Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обучение на ключ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обучение на ключ

    След 20 години работа, единият от ключовете на Диско-2 сдаде фронта. Колата не го разпознава. Смених батерията с нова. На другия ден я измерих, от 3V беше паднала на 2,7V. При натискане на копчетата "пуканките" се чуват, но глимката на ключа не свети. Дайте съвети за читав майстор, за ремонт и / или обучение на ключа. Иначе смяната с нов съм я играл с друга кола.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    Провери, дали не си объркал поляритета.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      няма как да стане - предвидили са

  • #3
    Той няма как да обърне поляритета ама...
    Ама има два фактора взиамно противоречащи се:
    Светодиода не мига - значи изобщо не работи - ама в същото време му е спаднала батерията... Което означава че има консумация...
    Ако това е моя ключ бих направил следното:
    Пак ще сменя батерията - малко вероятно да е от нея - но съм попадал на чисто нови батерии които имат напрежение ама не отдават ток Мериш я наред - а пък не работи...
    После ще намажа с паста и ще го мина на горещ въздух цялата платка...
    Ако и тогава не се опрай - вървим към смяна...

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      "После ще намажа с паста и ще го мина на горещ въздух цялата платка"...
      Това не знам как да го направя, а горното е свършено.

  • #4
    На практика се презапоява всичко...
    Ама не с поялник и спойка по спойка ами директно с поялник с горещ въздух.
    Аз намазвам леко флюс или по точно паста за смд и минавам всичко...
    Обикновенно се оправя...
    Ако не си го правил - няма как да го направиш - по скоро отиди при който и да е майстор на електроника на телевизора или на телефони...Те имат такава поялна станция и директно поискай да ти го презапоят...
    Все пак е операция за 5-10 минути...
    Сам... трудно... ще издухаш някой елемент

    Коментар


    • #5
      Днес премерих пуканките (бутоните). Когато не ги пипам, напрежението през тях е 3V, а когато ги натисна - 0V. Така ли трябва да е?
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #6
        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Днес премерих пуканките (бутоните). Когато не ги пипам, напрежението през тях е 3V, а когато ги натисна - 0V. Така ли трябва да е?
        да
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #7
          Знае ли някой как се прави диагностика и обучение на такъв ключ, става ли с Наноком или трябва специална сервизна програма?
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #8
            В Аутодата пише, че не се налага програмиране на ключа, при смяна на батерия.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              Това се знае, но ключът сдаде със старата батерия. Мислех, че само е за смяна, но уви

          • #9
            Ето отговора: https://remotekey.co.uk/land-rover-k...-1999-to-2006/
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #10
              В Бургас ми казаха 160 лв за изработка и обучение на ключ за моята кола. Та ако не за всички, то поне за част от ключарите не е проблем да направят и обучат ключ.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • trapper
                trapper коментира
                Редактиране на коментар
                прати ми телефона на твоя майстор

              • kameno karp
                kameno karp коментира
                Редактиране на коментар
                Чак пък моя... но е може би най-известния ключар в бургас. Другата седмица ще прескоча до Бургас да му взема номера. Но ако искаш, за всеки случай ми прати твоя номер. Ако по някаква причина откаже да си даде телефона, да му дам да говорите от моя.

            • #11
              Който купи ключ (£94.99) и програматор (£30 депозит) от посочения сайт, може и сам да го обучи. Проблемът е, че от БГ няма как да го върне в посочения срок. Тогава цената на ключа е £125.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #12
                Трапер , а светодиода светва ли зелено като натиснеш някой бутон! Ако дава сигнал....
                При мен няколко пъти ми се случва да не приема команда , нито откл. ни заключва.
                правих разни опити , като в 1 момент зацепи.
                Заключвам през ключалката, /активира се и алармата/ , после отключвам НО задържам вположение и здържам големия бутон
                няколко сек. / пробвал съм и с 2та едновременно/ до като не се чуе 1 сигнал / като при забравена отв. врата/ .
                после връщам ,, и зацепва.
                Не знам изобщо какво става , но доста пъти съм тръгвал така вместо да вися някъде и да чакам ключар.
                същото съм правел и на контакт , след като съм отключил и отворил врата от ключалката / алармата почва да свири / на контакт и пак задържане на гол. бутон и докато се чуе
                сегнала . алармата спира . И е готов пак.

                Това е от моя проба / грешка , никъде не съм го чувал преди.
                ако е полезно ,пробвай.
                Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                Коментар


                • trapper
                  trapper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Моят ключ не излъчва сигнал и диодите не светят при натискане на бутоните. Имам и друг ключ, на който светят, но и той не дава сигнал. Сега работи само един ключ.

              • #13
                Купих нов ключ от https://www.ebay.co.uk/itm/203147731...sAAOSwG4hfj95w . Има 2 различни кода за инсталиране и баркод, но никой не е с 6 знака, както ги иска Наноком. Знае ли някой как да го намеря?
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #14
                  Привет,
                  Успя ли да обучиш ключа ? Продавача би трябвало да може да отговори как да стане това.

                  Поздрави
                  "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

                  Искам България чиста!!!

                  Коментар


                  • trapper
                    trapper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не. А продавачът е само търговец.
                    В австралийския https://www.aulro.com/afvb/discovery...ogramming.html може би знаят, но за регистрация искат твърде много лични данни.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X