Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Що не пробваш аз да ти я направя? Какво толкова е проблемно?
    Абе да ти кажа и мен са ме налегнали подобни мисли...ама пуста Варна на 550км...еконт ще се радват доста
    Bugatti on off road :-D

    Коментар


    • #47
      От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

      Таргата е човека.
      Заслужава си куриерската такса.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #48
        От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

        Дам, и Таргата е човека! Трябва да се оправя раздатката, че иначе те оставя на разни интересни места...

        Коментар


        • #49
          От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

          Ако не е само оста а се наложи да се смени междиния диф със сигурнос няма да стигнат 350 лева за части Еконт и труд.Трябват комплект гарнитури със семеринги,за да стане ремонта както трябва се добавят и нови лагери.Междинен диф е минимум 100 лева втора употреба, цената на нов в тук започва от 600-700 лева.
          0885719173-Красимир

          Коментар


          • #50
            От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

            Колега ако се стигне до семеринги ми звънни, при мен скоро се налага смяна на доста от гарнитурите и семерингите. Ще поръчам по два комплекта за раздатката.
            Мога да помогна и с доставка на части и от Ашкрофта. Пуста кинтонемия, бях се замислил за нови скорости и раздатка....

            Коментар


            • #51
              От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

              Бе много скъпа доставката на ремонтния комплект от Ашкрофт. Уж цената 95 лири, ама после 40 за доставка и на всичкото ДДС и стана на Биси мамата. Няма ли го някъде по-евтин, щото аз съм по железата, а не по компютрите?
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #52
                От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

                А ако купя нещо секънд хенд...? Колко % е вероятно да е износена прекалено много?
                Bugatti on off road :-D

                Коментар


                • #53
                  От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

                  Нали се сещаш, че това вече никой не знае. Ако не се отвори и види. Не знаеш лагерите как са, в междинния диф има едни медни шайбички които може да са за смяна продават се с различна дебелина в зависимост от износването, осичките също, зъбчатките и те.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

                    Здравейте,

                    Вчера ми се случи нещо съвсем неочаквано...
                    Карайки си колата, изведнъж нещо започна да вибрира, след малко започна да трака и... първата мисъл беше че раздатката вече е дала тотална фира и започнах да си представям разни изхвърчали железа от нея (подобно на случката от преди година със задния диф).
                    Спрях възможно най-бързо, слезнах от колата, погледнах от долу и какво да видя... карето на предния кардан от към раздатката се беше разкачило от фланеца, едната капачка въобще я нямаше, а другата беше паднала на пътя...

                    ...последва умуване от около 10сек и реших да откача и предното каре и хвърлих бракуваната част в багажника...

                    И ето тук вече започват по сериозните мисли свързани с раздатката...

                    Потегляйки установявам, че колата се движи при положение, че малкия лост е в неблокирано положение?!? което от своя страна ме кара да вярвам че съм си карал колата с блокирана раздатка около месец по най-разнообразни терени (основно с твърда настилка) с най-различни скорости което пък най-вероятно е причинило счупването на раздатката...

                    Имам няколко въпроса:
                    Защо ще изхвърчи капачката на карето на кардана, при положение че съм го сменил с ново и гресирал преди около месец (възможно ли е това да е било бушон) ?
                    Какво може да се е счупило вътре в раздатката при движение с блокиран диф толкова дълго време и по толкова идиотски начин?

                    ...какво да правя от тук нататък...?

                    Поздрави
                    Bugatti on off road :-D

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

                      Паднал е зегера на карето. Не се знае като си сменял карето, как си го сменил. Или си извадил половината кардан от шлиците и не си го сложил както трябва. 2 Междинния диф.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Паднал е зегера на карето. Не се знае като си сменял карето, как си го сменил. Или си извадил половината кардан от шлиците и не си го сложил както трябва. 2 Междинния диф.
                        Хм...а защо раздатката е останала блокирана, какви са версиите?
                        Малкият лост се движи със същото усилие и "мазнота", с която и преди...въобще не съм предполагал, че е останала блокирана?
                        Bugatti on off road :-D

                        Коментар


                        • #57
                          Re: От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

                          Най вероятно е шчупена ос на сателитите в централният диф предполагам ,че като си карал толкова време и сателити и планети ще са заминали.А не ти ли присвирваха предните гуми по завоите в квартала или при паркиране.
                          Уайлдроувърс 4х4 ЕООД /Wildrovers 4X4 Ltd
                          Авточасти за вашия Land Rover/Quality parts and offroad experience for your Land Rover
                          +359 884 906 944 Ростислав / Rostislav

                          Коментар


                          • #58
                            От: Re: От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

                            Първоначално публикуван от wildrovers Преглед на мнение
                            Най вероятно е шчупена ос на сателитите в централният диф предполагам ,че като си карал толкова време и сателити и планети ще са заминали.А не ти ли присвирваха предните гуми по завоите в квартала или при паркиране.
                            Присвирваха, но го отдавах на това че е топло времето а гумите са кални...доста наивно нали...

                            В този ред на мисли...Някой случайно да разполага с централен диф и да се иска да се раздели с него за разумна цена?
                            Bugatti on off road :-D

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

                              Първоначално публикуван от bugatti Преглед на мнение
                              Хм...а защо раздатката е останала блокирана, какви са версиите?
                              Малкият лост се движи със същото усилие и "мазнота", с която и преди...въобще не съм предполагал, че е останала блокирана?
                              Движи се мазно, защото като дръпнеш лоста наляво, не движиш директно вилката за межд. диф, а натягаш пружина. И като се наместят зъбите, муфата си потъва до упор. От купето обаче няма как да го усетиш. Преди месец ти казах, че най вероятно е смлян дифа, сега и wildrovers ти го казва. Хайде повярвай най сетне.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ремонт раздатка Диско 300тди, къде, колко?

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Движи се мазно, защото като дръпнеш лоста наляво, не движиш директно вилката за межд. диф, а натягаш пружина. И като се наместят зъбите, муфата си потъва до упор. От купето обаче няма как да го усетиш. Преди месец ти казах, че най вероятно е смлян дифа, сега и wildrovers ти го казва. Хайде повярвай най сетне.
                                И аз го потвърждавам,скоро оправях същия проблем на едно Дискавъри.Междиния диф беше буквално смлян,и не можеше да се ползва нито една част от него.
                                0885719173-Красимир

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X