Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте колеги,

    дано това не се явява като оффтопик,

    изчетох всичко, което можах за Ланд Ровъра, много ми допада като джипка .
    Нов съм във форума. Видях, че Фрилендъра не става, четох че много проблеми дава с главата, има голям шум от двг, и като 4х4 не го бива, теч на масло, дискомфортна возия и т.н.. Рейнж Ровъра ми идва малко нагоре ог към тежест, разход и поддръжка, поне от това, което съм прочел, то е за по-богати хора, не за мен. Дефендъра също е страхотен, но идва нагоре от към парички. Дискавърито изглежда най-достъпния модел на Ланд Ровър, след Фрийландъра, който не става за офф, поне от това, което съм чел и че е доста нисък. Спрял съм се на Дискавъри 2. Това е така, защото четох че Дискавъри 1 има ремък и е по- "недоизкусурен" от ЛР2, където доста неща са променени от 1-цата. Четох и инфо на английски, така че може нещо да не съм допрочел както трябва, но мисля че на 1-цата има и блокаж на предните колелета, пояснявам че от 4х4 съм далеч от начинаещ разбирач, т.е. не разбирам от това и за това реших да се присъединя към този форум и да разбера повече. Та, при дискавъри 2 го няма блокажа на предните колелета от това, което прочетах, също така старият ЛР1 е с ремък, докато Дискавъри 2 е с верига и другото е че все пак ще го използвам на пътя, но и в същотот време оффроуд, не като основно, но гористи местности, малки рекички и т.н. биха ме съблазнили.
    Относно последните няколко мнения имам въпрос.
    Значи от 98-ма есента влиза дискавъри 2, до 2004-та. Четох в нета че механичният блокаж се използва до ранното начало на 2001-ва година, където се поставя началото на тракшън контрола, но го връщат обратно след фейслифта през 2004-та година.
    Може ли да ми обясните точно какво представлява този механичен блокаж, който на английски пише "централен блокаж на диференциала", какво значи централен? Че едновременно блокира и задният и предният ли? И дали този тракшън контрол, след 2001 до 2004 е по-добър за офф отколкото механичният блокаж.

    Друг въпрос беше породен, докато четох мненията по-горе. Как така този механичен блокаж не може да се активира? Може и да съм го разбрал погрешно.
    Благодаря предварително!

    Поздрави

    Забравих да попитам за разликата между това 4х4 на Х5-цата бмв и това на Ланд Ровъра, освен това че бмв-то няма бавна предавка. Бях се спрал на БМВ, но все още се чудя между това и Дискавърито. То май БМВ не става за оффроуд? Поне никде не съм виждал такива оффроуд. Благодаря още веднъж!
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-02-12, 08:18.

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

      Първоначално публикуван от sszzs Преглед на мнение
      Здравейте колеги,

      дано това не се явява като оффтопик,

      изчетох всичко, което можах за Ланд Ровъра, много ми допада като джипка .
      Нов съм във форума. Видях, че Фрилендъра не става, четох че много проблеми дава с главата, има голям шум от двг, и като 4х4 не го бива, теч на масло, дискомфортна возия и т.н.. Рейнж Ровъра ми идва малко нагоре ог към тежест, разход и поддръжка, поне от това, което съм прочел, то е за по-богати хора, не за мен. Дефендъра също е страхотен, но идва нагоре от към парички. Дискавърито изглежда най-достъпния модел на Ланд Ровър, след Фрийландъра, който не става за офф, поне от това, което съм чел и че е доста нисък. Спрял съм се на Дискавъри 2. Това е така, защото четох че Дискавъри 1 има ремък и е по- "недоизкусурен" от ЛР2, където доста неща са променени от 1-цата. Четох и инфо на английски, така че може нещо да не съм допрочел както трябва, но мисля че на 1-цата има и блокаж на предните колелета, пояснявам че от 4х4 съм далеч от начинаещ разбирач, т.е. не разбирам от това и за това реших да се присъединя към този форум и да разбера повече. Та, при дискавъри 2 го няма блокажа на предните колелета от това, което прочетах, също така старият ЛР1 е с ремък, докато Дискавъри 2 е с верига и другото е че все пак ще го използвам на пътя, но и в същотот време оффроуд, не като основно, но гористи местности, малки рекички и т.н. биха ме съблазнили.
      Относно последните няколко мнения имам въпрос.
      Значи от 98-ма есента влиза дискавъри 2, до 2004-та. Четох в нета че механичният блокаж се използва до ранното начало на 2001-ва година, където се поставя началото на тракшън контрола, но го връщат обратно след фейслифта през 2004-та година.
      Може ли да ми обясните точно какво представлява този механичен блокаж, който на английски пише "централен блокаж на диференциала", какво значи централен? Че едновременно блокира и задният и предният ли? И дали този тракшън контрол, след 2001 до 2004 е по-добър за офф отколкото механичният блокаж.

      Друг въпрос беше породен, докато четох мненията по-горе. Как така този механичен блокаж не може да се активира? Може и да съм го разбрал погрешно.
      Благодаря предварително!

      Поздрави

      Забравих да попитам за разликата между това 4х4 на Х5-цата бмв и това на Ланд Ровъра, освен това че бмв-то няма бавна предавка. Бях се спрал на БМВ, но все още се чудя между това и Дискавърито. То май БМВ не става за оффроуд? Поне никде не съм виждал такива оффроуд. Благодаря още веднъж!
      И BMW-то става за оффроуд но след доработки апък тогава вече не става за пътя, сега за Дискаварито блокажа за кито питаш се намира в раздатката и когато се задеиства (ръчно) разпределя двигателната сила по равно между предния и задния мост, същите тези сили (не съм много сигурен са 60% за заден мост и 40% за преден мост) при изключен блокаж. Това в никакъв случаи не означава че има блокажи на мостовете, тама са се пробвали да заместят блокировката с тракшан контрол но според мен не върши същата работа а и товари мотора и трансмисията, разбира се на асвал е незаменима екстра. Между другото лично мое мнение е че блокажа на раздатката върши работа основно при стръмни подеми и спускания. Така или иначе до колкото разбирам ти не си се запътил към екстремния оффроуд и бликажи на диференциалите няма да ди трябват а дори и да ти подрябват ще е мннногооо рядко.
      Land Rover Discovery II 3,9 V8
      Лада Нива 21214 1,7i

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

        Първоначално публикуван от sszzs Преглед на мнение
        Здравейте колеги,изчетох всичко, което можах за Ланд Ровъра, много ми допада като джипка .
        ...Спрял съм се на Дискавъри 2. Това е така,... при дискавъри 2 го няма блокажа на предните колелета от това, което прочетах, също така старият ЛР1 е с ремък, докато Дискавъри 2 е с верига и другото е че все пак ще го използвам на пътя, но и в същотот време оффроуд, не като основно, но гористи местности, малки рекички и т.н. биха ме съблазнили.
        Относно последните няколко мнения имам въпрос.
        Значи от 98-ма есента влиза дискавъри 2, до 2004-та. Четох в нета че механичният блокаж се използва до ранното начало на 2001-ва година, където се поставя началото на тракшън контрола, но го връщат обратно след фейслифта през 2004-та година.
        Може ли да ми обясните точно какво представлява този механичен блокаж, който на английски пише "централен блокаж на диференциала", какво значи централен? Че едновременно блокира и задният и предният ли? И дали този тракшън контрол, след 2001 до 2004 е по-добър за офф отколкото механичният блокаж...
        Как така този механичен блокаж не може да се активира? Може и да съм го разбрал погрешно.
        ... Благодаря още веднъж!
        Чета ти постинга и ... виждам себе си лани - много чел, малко разбрал и още по-малко научил. Имам голям опит с УАЗ и Нива. Представях си Диско-2 като голяма, мощна, луксозна и много здрава Нива или всичко, което Нива няма. И затова купих Д2... Оказа се, че съм прав, с изключение на най-важното за мене качество - проходимостта. Колата е твърде тежка, около 2,200 тона. Дори с грайферни гуми сцеплението в кал и сняг е недостатъчно...
        Диско 2 е всичко друго, но не и офф-роудър, поне в сравнение с Нива.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Чета ти постинга и ... виждам себе си лани - много чел, малко разбрал и още по-малко научил. Имам голям опит с УАЗ и Нива. Представях си Диско-2 като голяма, мощна, луксозна и много здрава Нива или всичко, което Нива няма. И затова купих Д2... Оказа се, че съм прав, с изключение на най-важното за мене качество - проходимостта. Колата е твърде тежка, около 2,200 тона. Дори с грайферни гуми сцеплението в кал и сняг е недостатъчно...
          Диско 2 е всичко друго, но не и офф-роудър, поне в сравнение с Нива.
          Чета и аз твоя пост и....се "чудя",как така по-леката Нива с "грайферни"(какъв ли смисъл влагаш в грайферни) гуми,има по добро "сцепление" в кал и сняг от Диското с "грайферни" гуми?Запътил съм се и аз към закупуване на Диско 2 и мнение като твоето(караш такова от година и не си се убедил в тоталното му превъзходство пред Нивата--странно???)- аха,аха и да ме ориентира към ....Нива.(шегувам се разбира се).

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

            Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
            Чета и аз твоя пост и....се "чудя",как така по-леката Нива с "грайферни"(какъв ли смисъл влагаш в грайферни) гуми,има по добро "сцепление" в кал и сняг от Диското с "грайферни" гуми?Запътил съм се и аз към закупуване на Диско 2 и мнение като твоето(караш такова от година и не си се убедил в тоталното му превъзходство пред Нивата--странно???)- аха,аха и да ме ориентира към ....Нива.(шегувам се разбира се).
            Не те ориентирам към нищо, само споделям скромен опит с Диско-2 - 6 месеца и 10000 км. Гумите са Рейнджър 235/70/16, с дълбок грайфер. Два пъти потъвах на равно - в 10 см кал и скоро в 40 см мек сняг. Голямо боксуване падна. Извадих колата с яко копане. Диското е твърде тежко, потъва и при недостатъчно сцепление (триене) гумите превъртат. За сравнение - това на същите места, с Нива няма как да ми се случи.
            В гората голям проблем е ниската предна престилка и стърчащия багажник на Диско-2, които задират земята при минаване през дерета. За мене по-доброто решение е ЛР серия 3 или Дефендър, но и те имат сериозни недостатъци. Карал съм ЛД Серия 3. Те са със спартанско обзавеждане и са твърде стари, а в дефендъра мястото на шофьора дори при седалката в крайно задно положение е твърде късо за човек над 180 см.
            Вече ми идва странната идея да пробвам Нива-Шеви. Ако и тя не стане за работа, явно ще търся хеликоптер...
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

              Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
              Чета и аз твоя пост и....се "чудя",как така по-леката Нива с "грайферни"(какъв ли смисъл влагаш в грайферни) гуми,има по добро "сцепление" в кал и сняг от Диското с "грайферни" гуми?Запътил съм се и аз към закупуване на Диско 2 и мнение като твоето(караш такова от година и не си се убедил в тоталното му превъзходство пред Нивата--странно???)- аха,аха и да ме ориентира към ....Нива.(шегувам се разбира се).
              Превъзходство пред Нивата може и да има но на скалисти и стръмни участъци що се отнася за сняг, кал и странични наклони Диското губи още преди да е започнало.
              Land Rover Discovery II 3,9 V8
              Лада Нива 21214 1,7i

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                Да се сравнява Диско с Нива, нЕма никакъв смисъл.
                А за извън пътя Диско 1 е една идея по-добро от Диско 2, поне в заводски вариант. Като разходи по поддръжката също единицата е по-добре. Това, че е с ангренажен ремък, не е кусур(да не говорим, че скъсването на ремъка НЕ води до тотално счупване на мотора, както в много автомобили). Абе има много писано...
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Не те ориентирам към нищо, само споделям скромен опит с Диско-2 - 6 месеца и 10000 км. Гумите са Рейнджър 235/70/16, с дълбок грайфер. Два пъти потъвах на равно - в 10 см кал и скоро в 40 см мек сняг. Голямо боксуване падна. Извадих колата с яко копане. Диското е твърде тежко, потъва и при недостатъчно сцепление (триене) гумите превъртат. За сравнение - това на същите места, с Нива няма как да ми се случи.
                  В гората голям проблем е ниската предна престилка и стърчащия багажник на Диско-2, които задират земята при минаване през дерета. За мене по-доброто решение е ЛР серия 3 или Дефендър, но и те имат сериозни недостатъци. Карал съм ЛД Серия 3. Те са със спартанско обзавеждане и са твърде стари, а в дефендъра мястото на шофьора дори при седалката в крайно задно положение е твърде късо за човек над 180 см.
                  Вече ми идва странната идея да пробвам Нива-Шеви. Ако и тя не стане за работа, явно ще търся хеликоптер...
                  Да не сме карали - да ни говориш, ма на 10 сантима кал да затъне Диско... Ще да е имало само още поне 4 важни и премълчани условия...
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                    Да не сме карали - да ни говориш, ма на 10 сантима кал да затъне Диско... Ще да е имало само още поне 4 важни и премълчани условия...
                    Бе тежичка си е двойката и тия гумета 235 дето ги търкаля Иван (trapper) са малки и като диаметър и като широчина. Освен това на него му свети лампата на ТС и в най-добрия случай системата работи в облекчен режим, ако работи въобще - в тоя случай имаш кола 2,5 тона с три отворени диференциала и няма нищо чудно, че се окопава.
                    Аз имам един фирясал датчик на ABS-а отзад и ТС-а ми работи само на предния мост, та знам какво е. На 14-ти вечерта и аз се окопах и се изравях до два през нощта. Верно - не беше на равно на на баир около 25% и снега беше не 40см а над метър, там където ми пропадна задната гума в страни от пътя, а на самия път около 35см плътен сняг, който става на джам при най-малко превъртане на гума... Ама с много копане и изпускане на гумите (АТ-та) до под 1атм успях да се измъкна напред и нагоре по баира, че назад беше невъзможно (имаше ограда зад колата).
                    Та, мисълта ми е, че двойката иска доста повече доработки, за да се държи адекватно там, където единица или класик няма да видят зор.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                      Здравейте колеги, отново съм аз

                      разбрах за блокирането на централния диференциал, но не можах да разбера това:

                      Когато се блокира този централен диференциал, това означава ли че движат и 4-те колелета заедно или просто едно предно движи заедно с 1 задно? В такъв смисъл, че ако примерно едно предно и едно задно колело са във въздуха, то диско 2 няма да може да тръгне така ли? Разбрах, че мерцедеса Г класата е единственият джип със серийно производство с 3 блокажа, заден преден и централен, серийно производство с преден блокаж освен Г-класата няма, дори и с блокаж на задния диференциал серийно производство няма, имало само на определени модели джипки тойотата и на други, но само при поръчка. Малко е измислено тогава да кръщават 4х4, щото дефакто не е така нали? но след моите разсъждения, диско 2 със блокаж само на централния диф, ако една предна и една задна гума са във въздуха, то джипа не може да задвижи другите 2 нали така? дърпа само една отпред и една отзад, защото ако е така, то единственото му преимущество ще е бавната скорост пред обикновеното 4х4, при което пак е една отпред и 1 отзад.

                      БМВ-то е отписано, защото няма бавни скорости и тоя хдрайв е повече за асфалт. Колата е шосеен автомобил, за това и не съм виждал да се използва оффроуд. Четох, че диско 2 имал много течове в купето и другото, което четох, че не можел да вдига повече от 130 това така ли е или не съм прочел правилно? В смисъл на мен ми трябва до 130 да вдига за шосето и лек оффроуд, знам че е трудно с една джипка за 2 неща, но пробвам .

                      Благодаря предварително!

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                        Първоначално публикуван от sszzs Преглед на мнение
                        ...
                        но не можах да разбера това...
                        Tака наречения TC се грижи оста, а след това и колелото/колелата с най голямо сцепление да получи по голям ВМ. В това се състои "блокажа" на това Диско.
                        И какви са тия въпроси " джипа дига ли над 130" и подобни? Джиповете не се карат с такива скорости по асвалта. Като искаш бегачка си купи БМВ-то.

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                          Течове в купето??? Дига само 130???
                          Епа - вервай им ако искаш - те разбирачи с лопата да ги ринеш! Гаранция са ти казали КИА да си купиш!
                          В Диското се влиза само с чадър, в краен случай дъждобран. Дига 90 по нанадолнище и то зад тир, че да му цепи въздуха! 130 стига само като го тегли КИА!
                          За блокажите - не се притеснявай - те са само за доста сериозен офф - едва ли ще стигаш дотам. Целата да има ТС и други електроники е да заместят разбирачите, които не знаят кога и как се ползва блокаж, че си е цела философия, еле па и с преден...

                          п.п. Аз с моят 10 години по-стар кошник ('91) си се движих спокойно с 130 по магистралата
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                            Първоначално публикуван от sszzs Преглед на мнение
                            Здравейте колеги, отново съм аз

                            разбрах за блокирането на централния диференциал, но не можах да разбера това:

                            Когато се блокира този централен диференциал, това означава ли че движат и 4-те колелета заедно или просто едно предно движи заедно с 1 задно? В такъв смисъл, че ако примерно едно предно и едно задно колело са във въздуха, то диско 2 няма да може да тръгне така ли? Разбрах, че мерцедеса Г класата е единственият джип със серийно производство с 3 блокажа, заден преден и централен, серийно производство с преден блокаж освен Г-класата няма, дори и с блокаж на задния диференциал серийно производство няма, имало само на определени модели джипки тойотата и на други, но само при поръчка. Малко е измислено тогава да кръщават 4х4, щото дефакто не е така нали? но след моите разсъждения, диско 2 със блокаж само на централния диф, ако една предна и една задна гума са във въздуха, то джипа не може да задвижи другите 2 нали така? дърпа само една отпред и една отзад, защото ако е така, то единственото му преимущество ще е бавната скорост пред обикновеното 4х4, при което пак е една отпред и 1 отзад.

                            БМВ-то е отписано, защото няма бавни скорости и тоя хдрайв е повече за асфалт. Колата е шосеен автомобил, за това и не съм виждал да се използва оффроуд. Четох, че диско 2 имал много течове в купето и другото, което четох, че не можел да вдига повече от 130 това така ли е или не съм прочел правилно? В смисъл на мен ми трябва до 130 да вдига за шосето и лек оффроуд, знам че е трудно с една джипка за 2 неща, но пробвам .

                            Благодаря предварително!
                            Вдигат доста повече от 130 но това разбира се бърка в джоба ако искаш джип,който да вдига по-високи скорости трябва трябва да търсиш или по лек вариант или възможно по голям двигател но при сегашната цена на горивата сам си решавай.
                            Land Rover Discovery II 3,9 V8
                            Лада Нива 21214 1,7i

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              Течове в купето??? Дига само 130???
                              В Диското се влиза само с чадър, в краен случай дъждобран. Дига 90 по нанадолнище и то зад тир, че да му цепи въздуха! 130 стига само като го тегли КИА!
                              За блокажите - не се притеснявай - те са само за доста сериозен офф - едва ли ще стигаш дотам. Целата да има ТС и други електроники е да заместят разбирачите, които не знаят кога и как се ползва блокаж, че си е цела философия, еле па и с преден...

                              п.п. Аз с моят 10 години по-стар кошник ('91) си се движих спокойно с 130 по магистралата
                              Браво колега PinMaster. Мисля, че след тебе няма какво да му отговорим в повече.
                              LR Disco II 99 - TD5
                              www.lre-bulgaria.org

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                                На асфалт Диско-2 се държи отлично за джип. По магистралата от Ст.Загора с него съм поддържал 150 км/ч. без проблем (жена ми с нейното е карала и със 160 км), но със 130 км си е направо кеф. За разхода при такава скорост нямам мнение, защото за 7 дни минах 2000 км по различни пътища, а го засякох накрая.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X