Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискавъри 3.9 проблем с делкото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дискавъри 3.9 проблем с делкото

    Здравейте,имам нужда от помощ ,след като свалих
    дистрибуторната капачка и почистих чукчето на диско 3.9 след това не искаше да запали .
    след няколко сглобявания и разглобявания на капачката запали работи 5 минути и пак няма палене и така няколко пъти.
    въпросът ми е има ли палеца определена позиция и може ли да съм разместил центровката като не съм въртял делкото ,ще бъда благодарен за всякакъв съвет цял ден се мъча и не съм доникъде .

  • #2
    Не бях чувал за 3,9 мотор с чукче. Сигурен ли си за кубатурата? Ако наистина е с чукче а не с датчик на Хол, вероятно не си докарал разтоянията или си оставил нещо хлабаво.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      Здравей че се отзова, не съм много специалист
      и незнам дали наистина е чукче ще кача снимки
      утре за да е по ясно,и аз си мисля че някаде нещо е хлабаво и не дава хубаво искра но не ми идва на акъла какво и каде много просто ми изглежда пък не тръгва.ще кача снимки и предполагам ще стане по ясно,благодаря още веднъж

      Коментар


      • #4
        Коя година е? Снимай целия мотор.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          Здравейте ,тази сутрин пак свалих дистрибуторната капачка и палеца установих че самият палец има празен ход на оста около 180
          градуса и самата ос която го държи има лифт нагоре и надолу незнам дали е нормално след като ги сглобих джипа запали работи 2 минути и угасна
          качвам снимки на делкото и палеца

          Коментар


          • #6
            Двигателя е 3.9 v8 ето снимка на целия мотор

            Коментар


            • #7
              И аз не съм специалист. Дръпни кокса и разпъни малко пружината от капачката на делкото.Палеца колко повече го чистиш става по зле --увеличаваш хлабината и нагаря по бързо трябва нов.Тия градуси луфт къде са ? Палеца трябва да се защраква на оста без луфтове.Дай малко по подробно ,май е нещо дребно.

              Коментар


              • #8
                Здрасти, и а мисля че е нещо дребно някаде имам чувството че нещо не затваря хубаво или не прилепва ,мислех че може да съм претъркал повече с шкурката но защо тогава пали от време на време и гасне? Кокса с пружинката го разтегнах мисля максимално.палеца влиза на оста добре той е с зъб и няма как да го объркам самата ост има свободен ход наляво и надясно мисля 180градуса и нагоре и надолу също мърда малко незнам дали е нормално но като свалих палеца беше заял и разартях наляво на дясно и мисля така си беше.
                нямам представа ,мисля че е нещо дребно но не знам какво да пробвам а и от къде мога да взема нов палец да пробвам ?

                Коментар


                • #9
                  Заминали са шлиците на оста. Най вероятно.Хлаби болта отдолу и го издърпай. Оно че си каже.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    Здравейте ,проблема е отстранен след като разглоби хем делкото се оказа че съм откачил две пружинки отдолу на баласиорите и палеца има свободен ход който не трябва да има ,зацепихме делкото и джипа запали след това Дона ходихме центровката.извода е ако сваляте палеца трябва да е внимателно не бъдете хамали.благодаря на всички отзовали се с съвет

                    Коментар


                    • #11
                      Малкия дявол. Карай си го със здраве.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X