Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресене при тръгване Дискавъри 300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тресене при тръгване Дискавъри 300

    Здравейте, преглеждайки темите не намирам да е обсъждан следния проблем. Търсе при тръгване. При студена кола едвам се усеща. Обаче като загрее почва да тресе сериозно. Има го само и единствено при отделяне на съедйнителя на първа скорост. Претполагам некоя от частите на съединителя е за смяна.

  • #2
    Първоначално публикуван от Deso11 Преглед на мнение
    Претполагам некоя от частите на съединителя е за смяна.
    Целия се сменя комплект. Ако не те дразни много може да караш така, докато тотално даде фира.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      Ако ще се сменя съедйнителя тряабва да се използва момента да се види и един познат на всеки теч на масло между раздутата и скоростната кутия. Разбирам, че там решението освен смяна на семеринг е поставяне и на втулка на корпуса на раздатката. Аз съм от Враца, дали има в района някой вещ майстор на Ланд ровер?
      Последно редактирано от Deso11; 09-08-20, 07:58.

      Коментар


      • #4
        Ако е с демпферен маховик най - вероятно е от него, а щом той тресе явно и съединителя е за смяна. Случвало ми се е на кола така да тресе първо само при потегляне, после и при всяко превключване и се оказа това.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #5
          Сменяй всичко комплект. Феродо, притискател, вилка и аксиален лагер. Цените в Англия са доста по-добри от нашите.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            Напоследък понеже го карам по-малко и на къси разояния, не му остава време да загрее и тръгва нормално без да тресе. Ясно е , че съединител ще се сменя, на там е тгъгнало ... Въпроса е да се използва ремонта и да се види еден теч на масло от раздатката. За тоя теч чета, че само смяна на семеринг непомага. Требвало да се сложи втулка на корпуса на раздатката. А това нещо не знам при кой да ида и на кой да го обеснявам. За това и по- горе питах из врачанския регион кой ги ремонтира теа Ролвъри.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X