Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигателя на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

    Скоростите на Рейнджа са като на Дискавърито до 1993 г. така мисля - LT77. Ако не е така, нека колегите ме поправят. Трябва ми само камбана от Дискавъри и всичко си идва на мястото.

    Коментар


    • #47
      До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Ми ти колко искаш да струвa? Я го сметни. 30 лири Х 20 лв= 600. Съвсем нормално. Дайте да им спретнем бойкот на тия.

      Направо ми се догади, няма да ги погледна повече тия капути ... с или без извинение.

      Коментар


      • #48
        До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

        Първоначално публикуван от lubobunker Преглед на мнение
        Направо ми се догади, няма да ги погледна повече тия капути ... с или без извинение.
        Не ги отсвирвай тотално. Не съм им рекламент агент, но наскоро купих ремонтен комплект(без буталата) за спирачни апарати - 24 лв
        Семеринг за коляновия вал - 20лв, Оригинални шенкелни лагерчета( на 300тди) по 3.50лв бройката...Ей такива дреболии. И не помня да са ме връщали, щото нямат в наличност.

        Коментар


        • #49
          До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

          Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
          Не ги отсвирвай тотално. ....т.
          Кой т'ва бе?????/!!!!!!!!
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #50
            До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

            Дарукар бе!

            Коментар


            • #51
              До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

              Днес си купих семеринг за колянов вал-заден, в Дарукар - около 32 лири, в Мотопфое - около 85 лв, в Руди - 13 български левчета.

              Коментар


              • #52
                До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                Първоначално публикуван от lubobunker Преглед на мнение
                Не знам дали ще е голям проблем, но като гледам стартера при 200 е от другата страна.
                Според мен е по-добре да преместиш акумулатора и да удължиш кабелите, по които минава по-малък ток, отколкото да удължаваш кабела на стартера.
                Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                Коментар


                • #53
                  До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                  Първоначално публикуван от grgeorgiev Преглед на мнение
                  Според мен е по-добре да преместиш акумулатора и да удължиш кабелите, по които минава по-малък ток, отколкото да удължаваш кабела на стартера.
                  Класика стандартно е с два акумулатора, просто ще го захраня от по близкия.

                  Коментар


                  • #54
                    В процеса на компилацията, установих още едно несъответствие - камбаната от дискавъри трябва да е комплектована със всички чаркове за съединителя, вилки лагери и т.н.
                    Ето и няколко снимки от ваденето на гадното копеле 2.4 VM.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-01-10, 15:54.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                      Оказа се че втулката в която лагерува опашката на скоростите е с друг вътрешен диаметър, така че бронзовата втулка на боклука, а ето и новото решение, лагер втулка с размери външно Ф27 мм, вътрешно Ф19 и дължина 20мм.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #56
                        До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                        Добро решение.Турни греззз.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                          Абсолютно, без грес накъде. Четох по чужди форуми, че масово сменят бронзовите с лагер втулка. Самата втулка ми излезе 21 български лева.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                            Любо,до къде стигна с присаждането на мотора?Имай милост към хората с ВМ-и,пусни някой друга снимка!

                            Коментар


                            • #59
                              Смяна на двигател на Range Rover от VM vs TDS

                              Здравей те, в момента много Упорито се опитвам да наместя един двигател TDS в коша на един Range Rover Класик.
                              Срещам някои трудности, но засега се спрвям.
                              Някой правил ли е тази операция? Как се чувства джипа след това?

                              Съобщение от модератор:
                              Моля, напишете си в профила от къде сте.
                              .... правете снимки по време на процеса, ще е полезно.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-05-10, 11:28.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Смяна на двигателя на Range Rover

                                Явно обичате да ви е трудно.200 и 300 тди са в пъти по-лесни за присаждане на класик.Пък са и доста по-надеждни от тдс а на бмв.
                                Успех и искаме да видим крайния резултат.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X