Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

    Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
    Нямаше да е лошо просто да споделяме опит за да си помагаме взаимно......
    Но пък като можем да го споделяме срещу заплащане и вместо да помагаме да продаваме си е по-добре!
    Ти нали си много благороден и помагаш на всички БЕЗПЛАТНО! Та защо не ми намериш БЕЗПЛАТНО, и смениш рамената на чистачките, че моита мома Англичанка още си е с обратни чистачки (за десен волан). До колкото четох из постовете вече си го правил на твоя и не ти е непознато. Ще ти бъда много благодарен и ще те възхвалявам по форума!!!
    П.П. Чакам да ми се обадиш кога да доида да ми ги монтираш тел: 0888 990244 Даниел
    П.П.П. Ще даржъ в течение колегите за твоита лоялност и всеотдаиност!!!

    Коментар


    • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

      Пич, едното е да знам нещо и да ти го кажа, за да ти спестя пари ако нямаш да ги дадеш. Другото е да ида до моргата, да извадя пари и да ти купя рамена, което вече е съвсем друго! Или не мислиш така? Примера нещо не ти е коректен.
      П.П. Може би не съм изхвърлил старите - мога да ги потърся и да ти ги дам безплатно - 0878757505 Огнян
      П.П.П. И да не държиш колегите в течение, вече с доста от тях сме коментирали проблемите специално с раздатката

      И понеже ми писна да казвам, че форума е място за друго, а не за търговия това е последния ми пост по тази трматика - дали да си продаваме тук ноу-хауто или да споделим каквото знаем безвъзмездно, за да помогнем на колега в беда. Те и колегите си траят - та пийс! Мир да има, не съм прав
      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

      Коментар


      • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

        Никакво движение по темата Мой приятел вече трябва да е с рециклирано виско. Съвсем скоро ще пиша впечатленията си от него. А понеже току-що се оказа, че джипа ще се ползва непрекъснато зимата, май трябва да се чуем с инян и да споделя информация от личен опит Като гледам последно мнение на инян от февруари месец май по телефона ще се чуем
        Последно редактирано от kekek; 08-12-12, 19:45.
        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

        Коментар


        • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

          Значи да споделя какво се случи при мен.Виското ми беше запекло яко, колата нямаше инерция а при пълен завой направо биеше спирачки. Пробих виското с бормашина 3мм и гела започна да излиза сам-явно е под налягане. Изчаках 30-40 мин излезе около 30мл гел. Завих една рапидка в дупката и сега тествам джипа има сериозно подобрение. Вече не запъва в завой и поне в снега върти и задния мост. Поне засега резултатът много ме радва вече седмица.

          Коментар


          • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

            Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
            Никакво движение по темата
            Малко движение от мен - откакто падна снега е голям кеф да се кара джипката. Имам чувството, че на самата кола й е много по-комфортно в такива условия да се движи. Въпреки, че муфата ми е изправна, на сухо, усещам, че на моменти се тормози, докато сега няма такова нещо, особенно с повечко газ по завоите. С нови гуми съм и определено се забавлявам, дано да има повече сняг.
            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
            2007 HOMDA FMX 650

            Коментар


            • От: Виско на Фрийлендър

              Може ли да дадеш малко повече информация как се държи колата след интервенцията с греста а също и каква грес си използвал?

              Съобщение от модератор:
              Моля, напишете си в профила от къде сте.
              Прочетохте ли това
              ...ЦЪК
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-12-12, 09:15.

              Коментар


              • Здравейте. Аз също имам този проблем.
                И аз съм собственик на Фри. Взех го без никакви кардани и виско муфа. Направих един неуспешен опит да присадя цял кардан без виско,сложих го но на пълен волан задните гуми спират.Може да се кара само на леко завит волан.Та да питам защо се получава така ,дане е задния диф да еЛСД.
                Мисля че ако е отворен диф няма да има проблеми. Имах УАЗ преди това и нямаше такива задържания на пълен волан.
                Потърсих кардани с виското искат ми 700-900лв втора ръка.
                Стози моя направения кардан мисля че мога да карам в снега ,но не и на чист асфалт.
                Извинявам се за некомпетентността, но тази марка ми е още нова.

                Съобщение от модератор:
                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                ...ЦЪК
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-12-12, 17:21.

                Коментар


                • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                  Ето го кардана ,измайсторен от мен.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр058 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:18.3 КБ
ID:5435992

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр059 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:15.3 КБ
ID:5435993

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр062 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:5435994
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-12-12, 18:47.

                  Коментар


                  • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                    Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                    Ето го кардана ,измайсторен от мен.

                    [ATTACH=CONFIG]526468[/ATTACH]



                    [ATTACH=CONFIG]526469[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]526470[/ATTACH]
                    Здравеи колега!
                    Адмирации за труда ти, но с този кардан ще можеш да караш само на сняг, кал, запрашени пътища. На Фрито преден и заден диф са с разлиЧни предавателни Числа - за това ти затяга в завои.
                    Моито виско все още се държи страхотно, ама имам друг проблем онзи ден както си карах нещо изтържа като перка в метал и след това мотора огасна и неще да превърти???
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-12-12, 09:48. Причина: 4=Ч

                    Коментар


                    • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                      Моята рециклирана муфа е на колата вече. Държи се точно както трябва. Явно инян е намерил вярната смес Мой приятел е с чисто нова виско муфа, скоро ще тествам как се държи и ще измерим с динамометричния ключ. От тези измишльотини с източената муфа не знам какъв е смисъла. В идеята с кардана има хляб, виждал съм познат с такова приспособление, което се зацепваше с електромагнит когато е нужно само /не бих си сложил такова/. Досега съм упътил 10тина колеги към инян, който да си призная наистина се е научил как да рециклира муфите Което не значи, че не трябва да ни обясни какво им прави. На мен не ми се занимаваше да обикалям майстори да избият муфата, не знам какъв беше проблема да изпратя целия кардан. Дали 20-30 лв повече за транспорт все тая. Пак казвам моята и вискомуфите на хората, които насочих към него преди моята работят перфектно. Съвет към хората, които трябва да демонтират муфата - по-добре прежалете лагера, отколкото да счупите ухото на кардана.
                      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                      Коментар


                      • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                        Здравейте и за много години,живи и здрави.Разбирам те колега КЕКЕК,но нали си чувал израза,че човек се разполага по чергата си.Потърсих да закупя целия комплект(кардани +виското)варвят по 500-700лв по моргите,и колко са читави кой знае.И каква е логиката дифовете на ФРИТО да са с различни пред,числа не ми е ясно. Обичам да изобретявам разни неща,та продалжих да доизкусурявам моя кардан.Ще зацепвам самия кардан спрямо себе си,с една муфа ,и вилка комндвана от ел мотор12в.Както казваш по горе ще го използвам само като ми е нужно,в сняг кал .Ще се опитам да кача снимки на крайния резултат.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр067.jpg
Прегледи:1
Размер:13.3 КБ
ID:5442037Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр065 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:20.1 КБ
ID:5442038Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр063 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:19.4 КБ
ID:5442039Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр002 (6).jpg
Прегледи:1
Размер:16.3 КБ
ID:5442040

                        Коментар


                        • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                          Отдавна разправям, че има хляб в тази идея. Малко неудобно, защото трябва да го правиш ръчно, но пък ще товариш колата само когато наистина има нужда. Виждал съм го реализирано на друга кола и работеше безотказно Но така или иначе не бих заменил муфата с такава доработка. Но както казваш колега, ако нямаше лев - в канала с ракетата, бормашината и CO-то !
                          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                          Коментар


                          • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                            Благодаря за рейтинг точките.Ако мога да бъда полезен съм на разположение,да измислим някое изобретение във Ваша полза.Утре отивам в сба сервиза ,което ми е бившото работно място да слагам кардана.Вече ми трябва да е на джипа ,да мога да пасна вилката спрямо муфата и включването и е ел. мотор (по точно моторче от чистачки с редуктор).Май ще е едно от първите ФРИ-тата с копче за влкючване на 4х4.

                            Коментар


                            • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                              Евала за ентусиазма колега, надявам се да стане и да споделиш как се държи през зимата

                              Коментар


                              • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                                Ето нещо интересно,дори да не е за фри.http://www.youtube.com/watch?v=slujJmXoSAo Ето и крайния резултат от моето творение,с едно клипче. Пътя по който се провежда теста е целия в лед.
                                Последно редактирано от 6traka; 29-01-13, 17:04. Причина: п-п

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X