Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карета кормилен прът

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карета кормилен прът

    Здравейте ,машината е Дискавъри 1 92-93г ,каретата на кормилния прът са се разбили ,пръта е свален и го носих на 2-3 места в София където ги сменят ,но се оказа ,че каретата са 14 мм ,а наличните с който разполагат са 15 и 16 мм.
    Приемам всякакви предложения що годе бюджетни ,кормилната кутия е свалена и основно рециклирана та ми се иска и каретата да се сменят
    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
    Кольо.

  • #2
    Не може ли вилките да се разстържат до 15 мм, и да ползваш наличните карета?
    Всъщност може, всеки уваващ себе си фрезист може да я свърши тази операция, елементарна е.

    Отъняването на стената на вилката ще е нищожно-0,5 мм, това не може да се отрзаи по никакъв начин на здравината. Там усилието е нищожно-колкото се върти със силата на ръката, та няма никаква опасност за здравината на възела.
    Ако каретата са читави-няма да се налага да ги сменяш докато джипа се движи. А ако се съмняваш-купи си още един комплект карета, за резервни, че след време може тези да ги няма вече...

    Варианта с оригинални карета не стои ли?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      Ако искаш 14mm-ви карета, звънни да кажеш дали да ти потърся.

      ... иначе, при мен имам едно 15 и едно 16mm.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • hunter vl
        hunter vl коментира
        Редактиране на коментар
        14 мм ако можеш да провериш дали има

    • #4
      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Не може ли вилките да се разстържат до 15 мм, и да ползваш наличните карета?
      Всъщност може, всеки уваващ себе си фрезист може да я свърши тази операция, елементарна е.

      Отъняването на стената на вилката ще е нищожно-0,5 мм, това не може да се отрзаи по никакъв начин на здравината. Там усилието е нищожно-колкото се върти със силата на ръката, та няма никаква опасност за здравината на възела.
      Ако каретата са читави-няма да се налага да ги сменяш докато джипа се движи. А ако се съмняваш-купи си още един комплект карета, за резервни, че след време може тези да ги няма вече...

      Варианта с оригинални карета не стои ли?
      Напълно съм съгласен , матеряла е достатъчно и може да се вземе по 0,5 и15 мм да влезе обаче ми обадиха 120 лв за двете ...видя ми се бая .
      Мисля да проверя за нови оригинални .
      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
      Кольо.

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        120 цирея да им излязат на тия...
        Моя стругар ще направи 4 вилки за не повече от 30-40 лв, това по мое виждане. Че ако не и по-малко, то е ташак работа.

      • hunter vl
        hunter vl коментира
        Редактиране на коментар
        Така де ,утре ще ходя до един стругар да го погледне и евентуално да го преви

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X