Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

    По-вероятно е да работи - като го пипаш за първи път имаш други очаквания как да се върти. Въртенето обаче е бавно и ако натискаш дори с все сила но искаш да стане бързо оставаш с впечатлението, че не се върти!
    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

    Коментар


    • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

      Това е видео тест на чисто нова виско муфа монтирана на TD4. Надявам се, че вече всеки сам лесно ще може да прецени, в какво състояние е неговата.
      http://www.youtube.com/watch?v=qgjov...layer_embedded

      Последно редактирано от inyan; 10-12-11, 23:39.
      Jeep Grand Cherokee 5.2; GSM - 0892-757-619

      Коментар


      • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

        Колега, без динамометричен ключ този тест показва само дали работи или не. Но не и дали е в нормални граници или живота и свършва. Вискомуфата, която скапа при мен раздатката се въртеше по същия начин.
        Вече с ремонт на колко вискомуфи имате опит?
        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

        Коментар


        • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

          Колега, и без динамометричен ключ е видно, че усилието за превъртане на виско муфата не е особено голямо. Така че, ако е нужно да увиснеш целия върху ключа, за да завъртиш едва, едва муфата си, явно нещата с нея не са наред. И, ако няма пари за нова или рециклирана муфа, по-добре е да я свалим заедно с карданите и да си караме само на предно предаване. Това е моя съвет.
          Не съм ги броил, но вече имам клиенти от цяла България.
          Jeep Grand Cherokee 5.2; GSM - 0892-757-619

          Коментар


          • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

            Колега, ако сметнеш усилието, което можеш да приложиш с 1 метър лост ще видиш, че не е никак малко.
            Питам, защото имаме отзиви само от двама колеги.
            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

            Коментар


            • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

              Широко разпространено е, че живота на виско муфата на Freelander е около 70 000 мили, което е точно 112 654,08км. Не липсват и данни за „спекли“ муфи на около 50 000 мили, което е 80 457,2км. Всичко зависи от употребата на джипа, повече буксуване, съответно по-малък живот на виско муфата. Ето защо, спокойно можем да приемем, че ако една виско муфа е прехвърлила 112 654,08 км. вече е дошло време за нейната смяна, кога и дали ще направим това си е наша работа и отговорност.
              Ето още клипове – пояснявам,че не са мои, както и предишния.

              26 000 мили или 41 842,94 на Freelander 2001 v6.
              Лост 1,2м, тежест 8кг.
              http://www.youtube.com/watch?v=Oh01nQgh7z8&feature=player_embedded

              Тук може сами дапрецените
              http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=j29rYhtbRdI

              http://www.youtube.com/watch?v=ge1JZvKRUMQ&feature=related
              Jeep Grand Cherokee 5.2; GSM - 0892-757-619

              Коментар


              • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                Както вече споменах, моята я оставихме по - хлабава и посоченият тест мога да го направя като въртя гумата само с ръце, без да озползвам ключ. Нямам проблеми за сега, но тествах колата върху чист лед. Определено предните гуми буксуват повече от необходимото, но не е и като да е без кардан. Само с предното преди по чакълест път с наклон букуваше и се окопаваше, сега не е така. Явно муфата трябва да е с една идея по - натегната. Засега ще я карам така, поне да не я мисля дали не е спекла. Още едно благодаря на колегата "inyan"

                Коментар


                • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                  Изчакай да покараш повече в снега - според мен най-хубавото на този джип е това, че непрекъснато имаш два задвижващи моста. От моя опит мога да кажа /без офроуд/, че никога не ми се е налагало да буксува. Точно заради виското, което предава въртящ момент винаги! Не виждам смисъл да завъртят и задните, когато предните вече са се окопали!
                  VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                  Коментар


                  • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                    Здравейте, с един приятел опитахме да рециклираме една вискомуфа но се получи доста хлабава.
                    Причината е по рядкото масло което сложихме - 10000 вискозитет. Имам питане - можем ли да сгъстим маслото по някакъв начин или кажете друго силиконово масло в България, което можем да ползваме.
                    Колегата който предлагаше ремонта или да сподели с какво масло сипва вътре или въобще да не пише. То неговото е реклама, няма никаква полза за хората от форума.
                    Муфата може да я разглобите при стругар, на една от двете заварки и после шев с есап. Успех на всички които се опитват да се справят с ремонта!
                    п.с.
                    Ако усетите че затяга чувствително в завой или намалява инерцията, по-хубаво е да свалите кардана за да не хвърляте пари на вятъра за по сериозни проблеми.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-12-11, 19:52.

                    Коментар


                    • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                      Напълно споделям мнението на Кекек. Виското не трябва да бъде прекалено хлабаво...за да върши работа, те. да не позволява прекалено боксуване на предните колела. Тайната според мен е в силиконовото масло: то трябва ,при нормални условия,да позволява лесно приплъзване и моментално да спича при пребоксуване. По-нагоре съм дал линк с инфо.за доставчици на силикон:никой ли не може да провери,аз нямам такава възможност на този етап. Монти, можеш ли да дадеш по-подробно описание на цялата процедура, която сте правили, по отварянето,промиването и затварянето на муфата?

                      Коментар


                      • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                        Съгласен съм с вас, хлабава муфа не ви трябва. Нали идеята е да бута отзад и трябва да зацепва бързо! Стигне ли се до окопване ...
                        Относно нашите ремонти, отидохме при стругар и изтъргахме едната заварка (задната, от към диференциала). Получи се нещо с "V" форма. Работинме по тая схемичка:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VCU 2.jpg
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:5329800
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020838888.jpg
Прегледи:1
Размер:63.0 КБ
ID:5329799
                        За дълбочината не съм сигурен колко е ,но капака сам се отдели като отделихме фланеца. След това е точно като описанията с почистването от линка за VW Т4, който бях пуснал - почистване... Има и клипчета в youtube на процеса с муфата за VW T4 . След това маслото, редене и при заварчик. Стана супер муфата, но маслото...
                        Ето още няколко снимки:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020835555.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5329801Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020836666.jpg
Прегледи:1
Размер:83.0 КБ
ID:5329802Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020837777.jpg
Прегледи:1
Размер:57.3 КБ
ID:5329803Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020839999.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5329804

                        Колега, твоето ми се видя скъпичко малко...100% съм сигурен че колегата използва български масла или внос, но ги взема от тук. Като рових в нет-а видях и руски масла, има голям избор, но...не го разбирам много руския, а и въобще си нямам идея как ще стане доставката от там. Поздрави и приятни празници!

                        Коментар


                        • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                          Монти,предполагам че визираш мен...дето ти се видяло скъпо маслото? Аз не знам дали е скъпо,защото нищо не съм проверявал,само попаднах на този форум ровейки в нета(май е Английски),но мисля,че поне ще е оригинално-каквото трябва да бъде.Ти ако знаеш нещо повече...сподели,проверявал ли си или какво,от къде знаеш че е скъпо? А относно силикона в муфата на VW T4 мисля,че не може да е с еднакви параметри както при ФРИЛЕНДЪРА,защото работят при различни температурни условия:едната е вътре в раздатката където t* е висока следователно силикона трябва да по-рядък.

                          Коментар


                          • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                            Nick K., погледнах преди това за сайта дето беше постнал и вътре имаше това:
                            http://www.dieselkontor.de/product_i...oducts_id=3022 за 69 евро...искаше ми се нещо на по-ниска цена. Инак линка е супер
                            VW е Т3, грешката е моя, за което се извинявам. Ето и линк към ремонта:
                            http://www.youtube.com/watch?v=slujJmXoSAo
                            Не съм сигурен, но мисля че виското е външно при Т3, а и по-гъсто от 100000 мисля че ще е прекалено, в сравнение със спеклото, което развалихме и течливостта на това от клипа с Т3.
                            п.с. Това от твоя линк е с вискозитет 100000 и точно каквото ни трябва, но е 300гр и е на ръба на това което ще трябва за муфата.

                            Коментар


                            • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                              Относно колегата съфорумец(ако мога така да го нарека)INYAN едва ли ще издаде "тайната". Той иска да богатей чрез т.нто. рециклиране на муфи. И как можем да бъдем сигурни,че като му платим някакви пари за услугата, в муфите на нашите коли той слага правилното масло,след като не иска да обясни: КАКВО ТОЧНО ПРАВИ? Дава някаква минимална гаранция...,но дали това е достатъчно? Всеки иска да е на ясно какво точно се случва с неговия автомобил!!!

                              Коментар


                              • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                                Проста сметка - двама съфорумци /от които единия беше за теста/ с ремонтирани муфи за половин година - добър бизнес!
                                Заслужава си дълбоко пазената тайна!
                                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X