Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси относно Range Rover Vogue

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при оглед за покупка на Range Rover

    Здравейте,

    След като счупих едно паджеро доста време чаках да дойде ред за друга джипка.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5927222o.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5433079

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5927226o.jpg
Прегледи:1
Размер:57.2 КБ
ID:5433080

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5927229o.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5433081

    Въпрос ? - не съм от София, днес ходих до Софавто, карах колата харесва ми, но има интересно виене или да кажем непознат за мен звук около 2800-3000 оборота на и на нормален и спортен режим, също и при ръчно изреждане на 2 и на 3 пак се чува. При форсиране на неутрална не ....
    С две думи имам нужда от помощ при огледа и съвет дали е нормално, дали е скоростна кутия, турбо .... или друг механизъм.

    Има ли някой възможност да види колата с мен/без мен/да ми препоръча читав сервиз или просто спец. по тези коли. Имам нужда това да стане идните няколко дни и разбира се съм готов да заплатя разумна сума за експертна помощ.

    Може да ми пишете и на ел.поща - kline2us@gmail.com

    Благодаря предварително.
    Христо
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-12-12, 11:30. Причина: правописна грешка

    Коментар


    • От: Помощ при оглед за покупка на Range Rover

      Така като гледам не съм си написал въпроса много ясно. Автомобила не съм го купил още и имам нужда от помощ за оглед.

      Коментар


      • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

        Ето ти един безплатен съвет,че като чуя някой да дава пари за подобна помощ от форум и ми става тъпо:Какво ти казаха автокъщата за виенето,като ги знам как си ги измислят там?...,аз лично бих избягвал L322 с паразитни звуци-кутията им се чупи много често,ако не е поддържана-провлачване на скорости,чукане,метални стърготини в легенчето-картера и са първите признаци за бай бай.Турбина ме съмнява,....имай в предвид допълнителни 2500 кинта за кормилна колона на волана,щото се чупи на всичките и много малко са със сменена от новият модел след 2004-та.Другият ти вариант е да застопориш волана в едно положение и да не го използваш.Хубаво е и да огледаш възглавниците в какво състояние са,поне предните те изсъхват и се пукат най бързо и са най скъпи.И като споменах кутията и този TDV6 мотор,горещо бих препоръчал бензиновия двигател,ако разхода е проблем газ,вече има варианти с клапи през капачката на резервоара.Пиши ,ако нещо те притеснява

        Коментар


        • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

          Тези коли са толкова сложни, че и врачка не може да им сложи диагноза само с външен оглед. Затова:
          - Питай от къде е купена/внесена и къде е поддържана до сега. Това не може да е в "какъв да е сервиз" и би трябвало да има "досие";
          - С моя скромен опит - 18 месеца с 2 Ленд Ровър-а мисля, че в София няма достатъчно компетентен сервиз за пълна и точна диагностика на коли от тази марка, произведени след 2000 г.;
          - ако никой не се наеме да ти помогне, опитай в Мото Пфое или в Ассист сервиз.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

            Мото пфое и Софавто има голяма вероятност да са приятели...аз така преди година и половина като си продавах L322-ката във Варненското Мото Пфое,клиента се оказа приятел със управителя и ми казаха куп диагнози,джипа ми всеки момент щял да грохне и им казах,че няма да го продавам на тях.От тогава нищо не се е чупило,до ден днешен новия собственик го виждам през седмица и джипа си върви.Трапера е прав,повечето от проблемите им излизат с времето,освен основните,които ти изброих аз.Това за врачката е много точно.

            Коментар


            • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

              Благодаря за съветите. Знам,че форума е за да си помагаме и да избегнем измамници и дребни тарикати. Споменах за парите в смисъл,че ако някой от форума има сервиз и опит с тези коли или пък има знания и си изкарва хляба с диагностика .... просто да не излезе,че ме мързи и искам да ми свършат работата ей така .
              Иначе нямам много доверие на фирмените сервизи - освен ако не отивам при определен човек ,който ми е препоръчан и ще обърне внимание на колата и обича марката и работата си.
              Последно редактирано от Icaka875; 09-12-12, 22:40. Причина: правопис

              Коментар


              • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                Мерси,
                Колата е от бартер, най-вероятно ще се пробвам в Дару или Мото Пфое...или просто ще търся друга. Наистина са сложни и въпреки,че изглежда добра този звук ми е неприятен. Карал съм две бмв-та с такава кутия и този звук го нямаше - но не съм и сигурен дали е кутията изобщо. Та остава сервиз и да видя тяхното мнение какво е.

                Коментар


                • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                  Между другото там на бартер оценяват колите на смешни пари,имаше един бургаски RR на 24000 лева и след няколко седмици се продаваше при тях на 15000 ,а за колко са го купили от човека не знам.......така ,че и този щом е от бартер,надали ще са на загуба,ако ме разбра какво имам предвид пак щом ти казват истината за това.Според мен RR 4.4 2004-2005,не че пак няма да е трън в гащите с някой ремонти

                  Коментар


                  • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                    Първоначално публикуван от Тони1 Преглед на мнение
                    Между другото там на бартер оценяват колите на смешни пари,имаше един бургаски RR на 24000 лева и след няколко седмици се продаваше при тях на 15000 ,а за колко са го купили от човека не знам.......така ,че и този щом е от бартер,надали ще са на загуба,ако ме разбра какво имам предвид пак щом ти казват истината за това.Според мен RR 4.4 2004-2005,не че пак няма да е трън в гащите с някой ремонти

                    Да и един мой приятел ми го каза той смени там Чероки което нормално по обявите като модел вървеше 14, те му го прихванаха за 9 - но пък му намериха много яко А8 - 5 години без забележки като нова. Е цената му също беше яка, но така е с хубавите неща.

                    Мен дори това ,че е от бартер ме притесни повече - хората не бартеросват кола без никакви забележки (или понене често). Затова и автокъщите се застраховат за скрити ремонти.
                    Иначе няколко пъти вече получавам препоръки за бензинов - ще взема да пробвам такъв. Този с изключение на виенето беше много добър, но муден или поне на мен ми е муден щото от две години свикнах като дам газ колата да излита и децата да се залепват на задното стъкло (шегувам се).

                    Коментар


                    • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                      За колегата,който питаше за автомата.
                      От доста време ги правят ,като се прецакат - 1500-2000 лв. и става като нова.
                      За подръжката му,извън фирмените сервизи ,аз ползвах само един човек - викат му Б. рейнджа ( нарочно не му изписвам името да няма реклама ) - прякора му не е случаен .
                      Това е един от най-хубавите джипове ,които съм имал и пишейки тези редове си спомням с носталгия за него ,единствено двигателя 3.0 му идва дооста тромав .

                      Коментар


                      • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                        Просто от интерес искам да попитам, дали някой може да даде мнения за 3.6 TDV8 модела. Мотора, трансмисията, ходовата част и др. добре ли са или са проблемни като старите? И ако някой случайно зане разход градско/извънградско?

                        Съобщение от модератор:
                        Моля, напишете си в профила от къде сте.
                        Прочетохте ли това
                        ...ЦЪК
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-12-12, 08:18.

                        Коментар


                        • От: До: Питане за Range Rover V8

                          Абе пичове здобихме се с Range Rover 2003г.
                          Не мога да открия къде е чейнджера или къде се слага от е39 чух че става.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-03-14, 06:40.
                          eat my dust

                          Коментар


                          • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                            http://www.roverupgrades.com/Range_R...d_Changer.html
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                              Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
                              Това имам в багажникаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0292.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5568673
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0291.jpg
Прегледи:1
Размер:64.8 КБ
ID:5568674Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140305_110144.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5568675Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0296.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5568676
                              eat my dust

                              Коментар


                              • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                                Първоначално публикуван от Й.П-Йоцо Преглед на мнение
                                Това имам в багажника[ATTACH=CONFIG]688912[/ATTACH]
                                [ATTACH=CONFIG]688913[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]688914[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]688915[/ATTACH]
                                Колегата ти е посочил къде стои ченджера. В жабката. А това в задния ляв калник е SD за навигационния диск. Кабелите които висят са от TV тунера. Вероятно някой симпатяга го е пребарал. За БГ обаче вече не му върши работа. С въвеждането на стандарта MP4 у нас всички МПС-та с TV тунери по стандарт MP3 не работят. Даже вносителите имаха проблеми с клиентите си. Плащаш 200 бона и нямаш ТВ хе. Решиха проблема след няколко месеца. Моя тунер в БГ не хваща нищо. В Австрия есента работеше.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X