Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

    Колеги, вижте какво намерих в мрежата за дадения силикон(или масло, не знам):
    http://syncrowiki.org/wiki/Viscokupplung/Instandsetzung

    Ей това са характеристиките на единият от вариантите на молидувал:
    http://www.molyduval.org/data/de/tds/silo d 100 t.pdf

    Намерих една българска фирма която притежава подобен вариант но ми отговориха че вискозитета е 10 пъти по малък. Останалите характеристики съвпадат напълно.
    А ето и сайта у нас:
    http://licos-oil.com/bg/cat/smazochni-masla-24

    За по запознатите нека кажат дали ще ни свърши работа. Дано съм полезен с линковете

    Коментар


    • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

      Възможно ли е да "вие" само от "тръгнали" висящи лагери или виското "товари" раздатката. Кардана беше свален през април и вчера качен отново, но с него се появи и лекия шум от "виене", заради който беше свален през пролетта. Та моля ако някой по-запознат, може да внесе повече яснота по въпроса, ще бъда благодарен, че не ми се иска да си "изпусна" раздатката. Интересното е, че шума от виене го има както на скорост така и когато е изключена.

      Коментар


      • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

        http://syncrowiki.org/wiki/Viscokupplung/Instandsetzung-Браво колега! Ето в какво се състояло прочутото "рециклиране" на вискокуплонг:смяна на "маслото",защото си има някакъв период на годност след който си променя параметрите. Сега вече всичко си идва на мястото: ето това вече може да се нарече КОНСУМАТИВ,а не цялото виско.Трябва само да се разбере по някакъв начин с какви параметри точно е тази течност специално за ФРИЛЕНДЪРА или е универсална за всички и от къде се купува? Тогава всеки що годе компетентен ще може сам да си я "рециклира". Някой явно е имал изгода тази манипулация да остане неизяснена на собствениците на такива коли!

        Коментар


        • Първоначално публикуван от IVO 80 Преглед на мнение
          Възможно ли е да "вие" само от "тръгнали" висящи лагери или виското "товари" раздатката. Кардана беше свален през април и вчера качен отново, но с него се появи и лекия шум от "виене", заради който беше свален през пролетта. Та моля ако някой по-запознат, може да внесе повече яснота по въпроса, ще бъда благодарен, че не ми се иска да си "изпусна" раздатката. Интересното е, че шума от виене го има както на скорост така и когато е изключена.
          Колега не искам да те плаша! При мен имаше също виене / дори и по инерция/ отначало слабо в последствие започна да се усилва и реших да отворим раздатката : лагера на пиньона се беше пръснал от което се губи съосието му с короната и резултата беше:и пиньона и короната със заоблени зъби. Тогава(това беше прди 3 год.)ми донесоха една раздатка втора употреба от Англия и от 2 сглобихме 1 .
          Ако я бях отворил в самото начало щях да се размина само с лагера!
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-11-11, 13:33.

          Коментар


          • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

            http://syncrowiki.org/wiki/Viscokupplung/Instandsetzung
            Е
            ееее, недейте така, колегата тъкмо се похвали, че ги ремонтира срещу заплащане и започна да смята приходите!
            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

            Коментар


            • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

              От това ме беше страх... иначе колега Nick K., как мислиш - дали е възможно със сигурност да се установи, че шума не е от висящите лагери. Не ми си ще, да се спра на варианта - проба-грешка, само за да подменя висящите лагери и после да се установи, че шума е от другаде. Но както и да се чудя, май ще трябва през уикенда пак да сваля кардана, а като се сетя че ми предстоеше пътуване през следващата седмица...не ми се мисли. И не го "подкарвайте" веднага на колегата, който "ремонтира" викомуфите...човека е положил някакви усилия все пак-събрал е необходимата информация най-малкото. Важното е че е свършил работа, а всяка услуга в днешно време се заплаща...стига да е в разумни граници разбира се. Иначе и колегите имат право, че форумите са за да си помагаме като обменяме информация....та нали все пак, всички "тука" страдаме от тия "паркетници". Много от хората, които нямат условията, пък дори и да имат технически познания биха предпочели да си платят за услугата. Лично мнение-без да ангажирам никого разбира се.

              Коментар


              • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                Имам и условията и познанията, но пак не бих го направил сам. Печеля си парите с друго. Хората които не печелят достатъчно така или иначе няма да отидат да платят тази процедура. Когато ида да ми сменят маслото на коловете или да синхронизират карбураторите и т.н. /по мотора примерно/ ми е готино да ми обяснят какво правят и как - няма да тръгна сам да го правя, но със сигурност съм лоялен клиент отново. Та исках да кажа - който няма пари - няма да си даде частта за ремонт, който има - едва ли ще тръгне да го прави сам само защото го може, по - скоро би платил, но не и за нещо дето не знае какво е точно! Дано съм помогнал с тези размисли - ако някой не ми вярва - да прочете някоя книжка за маркетинг.

                Иначе по темата - и аз си мислех, че вие от висящите лагери, но се оказа от лагера на пиньона на раздатката! Колега, по-добре погледни там, защото ако го хванеш навреме е лесно /и ефтино/
                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                Коментар


                • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                  Благодарности за съветите....май ще свалям кардана отново, поне за известно време. Аз също си оставям "колата" в ръцете само на двама майстори /ако се сещаш за какво говоря/, въпреки че смея да твърдя, че познавам лично почти всичките майстори в града. Лошото е че единия е в чужбина, а другия непрекъснато зает.Лятото докато обръщахме волана, меко казано ми се изправи косата, когато един "виден жичкаджия" каза - вместо да им проследяваме реда на кабелите /по цветовете/просто да изолираме датчиците за еърбеците....и то пред мен. Не ми се мисли какво би изобретил, ако му я оставя. Иначе съм съгласен, че е добре да ти обяснят какво правят и защо го правят, пък всички майстори няма да ставаме ...Ако успея да я вмъкна до уикенда, за 3-та оставащи дни някъде ще проверя лагера на раздатката и ще пиша...въпреки, че идея си нямам колко време ще отнеме тази проверка, но по страшното обаче е, че бих заложил на това - че и повечето майстори, да не кажа всички в града "ще са наясно с Фриито"...ако можеш колега да дадеш повече инфо за времето и начина на "проверката" за лагера на тази раздатка, както и ще има ли голямо значение ако не го заменя с оригинален...имам човек който може да ми го поръча и от Англия, но съм сигурен че ще мога да го заместя с друг. Все пак е само лагер...си мисля

                  Коментар


                  • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                    Днес ходих до майстора...е не съм особено изненадан. "Или е от висящите лагери или е от лагера на раздатката". Много ми помогна . Сега поръчвам висящите лагери, пък както каза майстора - "после ще видим". Само се чудя дали да сваля кардана пак, за двете седмици /около 500км/ докато пристигнат лагерите. Дано поне по скоро се разбере,точно с какво "масло" се подменя - това във виското.

                    Коментар


                    • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                      Един приятел имаше проблем с висящия лагер на Фрилендъра. Смени го с такъв от Форд Транзит, 1:1 са само трябва да се разпилят отворите, цената е по-добра като 2 години кара така

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от monti_2003 Преглед на мнение
                        Един приятел имаше проблем с висящия лагер на Фрилендъра. Смени го с такъв от Форд Транзит, 1:1 са само трябва да се разпилят отворите, цената е по-добра като 2 години кара така
                        И други неща стават от ФОРД. На моя ФРИЛЕНДЪР маистора му сложи ролки от ФОРД но не знам какъв модел може да е иТРАНЗИТ по 40 лв. бройката кьм 140 са оригиналните.Само ми каза, че е имало малко стругарска работа-правил е втулки.

                        Първоначално публикуван от IVO 80 Преглед на мнение
                        Днес ходих до майстора...е не съм особено изненадан. "Или е от висящите лагери или е от лагера на раздатката". Много ми помогна . Сега поръчвам висящите лагери, пък както каза майстора - "после ще видим". Само се чудя дали да сваля кардана пак, за двете седмици /около 500км/ докато пристигнат лагерите. Дано поне по скоро се разбере,точно с какво "масло" се подменя - това във виското.
                        Колега,познавам още един човек от БУРГАС и при него виеше-той пък набеждаше гумите и какво мислиш се оказа:обади ми се скоро да ме пита от къде да си намери пиньон и корона!!! Можеш да направиш един тест:опитай се да качиш колата на по-висок бордюр на заден ход когато предните колела са опрели плътно в него, а задните трябва да дърпат за да се качи - при мен в това положение се чуваше адско виене направо свиреше от търкането най-вероятно м/у пин. и кор.,а предните колела буксуваха в бордюра. Е това вече няма как да е от вис. лагер или от гумите.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-11-11, 16:25.

                        Коментар


                        • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                          Колеги, да ви върна малко за муфата - тая муфа ми се вижда капсулована с две заварки в единия и другия край. Има някакви сечми...май е неразглобяема. Дори и да се намери маслото как ще се разглоби, за да се промие?

                          Коментар


                          • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                            Със сигурност ще пробвам този тест, както и теста с тежеста при повдигната задна гума/за вискомуфата/ - веднага щом кача кардана...Чакам да ми пристигнат лагерите от Англия, след две седмици и ще дам отзиви. Гадно е да чакаш почти месец за "обикновени лагери", но да дадеш 170 лева за един //, при цена от 30 паунда в Англия за двата, ми се струва меко казано несериозно. Дали ще загубим диалога с тази статия за "рециклирането" на виското...кой знае

                            Коментар


                            • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                              Тука има адресите и тел. на доставчици на течност за ВИСКО на ФРИЛЕНДЪР. Ако някой,с добър Англииски има желанието и възможност нека се свърже с тях и да разучи подробности. http://www.landyzone.co.uk/lz/f9/vcu...-159591-2.html После да сподели резултати.

                              Коментар


                              • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                                Привет колеги!
                                След като направих някой от тестовете, тук описани, останах с впечатлението, че виското е спекло ужасно...
                                Свалихме карданите и с учудване забелязвам, че според мен, то въобще неможе да се отвори - капсоловано е...
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:081220111603.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5325666

                                Направихме обаче следното нещо - с два ключа захванахме двете карета и с учудване забелязах, че след първоначалното трудно и едва едва превъртане, виското започна да си работи, т.е. да се върти доста по-лесно...
                                Според вас - да си поръчвам ли ново или то така си работи виското?!
                                Имам и клипче, ама нещо не се справям с качването...
                                LR Disco I 300tdi
                                Nissan Pathfinder
                                Honda VF 750
                                Suzuki GSXR 750

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X