Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на масло от кормилна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на масло от кормилна кутия

    Здравейте колеги от известно време забелязвам, че теча от кормилната кутия на джипката се увеличи и ще трябва да я свалям за ремонт. Някой от вас правил ли е такъв ремонт или услугите на някой за Русе. Мисля че теча е от стержена, но не съм сигурен на 100%. Търсих из магазините ремонтни комплекти но няма никъде подобно нещо.
    Ще съм благодарен за малко инфо ако някой е имал такъв ремонт.
    Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

  • #2
    Долей догоре и следи колко е теча, защото, ако е подмазване и теч до под минимума за под пробега(времето) за смяна на маслото в двигателя, то има специални добавки за възстановяване на семерингите и може да се реши с 10-15 лв.

    Коментар


    • #3
      Теча най-често наистина е от уплътнителите на стержена (пръта). И обикновенно там са х-пръстени или о-пръстени. Но иска да се направи водач на пръта за монтажа, защото ръбчето му къса новите и скоро пак протичат.

      Интересно ми е каква е тая супер-дупер добавка, дето ще възстанови износеният пръстен. Ако може линк, дори и на лични, че мога да направя пачки пари от такова нововъведение .
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
        Теча най-често наистина е от уплътнителите на стержена (пръта). И обикновенно там са х-пръстени или о-пръстени. Но иска да се направи водач на пръта за монтажа, защото ръбчето му къса новите и скоро пак протичат.
        От скромните ми наблюдения - долу около стержена маслото застоява. 2 теранови кутии отварях наскоро - една и съща програма - долу между стержена и корпуса е сива гняс. Не чак изсъхнала, ама горе маслото е прозрачно, а долу си е очеизвадно замърсено. Предполагам и това има отношение към износването, макар че и двете кутии не течаха изобщо. При тях - стандартен семеринг, после наблъскано с грес, после O-пръстен, и накрая най-отвън допълнително нещо като маншон между рамото и корпуса.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          Т.е. ако разглоба кутията и търся по размер семеринг и о - пръстен ще намера по магазините?
          Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
            Теча най-често наистина е от уплътнителите на стержена (пръта). И обикновенно там са х-пръстени или о-пръстени. Но иска да се направи водач на пръта за монтажа, защото ръбчето му къса новите и скоро пак протичат.

            Интересно ми е каква е тая супер-дупер добавка, дето ще възстанови износеният пръстен. Ако може линк, дори и на лични, че мога да направя пачки пари от такова нововъведение .
            100% я имаш тази добавка в гаража, особено добре работи за секторни кутии без усилвател(само че нещо се изгубиха напоследък).Две щипки грес в масло ЕП90 подгряно на бавен огън, енергично разбиваш в шише и чудо, докато изстине адската смес семеринга е зарастнал.Преди години беше масова практика по руските автомобили.

            Коментар


            • #7
              Ма как да я турна у 400-500 кила хидравлично масло.
              Колегата вика, дето възстановявало семеринги, а не дека сгъстява олиото. Еле па колата е с хидравлик на волана- ойде коньо у ряката...
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • #8
                Ти пък, колко си изостанал.Хората (български професор, доктор, месия и т.н.) изобретиха добавка и за газ, която се инжектира в пълначката на газовото с преходник и спринцовка и смазва вътрешностите на двигателя.Пък ти не можеш да намериш добавка за 400-500 кила хидравлично масло дето да възстановява едни прости гумички

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X