Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кожен ли е "кожения салон"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кожен ли е "кожения салон"?

    Имам подозрение, че кожените седалки на засуканите коли май всъщност са толкова кожени, колкото и хромираните пластмасови решетки са от хром!
    В новите купета има една характерна миризма, в никакъв случай не е на кожа, по-скоро нещо от бъркочите на Химико-технологичния...
    Някой проверявал ли е тази съмнителна екстра?
    Не че е проблем, просто е тъпо да си в ролята на кокошка, на която и включват лампа за да си помисли, че слънцето е изгряло и да снесе още едно яйце!

  • #2
    Моите седалки са си кожени. Естествена. И така си миришът.
    По бензиностанциите продават ароматизатори които миришът на естествена кожа. В случая нямам нужда.
    Не съм чул да има кожен салон с изкуствена кожа.

    Коментар


    • #3
      Има. С кожа от млад дерматин.

      Коментар


      • #4
        Пробвай със запалка!
        Ако наистина са естествена, няма да има проблем да я нагрееш здраво, ама наистина здраво..

        Виждал съм изкуствена кожа, доведена до съвършенство, всъщност даже смляни кожени прашинки, направени на материал!

        Колкото ламинирания паркет е дървен, толкова и това е кожа!

        Всеки, който е свалял естествена кожа от мястото и, не би повярвал че едно теле може да е покрито с почти копринена, съвършенна по шарка и дебелина кожа!

        Коментар


        • #5
          Според мен в някои нови модели с кожен салон мирише кофти заради пласмасите.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от kinex
            Според мен в някои нови модели с кожен салон мирише кофти заради пласмасите.
            Това е ясно, само че сериозните фирми взимат проби от всеки детайл и ги затварят в буркан при 60 градуса нагряване, ако замирише - отпада, само че седалките са си площ и като постои в склада се размирисва!
            Като си купиш нов мокет, се чудиш поне година на какво ти смърди къщата!

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Volk
              Пробвай със запалка!
              Ако наистина са естествена, няма да има проблем да я нагрееш здраво, ама наистина здраво..

              Виждал съм изкуствена кожа, доведена до съвършенство, всъщност даже смляни кожени прашинки, направени на материал!

              Колкото ламинирания паркет е дървен, толкова и това е кожа!

              Всеки, който е свалял естествена кожа от мястото и, не би повярвал че едно теле може да е покрито с почти копринена, съвършенна по шарка и дебелина кожа!
              Не е ли достатъчно да я погледна от обратната страна.
              А за изкуствената кожа си прав(не че за запалката не си) понякога е по здрава и като цяло по качествена от естествената. В тези случаи обаче е и доста по скъпа.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от kinex
                Не е ли достатъчно да я погледна от обратната страна.
                Поглеждал ли си я?

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Volk
                  Първоначално публикуван от kinex
                  Според мен в някои нови модели с кожен салон мирише кофти заради пласмасите.
                  Това е ясно, само че сериозните фирми взимат проби от всеки детайл и ги затварят в буркан при 60 градуса нагряване, ако замирише - отпада, само че седалките са си площ и като постои в склада се размирисва!
                  Като си купиш нов мокет, се чудиш поне година на какво ти смърди къщата!
                  Една кола като стои затворена 2-3 дена веднага можеш да усетиш на какво и мирише душичката.

                  Защо имам чувството че говориш за спортния РейнджРовър.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Volk
                    Първоначално публикуван от kinex
                    Не е ли достатъчно да я погледна от обратната страна.
                    Поглеждал ли си я?
                    Не не съм. Подушвал съм я. Горе доло се сещам от кожи
                    Щом трябва утре ще я погледна. Пък може и да се изненадам

                    Коментар


                    • #11
                      Просто не съм имал кожен салон и ми е интересно от обща култура...
                      Защо примерно моите барачки не миришат, въпреки че са пълни с пластмаса /седалките им са плюш/?

                      Коментар


                      • #12
                        Всяка кола има специфичен мирис, въпроса е каква асоцияция създава.
                        Примерно в нов Форд Конект мирише на мръсно а тои си е чист. Ароматизатори не помагат. Отврат.
                        В новата Корса е същото. Едно дежко такова.

                        Коментар


                        • #13
                          В Мерседесите вкарват от рекламна гледна точка, вата от материали от вторични суровини, рециклирани, ама преди това ги държат в камера за да видят дали няма да порасне някой домат, като от нашето сметище...
                          Тука трябва да се включи някой химик и да каже нещо за изпаряването на тия формалдехиди, иначе как миришат феромоните и хормоните в купето знаем!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Кожен ли е "кожения салон"?

                            Първоначално публикуван от Volk
                            Имам подозрение, че кожените седалки на засуканите коли май всъщност са толкова кожени, колкото и хромираните пластмасови решетки са от хром!
                            нещо като пласмасовият махагон на чистоновата Е класа
                            вчера един приятел ме повози в нея... умрях от смях
                            LZ1RED

                            Коментар


                            • #15
                              Повечето нова американски коли от средния ценови клас са с изскуствена кожа, и твоя джип Пламене уви е със такава... Не че е лошо де, просто за сведение...
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X