Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бендикс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бендикс

    Здравеите, имам Дискавъри 300 2.5, 113cv ,1996 .Досега много от време на време бендикса на стартера оставаше залепнал и не изхвърляше. С почукване по него, тръгваше. Обаче последните дни се случи неколко пъти и му е време да се види. Гледам в случайни интернет магазини,предлагат по няколко модела с различни размери. Отделен въпрос е , че после нямат никакви в наличност. Та незнам кой е съвместим със стартера на това Диско. Стартера е Bosch.

  • #2
    В AUTODOC ,първо ми предложиха един с размери . Дължина в мм 65.5 , 31.1 и диаметър 56.4, 33 . Като по-късно ми писаха ,че не бил съвместим и нямали други

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      свали го и го занеси за ремонт

  • #3
    Първоначално публикуван от Deso11 Преглед на мнение
    С почукване по него, тръгваше
    С почукване по него тръгва от ........износени четки!
    Бендикс с почукване не тръгва!

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от Deso11 Преглед на мнение
      Здравеите, имам Дискавъри 300 2.5, 113cv ,1996 .Досега много от време на време бендикса на стартера оставаше залепнал и не изхвърляше. С почукване по него, тръгваше. Обаче последните дни се случи неколко пъти и му е време да се види. Гледам в случайни интернет магазини,предлагат по няколко модела с различни размери. Отделен въпрос е , че после нямат никакви в наличност. Та незнам кой е съвместим със стартера на това Диско. Стартера е Bosch.
      Бендикса не залепва, а като е прецакан стартера почва да върти като вентилатор.

      Щом с почукване тръгва, значи или четки, както ти е казал и bocho64, или първичната намотка на шалтера е окъсила и не може да изхвърли бендикса, както и да залепи шалтера с което пък се включва и другата намотка която го държи в работно положение.

      Мисля, че в случая ти е прецакан шалтера, което не пречи да си смениш и четките, освен ако не е ремонтиран във времето и в момента са добре.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #5
        Когато реши да не пали . Въртейки клюуча не се случва нищо. Бендикса не се чува да изхвърля, за това казвам , че остава "залепнал", Щом казвате ,че причината може и да не е в него Днеска научих за един майстор на стартери .При удобен момент ще се свали стартера и ще му го носа до го види.

        Коментар


        • #6
          Слушай какво ти е написал Джоу. Бендикса напред-назад го движи шалтера.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X