Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добра среща - Kупих LR Discovery! Съвети за първи стъпки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добра среща - Kупих LR Discovery! Съвети за първи стъпки.

    Здравейте,
    Посветих доста време на преглед на форума- супер е!
    На въпроса...купих си Дискавъри 96г- взех го малко на сляпо от Любо-Кар на Околовръстното.Покарах го - хареса ми и айде...
    Аз съм фен на всякакъв адвенчър - хобита са ми екстремни спортове и винаги съм имал нужда от джип.Имал съм Фероза и Паджеро...
    Искам да се приобща към общността ..ще вкарвам джипа за основно Т.О., нови гуми и др.
    Въпроса ми е каде, какви гуми, майстори, лек тунинг за красота и практичност , халогени и т.н. Ако имате време да пишете нещто , ще почерпя...
    Дано да съм уцелил добър понеже е внос от Италия, а знам че там са вандали....
    Поздрави
    Discovery Channel

  • #2
    Re: Добра Среща-купих Ланд Ровер Дискавъри...???

    Първоначално публикуван от lemon
    Здравейте,
    Посветих доста време на преглед на форума- супер е!
    На въпроса...купих си Дискавъри 96г- взех го малко на сляпо от Любо-Кар на Околовръстното.Покарах го - хареса ми и айде...
    Аз съм фен на всякакъв адвенчър - хобита са ми екстремни спортове и винаги съм имал нужда от джип.Имал съм Фероза и Паджеро...
    Искам да се приобща към общността ..ще вкарвам джипа за основно Т.О., нови гуми и др.
    Въпроса ми е каде, какви гуми, майстори, лек тунинг за красота и практичност , халогени и т.н. Ако имате време да пишете нещто , ще почерпя...
    Дано да съм уцелил добър понеже е внос от Италия, а знам че там са вандали....
    Поздрави
    Да ти е честито Диско-то и със здраве да си го караш! Има хора, които ще могат да ти дадат добри съвети. Ама най-добре първо да прочетеш колкото се може повече и после да питаш конкретно. Така по-лесно ще получиш информацията, която ти трябва.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Митко (фулда) - сервиз Мотоексперт над околовръстното по шосето за Драгалевци - това е точното място за консултация... имам в предвид физически оглед и прочие... За всичко друго тук!
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Честито и със здраве и кеф много да го караш. За първия Т.О. бягай направо при Митко Фулда (мотоексперт на черни връх). Мене там ме пратиха от този форум и човека наистина е офроуд маняк и явно се разбира с джипките.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #5
          Честито и от мен.Много безаварййни километри.Вземал си една чудесна машина,но според мен сега първото нещо което трябва да направиш е първоначалното обслужване което е задължително след закупуването на автомобил втора употреба.Смени ангренажни ремъци и ролки/ако има такива/,всички масла включително и по трансмисиите/ск.к-я,раздатка дифове/,гресирай всички възли ,които могат да се гресират и т.н.Мястото което споменаха колегите при Митко е най-точното където всичко това може да се свърши професионално.И чак след това при напълно здрав и обслужен автомобил мисли за тунинг и удобство.Успех.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            Честито, и да си го караш много безаварийни километри
            LZ1HKW
            Реглаж на преден и заден мост
            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

            Коментар


            • #7
              Здравей lemon,

              Първо - честита придобивка!

              Присъединявам се към съветите на колегите - Митко от сервиз МотоЕксперт може да ти види колата и да ти каже какво и що.

              Освен него, можеш да отидеш и при :
              - Купър - арабин, който откри сервиз за ЛР в Княжево, по мои наблюдения е точен, gsm 0888 533 300
              - Дару Кар или Мото-Пфое, като в МП търси Asen - Dezki - колега от форума е, знае ЛР и ще ти помогне
              - Влади - автосервиз Goldy, който също бори ЛР-и напоследък

              Като стъпки - смени ангренажа (въпреки че, при твоя мотор няма фатални опасности), масла (в скоростите си с ATF!) и течности. Автомат или ръчни скорости е колата? Виж за луфтове, най-вече при вала от скоростната кутия към раздатката (усеща се при тругване на втора примерно). И разни други, които колегите ще споделят от опит - има доста Дискавъри-та във форума. Още за опита на хората с Диско от портала ще намериш тук.

              За гуми - ако няма да повдигаш джипа (да правиш лифт) - максималния размер е 245/70или75/16 (при стандартен 225/75/15). Ако ще се повдига (подобрява значително поведението на колата) - тогава 32" или 235/85/16.

              Успех!

              Коментар


              • #8
                Честито и от мен! Пожелавам ти много екстремни километри и много кал.
                VARADERO SD2

                Коментар


                • #9
                  Честито и от мен.
                  Абе гледам тази нова година едни англичани на созопол бяха дошли с това:

                  Номера е GB.
                  Е, не е същия модел, но надали ще те разочарова

                  Коментар


                  • #10
                    Честито и от мен,с здраве да си го караш Дискавърито.много да те радва и много километри извън пътя да изминеш с него

                    Коментар


                    • #11
                      Честито за Диското - много приятна машина е

                      Моя също е внос от Италия и това си личи на места, но можеше много по-зле да бъде

                      Yaro хубаво ти е дал линк с доста информация, виж какво има там. Ако имаш някакви конкретни въпроси - питай, който знае - помага...

                      Почнаха да се увеличават LR във форума май
                      A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                      Коментар


                      • #12
                        Благодаря

                        Благодаря много!
                        Днес регистрират колата на КАТ и почвам с ремонтите / българска съдба.../
                        Аз имам шоу-рум за керамични плочи на Околоврстното, така че зервиз Мотоексперт ми е супер близо.
                        Един приятел ми препоръча Ники Рафаилов някъде в Люлин, подържал на САЩ посолството колите и бил много в час, също не скъп?
                        Миналата зима карах късо Паджеро 1994г, 2,5 ТДИ - много здраво но ми беше малко, а се оказа въртяно през таван.......така че на пролет го продадох, от тогава карам БМВ 525 ТДС- 1999г , комби , супер надежден втомобил, но е нисък и е за магистрала.......
                        ще се включвам в групата, благодаря отново, ще почета из форума.......
                        Discovery Channel

                        Коментар


                        • #13
                          Честита придобивка! Изборът ти е добър - ЛР е мания - ще го осъзнаеш, ако обичаш автомобилите. Поддръжката не е особено евтина и за частите, които не са консумативи се чака, но машината като цяло е доста дуракоустойчива, така че се радвай на придобивката си. Като изключим единствено състезанията Балкан-троши, автомобилът става за всякъде. Много мултифункционален - бива за магистрала и чудесен в планината.
                          Enjoy
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • #14
                            честито и от мен,дълга и безавариийна експлоатация.ще имаш удоволствието да се възхитиш на този автомобил.още веднъж честито.
                            поздрави Наско
                            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                            Коментар


                            • #15
                              Честито. Безаварийно каране.
                              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X