Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Захватите не са понижени, отзад са изместени нагоре, отпред захвата горе също е по-дълъг.
    От това, което видях в Малта тази година, на мен определено ми харесва. На Виктор Дефендера тука беше също така направен.
    Ти за долните захвати (към моста) ли говориш? Аз такъв вариант не съм срещал. Виждал съм единствено по-къси търети за отпред и едно криво желязо, което понижава и измества назад задния горен захват. Това го предлагат по английските сайтове като long-travel shock mounts и го препоръчват при въпросната комбинация.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #32
      От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
      Ти за долните захвати (към моста) ли говориш? Аз такъв вариант не съм срещал. Виждал съм единствено по-къси търети за отпред и едно криво желязо, което понижава и измества назад задния горен захват. Това го предлагат по английските сайтове като long-travel shock mounts и го препоръчват при въпросната комбинация.
      Не, говорех за това:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3523.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5310792

      Коментар


      • #33
        От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
        ...
        Не съм прижърженик и на комбинацията +2" амове с +5" пружини, особено ако колата все пак ще излиза на асфалт. А дори и извън пътя това ще води до лоша работа на амортисьорите, освен ако въпросните пружини не са много меки, за да компенсират дължината. Но тогава не би било коректно да се именуват +5".
        Защо ми се струва, че говорите за едно и също, но не се разбирате заради горното - в bolt
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #34
          От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Не, говорех за това:
          [ATTACH=CONFIG]370727[/ATTACH]
          Ама това е точно обратното - много дълъг и с голям ход амортисьор, комбиниран с по-къса пружина. Така се избягва точно това, което на мен не ми харесва - амортисьорът да работи през повечето време близо до единия край на хода си.

          Аз говорех за обратното - понижаване на захватите, за да се ползват късите амове с по-дълги пружини (уж за по-голяма артикулация).
          Последно редактирано от stargazer; 10-10-11, 19:00.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #35
            От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

            Даа, даа... Не се разбрахме.
            Аз говорех, че комбинацията 2" пружина и 5" амортисьор ми допада (а не обратното)..

            Коментар


            • #36
              От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

              От това което прочетох във вашите мнения, за които благодаря, в най-кратък вид разбрах следното:
              Плюсови пружини 2" и амортисьори 5".

              Остава сега да уточним пружините - при 300кг. отгоре + постоянен товар с оборудване - джак, инструменти, полиспасти, въжета и т.н около още 50-70кг.и всичките отново отзад, към пружини 2" + 300кг. ли да се ориентирам?


              Амортисьори 5" - каква марка и откъде. Разбира се говорим за среден ценови клас.

              Коментар


              • #37
                От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                За 5"-овите амортисьори ти трябват и нови захвати - отзад такива, каквито е показал Яро, отпред са по-високи търети, пригодени за амортисьор със шпилка.
                Аз бих направил друго, макар че не съм го пресмятал, а карам по интуиция. Отпред бих ползвал пружини +2" и амове покриващи от 0 до +2", но монтирани с понижените захвати и релокатори за пружините. Отзад пак бих ползвал същите амортисьори с понижените захвати, но вместо да сложа пружини +2" и +300кг бих сложил +3" и +150кг. Пак казвам - това е по интуиция, като гледам как моите пружини които се водят +2" и +200кг клякат около 2 см при 150 кила в багажника.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #38
                  От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                  Няма никакъв смисъл от 5" амове, защото оригиналните щанги няма да позволят такова разтягане. Дори оригиналните щанги не позволяват и разтягането на +2". Имам доста тестове с дифендъра.

                  Карай си с +2" пружини и амове. А като не караш рали няма голямо значение и марката. Прокомп са добър бюджетен вариант за амове. В никакъв случай не слагай повече от +100 кила пружини. Много + означава по-къси и по-твърди пружини, по-трудна артикулация. Но не трябва и да са меки, защото на страничните наклони е страшно. За марка пружини вземай евтини да тестваш.

                  За тези състезания дето ги харесваш ти трябват гуми и блокажи, а не пружини и амове
                  Последно редактирано от kupona; 10-10-11, 21:24.
                  sigpic

                  Коментар


                  • #39
                    От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                    Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
                    Няма никакъв смисъл от 5" амове, защото оригиналните щанги няма да позволят такова разтягане. Дори оригиналните щанги не позволяват и разтягането на +2". Имам доста тестове с дифендъра.

                    Карай си с +2" пружини и амове. А като не караш рали няма голямо значение и марката. Прокомп са добър бюджетен вариант за амове. В никакъв случай не слагай повече от +100 кила пружини. Много + означава по-къси и по-твърди пружини, по-трудна артикулация. Но не трябва и да са меки, защото на страничните наклони е страшно. За марка пружини вземай евтини да тестваш.

                    За тези състезания дето ги харесваш ти трябват гуми и блокажи, а не пружини и амове
                    О.к - гуми - Силверстон МТ117 Екстриййм - 33/10.5 -16 - 85sm, Тракторки - Клебер супер 8Л - 280/70 - 16, Блокажи отпред и отзад АРБ.
                    Рали няма да карам.

                    Все пак явно си изчел всичко по темата, но 370кг. - 300+70кг. не е малко. Откъде да намеря евтини пружини 2" и с кои да започна - +100, +200, +300
                    Амортисьори - досега бях с ПроКомп. Какво ти е мнението за Терафирма - има амортисьори и пружини 2"- www.mm-4x4.com

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1240137.jpg
Прегледи:1
Размер:605.7 КБ
ID:5310830

                    Лебедката сега е вътре.
                    Последно редактирано от Tedo56; 10-10-11, 22:14.

                    Коментар


                    • #40
                      Re: От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                      Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                      О.к - гуми - Силверстон МТ117 Екстриййм - 33/10.5 -16 - 85sm, Тракторки - Клебер супер 8Л - 280/70 - 16, Блокажи отпред и отзад АРБ.
                      Рали няма да карам.

                      Все пак явно си изчел всичко по темата, но 370кг. - 300+70кг. не е малко. Откъде да намеря евтини пружини 2" и с кои да започна - +100, +200, +300
                      Амортисьори - досега бях с ПроКомп. Какво ти е мнението за Терафирма - има амортисьори и пружини 2"- www.mm-4x4.com

                      [ATTACH=CONFIG]370890[/ATTACH]

                      Лебедката сега е вътре.
                      Терафирма спрямо Прокомп в комплектите, които гледаш са от един и същ клас. Обикновено в тези комплекти са меки амове, които работят по-добре с твърди пружини.

                      Ако търсиш нещо по-добро се загледай в състезалните серии на марките.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                        Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                        О.к - гуми - Силверстон МТ117 Екстриййм - 33/10.5 -16 - 85sm, Тракторки - Клебер супер 8Л - 280/70 - 16, Блокажи отпред и отзад АРБ.
                        Рали няма да карам.

                        Все пак явно си изчел всичко по темата, но 370кг. - 300+70кг. не е малко. Откъде да намеря евтини пружини 2" и с кои да започна - +100, +200, +300
                        Амортисьори - досега бях с ПроКомп. Какво ти е мнението за Терафирма - има амортисьори и пружини 2"- www.mm-4x4.com

                        [ATTACH=CONFIG]370890[/ATTACH]

                        Лебедката сега е вътре.
                        Несъм чел, а съм пробвал всичко по темата
                        Какво ти е на сегашните пружини, че искаш да ги сменяш?
                        Терафирма знам, че са Класи пред Прокомп, но също и цената им. Незнам за бюджета ти.
                        Блокажите са добре, остава да смениш гумите, тези не стават. Тракторките не държат на наклони и са много широко. За дифендъра гума по-широка от 235 не слагай за в бъдеще. На пресечен терен повече килограми на единица площ са по-добро сцепление. Когато можеш за състезанията си вземи едни бутонки. За съжаление само федима имат такъв размер - 235/85/16
                        sigpic

                        Коментар


                        • #42
                          От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                          Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
                          Несъм чел, а съм пробвал всичко по темата
                          Какво ти е на сегашните пружини, че искаш да ги сменяш?
                          Терафирма знам, че са Класи пред Прокомп, но също и цената им. Незнам за бюджета ти.
                          В момента ми се налага да сменям само амортисьорите.
                          Въпросът ми е свързан с избора на най-удачното съчетание на амортисьори - пружини, без особенни преработки на джипа, отчитайки реалните тегла на конструкцията към момента и каране основно на трофи и траяли тип Нови Искър, Тетевен 2010, не Лазарово.

                          Та твоето предложение е амортисьори и пружини 2". Остава само да уточним с какъв "+" пружини да се пробва при моите килограми.
                          Другото предложение е амортисьори 5" и пружини 2", но ти казваш, че оригиналните щанги не дават тази възможност. Щанги се сменят лесно, ако има смисъл - т.е. ако се стигне до извода, че има смисъл и че варианта амортисьори 5" - пружини 2" е по добрия.

                          Бюджета е относително нещо - днес го има, утре го няма, важно е да знаеш целта (какво да купиш)

                          Това е от www.mm-4x4.com . http://www.mm-4x4.com/springs--shock...ge-2-148-c.asp ,http://www.mm-4x4.com/springs--shocks-148-c.asp

                          Аз съм се ориентирал към тези амортисьори,

                          Но не знам какви пружини да избера, ако трябва да е от тук.




                          Последно редактирано от Tedo56; 11-10-11, 08:07.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                            Не разбрах какво ти е на сегашните пружини? Какви са? Клекнала ти е задницата ли?
                            За състезанията които ходиш мисля, че няма особено значение амовете. Дори може и без амове да караш Взимай пак Прокомп и ги сменяй на 1,2 години.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #44
                              От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                              Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
                              Не разбрах какво ти е на сегашните пружини? Какви са? Клекнала ти е задницата ли?
                              За състезанията които ходиш мисля, че няма особено значение амовете. Дори може и без амове да караш Взимай пак Прокомп и ги сменяй на 1,2 години.
                              Задницата малко. Мисля, че са +100.
                              Добре Прокомп - кой вариант е по добрия с 2" или с 5", а пък пружините с 2"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                                Ами ок, пробвай тогава да смениш само задните пружини с +200 да видиш разликата.
                                За какво са ти амове +5" като немогат да се ратегнат. За да можеш да ги ползваш ти трябват щанги с 6 градуса коорекция, кардан с двойно каре и незнам още какво.
                                sigpic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X