Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатката на LR Freelander 1.8 i .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с раздатката на LR Freelander 1.8 i .

    Мля за вашто мнение.Моят LR при движение нагоре на 3,4,5 предавка ,откъм раздатката или скоростите се чува шум все едно работи дизелов двигател,при отнемане на газта шумът изчезва .Някой може ли да ми напише номерата на всички лагери на раздатката,та да ги купя пък тогава да я разглобвам .Предварително благодаря.

  • #2
    До: Проблем с раздатката на LR frilander 1.8 i .

    Първоначално публикуван от rosen858 Преглед на мнение
    Мля за вашто мнение.Моят LR при движение нагоре на 3,4,5 предавка ,откъм раздатката или скоростите се чува шум все едно работи дизелов двигател,при отнемане на газта шумът изчезва .Някой може ли да ми напише номерата на всички лагери на раздатката,та да ги купя пък тогава да я разглобвам .Предварително благодаря.
    Добре дошъл във форума колега. Ако може да напишеш и откъде си в профила си, ще е хубаво ...
    Според мен си я разглоби първо, а пък и надали някой си е записвал номерата на всички лагери като ги е купувал, че да ти ги каже..., а пък и може да не ти трябват всиките. Първо е по-добре да я разглобиш да видиш как е работата от вътре - пиньона и короната как са, лагерите и тогава да пазариш...
    Комплект лагери продават и в английските сайтове, а можеш и да си ги намериш и от тук без проблем, само тези които трябва да сменяш.
    А и най важното - вземи прочети темата за раздаткта първо - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19565, че да ти се изяснят доста неща
    LAND ROVER Freelander 1.8 2000

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с раздатката на LR frilander 1.8 i .

      Kолега , уточнявам ,че няма разлика със и без кардан,затова мисля ,че короната и пиньона са добре.

      Съобщение от модератор:
      Моля, напишете си в профила от къде сте.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-08-09, 14:30.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с раздатката на LR frilander 1.8 i .

        Трябва първо да отвориш раздатката , аз току що отремонтирах мойта.Няма нужда да взимаш всички лагери,ако има нужда тогава си ги купи през интернет комплекта е около 130 лири , в БГ са доста по скъпи.Но виж първо какво е положението с короната и пиньона,виж тука http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=65867

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с раздатката на LR frilander 1.8 i .

          Първоначално публикуван от pgplamen Преглед на мнение
          Трябва първо да отвориш раздатката , аз току що отремонтирах мойта.Няма нужда да взимаш всички лагери,ако има нужда тогава си ги купи през интернет комплекта е около 130 лири , в БГ са доста по скъпи.
          Дори и да смени 6-7 лагера и дори да си вземе хубави(а не китайски) пак ще му излязат около 150лв., а от Англия ще дойдат над 300лв., а пък някой въобще няма нужда да се сменят....
          Но все пак отвори си раздатката първо - надали само лагерите ти са заминали...
          LAND ROVER Freelander 1.8 2000

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с раздатката на LR Freelander 1.8 i .

            4 лагера на ФАГ за короната и пиньона струват 128 лева SKF не предлагат такива лагери.Мога да им видя номерата какви им бяха.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с раздатката на LR Freelander 1.8 i .

              Ще съм ти благодарен да ми ги напишеш,а те всъшност колко са?Смених маслото,а в него стружки . При това положение едва ли има здрав лагер.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с раздатката на LR Freelander 1.8 i .

                Всичките лагери са доста .Но едва ли ще има нужда да се сменят всичките.Аз смених 4 броя.Просто свали раздатката и ще видиш какво и е положението,малко трудно се сваля но Иначе може отчасти да разбереш какво и е положението като откачиш кардана само откъм раздатката и и свалиш пиньона .

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с раздатката на LR Freelander 1.8 i .

                  Първоначално публикуван от pgplamen Преглед на мнение
                  Всичките лагери са доста .Но едва ли ще има нужда да се сменят всичките.Аз смених 4 броя.Просто свали раздатката и ще видиш какво и е положението,малко трудно се сваля но Иначе може отчасти да разбереш какво и е положението като откачиш кардана само откъм раздатката и и свалиш пиньона .
                  Свалях пиньона,па той е супер като нов,напиши ми ако е възможно на тези които си ги сменял номерата,предварително благодаря.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с раздатката на LR Freelander 1.8 i .

                    После ще видя къде оставих кутииките на лагерите и ще напиша номерата.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X