Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за лифт на LR Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

    Здравейте,
    дайте малко снимки. Най-добре е да се измери със свалена гума колко е от основата на пружината до горната опора,
    за да се разбере колко е лифта, както и ще се разбере има ли и други намеси.
    Поздрави
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

      Първоначално публикуван от marinov999 Преглед на мнение
      Сложих си колани с цел да не късат амортисьорите, но днес само стъпих на черно и веднага единият се скъса без почти никакво усилие. Искам да си купя нови ама не знам какви да си поръчам, защото не знам кой какво си е съчинил с моето окачване.Мисля да си купя амортисьори за 4 инча за да съм по-сигурен, но не съм сигурен дали ако са слагани пружини за 2 инча няма да е проблем. Онзи ден го мерих от земята до калника (до ъгъла на вратата, горната точка на дъгата на калника) е 88 см. Ако някой може да ми помогне и да ми даде съвет?
      Най добре го разпъни и виж какво ще ти трябва,иначе караш(поръчваш)на сляпо на принципа проба грешка.Аз съм с 2" пружини и амове,и 2" подложки.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04410 [1600x1200].jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5325086

      Досега не съм имал проблеми с амортисьорите,но нямам чашки от долу.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-12-11, 20:47.

      Коментар


      • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

        Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
        Най добре го разпъни и виж какво ще ти трябва,иначе караш(поръчваш)на сляпо на принципа проба грешка.Аз съм с 2" пружини и амове,и 2" подложки.

        [ATTACH=CONFIG]390759[/ATTACH]

        Досега не съм имал проблеми с амортисьорите,но нямам чашки от долу.
        На мен това ми е размера 88 см , но в неразпънато състояние, нямам подложки, пружините са ми черни.
        Прикачвам снимки.


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05256.JPG
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5325126

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05257.JPG
Прегледи:1
Размер:100.9 КБ
ID:5325127

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05255.jpg
Прегледи:1
Размер:159.6 КБ
ID:5325128
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-12-11, 13:11.

        Коментар


        • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

          Първоначално публикуван от marinov999 Преглед на мнение
          На мен това ми е размера 88 см , но в неразпънато състояние, нямам подложки, пружините са ми черни.
          Махни "чашките"
          Защо си махнал стабилизиращата щанга?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:478547.jpg
Прегледи:1
Размер:196.6 КБ
ID:5325130
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

            Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
            Махни "чашките"
            Защо си махнал стабилизиращата щанга?

            [ATTACH=CONFIG]390898[/ATTACH]
















            Ами аз така го взех без стабилизираща щанга, казаха ми че няма проблем, а и нали вече имам колани, може ли тя да е причината за късането на ам,аз така или иначе съм си наумил да си купя нови задни ам, и тези чашки като ги махна само на тампони ли да го оставя?

            Коментар


            • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

              Първоначално публикуван от marinov999 Преглед на мнение
              ..................... и тези чашки като ги махна само на тампони ли да го оставя?
              Таргата ги обръща. А той е ЛР-експерт!
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                Таргата ги обръща. А той е ЛР-експерт!
                Таргата обръща друго.

                Първоначално публикуван от marinov999 Преглед на мнение
                Ами аз така го взех без стабилизираща щанга, казаха ми че няма проблем, а и нали вече имам колани, може ли тя да е причината за късането на ам,аз така или иначе съм си наумил да си купя нови задни ам, и тези чашки като ги махна само на тампони ли да го оставя?
                Виж и тази тема: Смени си сам - Окачването. За Диско 1
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-12-11, 16:03.
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

                  Липсата на стабилизираща щанга не е причина. Моето Диско заводски нямаше и нямаше и проблеми с амовете даже и след лифта.
                  За да се скъса така ама ... или е бил много пренатегната гайката отдолу, или идва къс. Така или иначе ще трябва да го свалиш, измери го в разгънат положение да видим колко е ... да не би да е сложен ам който да не е за тази кола примерно.
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

                    Само на мен ли този амортисьор ми изглежда яко ръждясал там, където се е скъсал?
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

                      На мен ми изглежда и заваряван след късане.
                      Да питам само - това на скорост ли ги чупиш или при преодоляване на екстреми с по-ниска скорост?
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

                        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                        На мен ми изглежда и заваряван след късане.
                        Да питам само - това на скорост ли ги чупиш или при преодоляване на екстреми с по-ниска скорост?
                        Ами първия път ги скъсах на изкачване на тераси и двата ам, заварих ги и след това се започна с кусането.

                        Сега последно даже неможах да мина 100 метра черно.

                        Коментар


                        • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

                          Аз скъсах ама по същия начин на първата си разходка. Като махнах тия чашки всичко заспа. Те са твърди и пречат на оста на ама да се гъне в гумения тампон. Оттам идва напрежение и се късат като юфка. Не се май, ами вземи остър секач, хванати са на 3 точкова заварка, и бързо ги отсечи. По-бързо и евтино ще ти е това, отколкото непрекъснато да правиш амовете.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

                            Доста изчетох и не можах да се ориентирам.Та да попитам знаещи и патили.Искам да повдигна Диското още 1" или 2". В момента е с 2"лифт. Подложки на пружините или на купето е по добре.Какво друго трябва да се смени в единия и в другия случай?. djidjo твоите подложки 2" къде са?
                            Jeep Grand Cherokee limited LX ZJ 5.9; SUBARU VIVIO 0.66 MPI
                            Land Rover Discovery II V8
                            0898 пет 989 пет 9

                            Коментар


                            • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

                              Първоначално публикуван от icofen Преглед на мнение
                              djidjo твоите подложки 2" къде са?
                              Моите са под подложката на пружината.Тука се виждат ясно

                              Коментар


                              • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

                                Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                                Моите са под подложката на пружината.Тука се виждат ясно
                                Каква е разликата подложките да са между рамата и купето или под пружините.Ако подложа под пружините какво друго трябва да сменя или да добавя за да си нямам проблеми.Примерно чел съм-кардани с 30*,ексцентрични тампони и какво друго?Ако подложа между рамата и купето също какво трябва да се сменя.Ако може посочете плюсове и минуси и в двата случая за да мога да преценя кой да избера.
                                Jeep Grand Cherokee limited LX ZJ 5.9; SUBARU VIVIO 0.66 MPI
                                Land Rover Discovery II V8
                                0898 пет 989 пет 9

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X