Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FreeLander - проблем с изолацията под капака

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • FreeLander - проблем с изолацията под капака

    Здравейте,
    Преди няколко дни реших да проверя нивото на антифриза и като вдигнах капака ... едно голямо парче от изолацията усвисна, почти щеше да се скъса и да падне.
    Някакви идеи, как мога да го изкърпя, има ли някакви термоустойчиви конци, или от къде мога да купя тази изолация?
    Колата е на 21 години :-)
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LRFL.jpg
Прегледи:344
Размер:478.4 КБ
ID:6639312

  • #2
    Преди две години си купих такава за W124 от Ауто+. Към 80-90 лв. беше.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      http://www.isoline.bg/%d0%bf%d1%80%d...8%d0%bb%d0%b8/
      Това е по-приемлив вариант мисля
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • krassitch
        krassitch коментира
        Редактиране на коментар
        От 4-5 години ползвам това 10 мм,ама без алуминиево покритие-добро е...Недостатък,ако е залепено вътре в купето,в жегите леко понамирисва...За под преден капак е идеално

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Това ми е първото лято с налепено такова в купето. По тавана, пластмасовите странични кори и под мокета, залепено частично по самия мокет, частично по пода. Нищо не мирише. С алуминиево покритие е.

    • #4
      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
      http://www.isoline.bg/%d0%bf%d1%80%d...8%d0%bb%d0%b8/
      Това е по-приемлив вариант мисля
      Като гледам цената 24+ за м2 без ДДС не виждам някаква далавера. Отделно трябва да си го режеш по размер. Готовата е направена за твоята кола и само лепиш. Не помня колко беше дебела, но мисля беше повече от 6 мм., че колата я продадох. Ако смяташ при 10 мм. въобще не е на далавера. Имай предвид, че за W124 ще трябват 2 м2, едричък е предния капак. Пък и аз съм фен на заводските решения.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        10ката с алуминий е 36лв. Не знам само колко ще държи на капак на двигателя. Върху тавана засега държи. Капак не съм облепвал.

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        36 + ДДС = 43 Х 2 = 86, за толкова някъде си взех готова за модела. Въпрос на избор, коментара беше към цената.

    • #5
      Ето какви бяха плановете ми:
      1. Да използвам материала, за който беше споменато по-горе. Един познат ми даде малко парче за проба и мисля, че щеше да свърши работа.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K2.jpg
Прегледи:128
Размер:198.6 КБ
ID:6641663

      2. Кората се разпадна на три части след като я измих под душа. Реших да я залетя с термоустойчив силикон и да я изкърпя с минерално влакно.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K1.jpg
Прегледи:122
Размер:357.0 КБ
ID:6641662
      В крайна сметка, след безброй обаждания по автоморгите, попаднах на оригинална кора и я купих за 40 лв.

      Колата ми е много стара и се старая да я ремонтирам с оригинални части, но става все по-трудно.
      Дори съм с оригиналния радиокасетофон, на който слушам касети с Лили Иванова, когато летя по магистралата с 80 – 90 км/ч :- ).



      Прикачени файлове

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X