрах че не върши никаква работа и няма нищо общо с 4х4 както твърдеше продавача че се пуска от там,та имам чувството че въртят само предните гуми,а задните не мърдат,но пак след разговор с продавача ми каза че ако не работи и задното няма да може да се движи без да се свали диференциала????Дайте ми някакъв отговор и ми кажете какво да направя,дори и някои колега да хвърли едно око срещу почерпка естествено де
              Да беше прочел или попитал преди да го купиш. Това нещо се движи само на преден мост. Когато някое от предните колела забоксува, тогава чрез виско муфа се включва и задния кардан. Ако не е свален обаче. Виж първо имаш ли въобще заден кардан и пак пиши.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: Що е това Фрилендър

                Колега попрочетох, но не открих точно как се включва задния мост, но и аз съм малко виновен понеже нямах много време да мисля, иначе всичко си е там,вкарах го в кал но мисля без резултат.
                К
                ъде да го закарам в София поне да ми кажат поне за какво става на въпрос.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-06-13, 16:19.

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                  Включва се от един топуз по средата на задния кардан.В повечето случаи блокира и започва да провлачва задницата.

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                    Някой случайно да е наясно с това дали има такава модификация на LAND ROVER freelander след 2001г,1.8 бензин дълга база с новата маска и белите мигачи.Само с десен волан намирам по обявите,или обърнат ляв.Иначе двуврати колкото искаш.Да продължавам ли да се ровя(пет месеца следя по обявите) или да се насоча към TD4 мотора,че държа да е дълга база?Помогнете!

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                      Първоначално публикуван от van_rei Преглед на мнение
                      Някой случайно да е наясно с това дали има такава модификация на LAND ROVER freelander след 2001г,1.8 бензин дълга база с новата маска и белите мигачи.Само с десен волан намирам по обявите,или обърнат ляв.Иначе двуврати колкото искаш.Да продължавам ли да се ровя(пет месеца следя по обявите) или да се насоча към TD4 мотора,че държа да е дълга база?Помогнете!
                      Този 1.8 мотор читав ли е?Търпи ли Г.И и с постоянно 4х4 ли са? Или има оцпия и само на един задвижващ мост?
                      Pathfinder 4.0L

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                        До тук разбирам,че до 2005 проблемите са гарнитура на бензиновия и общия проблем с дизела виско-муфа и от там диференцял и раздатка .
                        Та понеже разбирам,че трудно се проверява с-янието на виското ,ако попадна на прецакана (няма да я правя) мога да махна виското и кардана и да карам колкото искам . Но ако е прецакана и раздатката какво става , предполагам не може да се кара само на предно в това с-яние (доста съм невеж) и има вероятност да попадна на най лошото и не знам колко ще боли да оправя поне да върви на предно.

                        Съобщение от модератор:
                        Моля, напишете си в профила от къде сте.
                        ...ЦЪК
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-03-15, 16:36.

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                          Kолега не ти трябва джип, при това положение. Купи си кола с предно предаване.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                            Аз ще си търся здрав, и ще си го карам дорде се скапе.
                            Идеята ми е ако стане нещо какво мога да правя в зависимост от сложността на проблема, и в краен случай да го търкалям на предно или продам.
                            Все пак е по висок от кола и за риболов е добро решение според мен.

                            Пп: Малко грозно в 4х4 форум да ти кажат купи си кола .....
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-03-15, 08:10.

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                              Фриленда е перфектната дамска 4х4 с добри възможности на пътя и нелоши извън него - всичко зависи от шофьора. Евтина поддръжка, нормален разход - 12-13 градско, ергономична.
                              TLC 200 V8
                              TLC LJ79
                              Toyota Prius2

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

                                Имам LR Freelander 1999г. 2.0 DI (98hp),което е двигателя на Rover и е с 5 врати. Освен нормалните обслужвания съм имал проблем със спукана глава, всички тампони във задната част на окачването и карета, както и проблеми по електрониката, който още немога да отстраня напълно( не съм попаднал на майстор). Доволен съм от разхода( не повече от , доволен съм от проходимостта през зимата, както и при оффроуд разходки. Също така го ползвам често с натоварено ремарке и не го усеща. На сички ни е ясно, че ако искате джип добър само и единствено за офроуд, това не е вашата кола, но е компромисен вариян за от всичко по-малко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X