Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с каре на Land Rover Discovery1 предницата тресе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Проблеми с каре на Диско 1 предницата тресе

    След "кратко" шумене от каре на преден кардан се появи и зверско тресене при скорост 40-70км/ч .
    И двете карета на предния кардан бяха разбити като това от към раздатката имаше повече луфт.
    Каретата ги гресирам всеки месец, максимум на два месеца.

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...е-Land-Rover
    В последната тема съм писал от къде съм ги взел и на каква цена .

    ...предишна смяна 26-07-2008 .


    Поздрави,
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-06-10, 09:09. Причина: Главни букви

    Коментар


    • От: Проблеми с каре на Диско 1 предницата тресе

      Стара тема, но за мен актуална
      Минах през всичко, описано по-горе - тресене и т.н. Обичайният заподозрян беше задното каре на предния кардан. Оказа се (за сега) то. С помоща на много майки смъкнах кардана, но една от гайките се позаобли Маркировката на болта и е Т, каквото и да значи. Нейната не мога да я разчета.
      Някакви идеи с какъв комплект - болт и гайка - да ги заменя? В смисъл - твърдост и стъпка на резбата?

      Коментар


      • От: Проблеми с каре на Диско 1 предницата тресе

        Няма с какво да я замениш. Да ти пращам по Еконт е тъпо. Някакви идеи?
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: Проблеми с каре на Диско 1 предницата тресе

          Прав си за еконт, тъпо е
          Утре ще пообиколя магазините за руски автомобили, може да излезе нещо.
          Още един лаишки въпрос - баланса на кардана не са ли едни пластини, точкувани по тялото му? Защото една такава е "гъбясала" и е тръгнала да си ходи от кардана. Да правя ли опит да я спра?

          Коментар


          • От: Проблеми с каре на Диско 1 предницата тресе

            Гайката е 3 / 8ми. По руските магазини няма да намериш. Размера е 9,52мм ако не бъркам. Ламаринка можеш да завариш нова, ако те влече. И без нея е същата работа.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • От: Проблеми с каре на Диско 1 предницата тресе

              Аз съм сложил болтове от УАЗ -ка , като разпробих фланеца откъм дифа на 10 мм и реших проблема. Нее необходимо да се разпробива фланеца на кардана. Болтовете са с резба 10 х 1 мм. Разликата е в главата на гайката 17 мм.
              Успех.
              [SIGPIC][/SIGPIC]
              DISCO 1-200TDI-бял...

              Коментар


              • От: Проблеми с каре на Диско 1 предницата тресе

                Не вярвам. И на кардана е по-тясна дупката. И разширяването е интересно. Питай дрелката с изкъртения редуктор.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: Проблеми с каре на Диско 1 предницата тресе

                  Пробвай, 1 лев е болта и става.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]
                  DISCO 1-200TDI-бял...

                  Коментар


                  • От: Проблеми с каре на Диско 1 предницата тресе

                    Благодаря за напътствията

                    Относно твърдостта на детайлите на кардана и фланците - ми аз белязах отделните детайли с дрелката и малко свредло без затруднения. Та това с разпробиването и "порусначването" си е идея. Малко ме смущава голямата глава на болта и сигурно ще пробвам само в краен случай.

                    Коментар


                    • От: Проблеми с каре на Диско 1 предницата тресе

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Благодаря за напътствията
                      . Малко ме смущава голямата глава на болта и сигурно ще пробвам само в краен случай.
                      А трябва много да те смущава. Просто няма място за голяма глава.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • От: Проблеми с каре на Диско 1 предницата тресе

                        За Тарга и Бате Мите:
                        Според соц шублера, който имам, болт с глава 17 на страната към предния диф може и да влезе. Към раздатката обаче силно се съмнявам. Аз си реших проблема със заоблената гайка на шмиргела за сега(никъде не намерих подобен). Ще бера ядове при следващото смъкване, но дано да не е скоро Утре вечер ще пробвам какво съм направил.

                        Коментар


                        • От: Проблеми с каре на Диско 1 предницата тресе

                          И аз имам проблем със вибрации на волана.Незнам къде да търся причината.Нови амове, втулки по предницата съм сменил,сменен амортесьор зад предния мост,Випрациите се получават при дупките или при неравен път със по висока скорост.И все едно изпада в резонанс.Някакви идеи?
                          Диско 300TDI
                          Scott Purgatory
                          0889 84 6161

                          Коментар


                          • От: Проблеми с каре на Land Rover Discovery1 предницата тресе

                            Тампони на панхарда.
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • От: Проблеми с каре на Land Rover Discovery1 предницата тресе

                              Възможно е също да е от конусните лагери на сферите, както и на главините.

                              Коментар


                              • От: Проблеми с каре на Land Rover Discovery1 предницата тресе

                                Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
                                Възможно е също да е от конусните лагери на сферите, както и на главините.
                                На лява предна гума имам малко по-голям луфт от необходимото и при скоро ще бъде коригиран,
                                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                                Тампони на панхарда.
                                А са де,кое е това панхард?
                                Диско 300TDI
                                Scott Purgatory
                                0889 84 6161

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X