Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за 5 степенна скоростна кутия на Рейндж Ровер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за 5 степенна скоростна кутия на Рейндж Ровер

    Не че разбирам но ми се стори странно че се използва масло за автоматични скоростни кутии, кажете кое е най подходящо имайки предвид нашите климатични условия, благодаря предварително

  • #2
    Със сигурност знам, че за R380 ск. кутия (Дискавъри и Дифендър 300tdi/ Td5) се ползва масло за автомат, но за твоята - LT77 (и LT77s) не съм сигурен - провери го..

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Yaro
      Със сигурност знам, че за R380 ск. кутия (Дискавъри и Дифендър 300tdi/ Td5) се ползва масло за автомат, но за твоята - LT77 (и LT77s) не съм сигурен - провери го..
      дават го ATF, просто питам кое от предлаганите на нашия пазар е подходящо за нашите условия, особенно зимни

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от lubobunker
        Първоначално публикуван от Yaro
        Със сигурност знам, че за R380 ск. кутия (Дискавъри и Дифендър 300tdi/ Td5) се ползва масло за автомат, но за твоята - LT77 (и LT77s) не съм сигурен - провери го..
        дават го ATF, просто питам кое от предлаганите на нашия пазар е подходящо за нашите условия, особенно зимни
        Аз бих заложил на Texaco.

        Коментар


        • #5
          Тенкю значи, а има ли голямо значение за скоростната кутия дали е минерално или синтетично

          Коментар


          • #6
            Има значение дали е ATF или не. А то даже не е масло а специална течност притежаваща смазващи качества, за какви минерални и синтетични ATF-и говорим изобщо?
            Все едно да питаш спирачната течност дали е синтетична ДОТ-3 или минерална ДОТ-3
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              еба ли му мамата бе аз казах че не разбирам нищо, за това ми е чудно че в ръчна скоростна кутия се слага не нормално масло

              Коментар


              • #8
                Ок скивай тука тогава http://www.difflock.com/servicing/5s...ilchange.shtml

                Коментар


                • #9
                  The gearbox can now be refilled with Difflock Evolution 1 Fully Synthetic 5-Speed Gear Oil or Difflock ATF Type DIII through the filler plug.

                  Коментар


                  • #10
                    Нямам нерви да го чета цялото щот съм спънат с англицкия, ама видях че е АTF, така че правилно. Декстрон ІІ ще ти свърши работа.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X