Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

    Разбрах защо не мога да му навра 17" джанти. Значи спирачния апарат на Sport и Disco 3 когато са поръчани с 17" или 18" джанти е с размер 13.8" в диаметър, а за Sport SC, Sport и Disco 3 с фабрично поръчани 19" e 14.2" в диаметър и за това на последните не може да се набие оригинални 17" джанти. Това, че спирачния апарат е по-голям решава някой от проблемите свързани с изкривяването на спирачните дискове при по-малките спирачни апарати. Този дефект не е наблюдван при по-големия 14.2" спирачен апарат.

    Ако някой го интересува ....
    Range Rover Sport 2.7

    Коментар


    • #32
      До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

      четох че имало и 18"-ки джанти за РРС - от Bowler, правени за Nemesis-а от аватара ти ... ама какви са му спирачките на Nemesis-а - нямам идея ...
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • #33
        До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

        Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
        четох че имало и 18"-ки джанти за РРС - от Bowler, правени за Nemesis-а от аватара ти ... ама какви са му спирачките на Nemesis-а - нямам идея ...
        18"-ки джанти има, ама няма гуми ...
        Range Rover Sport 2.7

        Коментар


        • #34
          До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

          Някой да помогне с акъл... Джантите, които намирам са или 19" по 9.5J или 19" по 8.5J, а както съм писъл по-горе оригиналните са 19" по 9J.... ясно е, че едните са по тясни, а другите са по-широки, но ако гумата е еднаква например 255х50х19 (или 255х55х19) как ще се държи съответно на по-широките и на по-тесните джаните. Според мен ширината на джантата ще окаже влияние върху страничната устойчивост на автомобила, но не мога да преценя коя джанта, в коя посока ще повлияе. Може би по-тясната гума с по-ниско налягане ще е равностойна на оригиналната, а по-широката джанта трябва да е с по-високо налягане ? Е гати бозата, а вече се изнервих и искам ги поръчвам ....

          ... Това за по-ниското налягяне няма как да е вярноо..... Хептен се омотах... В същност може би е по-важно, при коя джанта е по-вероятно разбордирането при ниско налягане ?!?
          Последно редактирано от incomis; 05-04-09, 23:07.
          Range Rover Sport 2.7

          Коментар


          • #35
            До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

            Това е ... Кепенците паднаха джантите, които поръчах са:

            19" Redbourne Duke - Hyper Black, а гумите са ясни:

            Goodyear Wrangler MT/R 255x55x19.

            Сега, не спим по цяла нощ докато не дойдат, след това докато ги монтираме, след това докато ги пробваме на кал, после на още по-голяма кал и така докато не затънем до ушите и не дойде трактора да ни дърпа. После слагаме лебедка и пак на ново не спим... и така цял един живот....
            Прикачени файлове
            Range Rover Sport 2.7

            Коментар


            • #36
              До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

              Важното е да ти носи радост.. момента преди тоталното затъване е голям кеф, а пък ако успееш и сам да излезеш, направо усещаш как крилата на гърба леко припърхват докато пушиш цигара обикаляйки калната машина..
              ..има кога да спиме..
              [COLOR=#01b4f8][B][URL="http://forum-lines.ru/"][IMG]http://forum-lines.ru/rez/ab42532.gif[/IMG][/URL]
              [/B][/COLOR][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/picture.php?albumid=469&pictureid=6937[/IMG][COLOR=#01b4f8][B][FONT=Tahoma][COLOR=Navy]
              Land Rover Range Rover 2.5 TDS - 95'[/COLOR][/FONT]
              [/B][/COLOR]

              Коментар


              • #37
                До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                Първоначално публикуван от emollient Преглед на мнение
                Важното е да ти носи радост.. момента преди тоталното затъване е голям кеф, а пък ако успееш и сам да излезеш, направо усещаш как крилата на гърба леко припърхват докато пушиш цигара обикаляйки калната машина..
                ..има кога да спиме..
                За сега все още се очудвам на възможностите на машината и всеки път установявам, че тя може повече от колкото си мисля. За това чакам с нетърпение калните гуми за да започнат истинските тестове. Наистина съм много любопитен до къде ще се справи. Абе луд умора нема
                Range Rover Sport 2.7

                Коментар


                • #38
                  До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                  Как приключи сагата

                  Това са пантофите за бала:

                  Джантите са: ETABETA JOFIEL BLACK 9J x 19" - 5 x 120 mm - ET: 40 mm

                  Гумите са Vredestein Ultrac SUV Sessanta: Ultra High Performance SUV tyre 255x50x19"

                  В резултат на различния офсет на джантите ( оригиналните са с ET 53,в резултат на което новите са изнесени навън с около 2.5 см повече от оригиналните) колата е определено по-стабилна в завоите.

                  Доставката на джантите не мина без проблеми. Заявката я направих през немски сайт www.reifen-felgen-fahrwerke-spoiler.de, който има магазин в ebay.de. След като им приведох парите (през paypal разбира се ) 10 дена ни дума, ни вопъл ни стон от немците. Не се бях притеснил особенно защото плащането през paypal ми гарантира връщане на парите, но се издразних, че германците ми се отварят и им изпратих едно ултимативно писмо, с което ги предупредих, че ще сезирам и ebay.de и paypal, че са некоректен търговец. Направих превод на e-mail-а и на немски с помоща на google преводача (от английски на немски) и гадовете отговориха на секундата. Оказа се, че просто ги нямаха на склад и чакаха да ги произведат италианците. Освен това никой от тях не говореше английски ... Както и да е драмата приключи успешно, джантите дойдоха почти в установения по-късно срок и даже бяха добавили препарат за почистване на джанти като компенсация за закъснението. Всъщност притисненията започнаха, като разбрах, че града в който се намира фирмата е в бившата Източна Германия .... Но в крайна сметка всичко приключи успешно.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от incomis; 18-06-09, 08:08.
                  Range Rover Sport 2.7

                  Коментар


                  • #39
                    До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                    А това са "бойните кубинки"

                    Джантите са оригиналните 19" джанти на RRS.

                    Гумите са Goodyear Wrangler MT/R 255x55x19"

                    P.S. Специални благодарности на Kinex за точната информация и съветите, а и на всички останали включили се в дискусията, благодарение на което всичко си пасна и нямаше изненади. Демонстрации на събора
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от incomis; 18-06-09, 07:59.
                    Range Rover Sport 2.7

                    Коментар


                    • #40
                      До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                      Заводската джанта много широка. Риска от разбордиране е голям.
                      Ета-Бета нямаха ли по-тясна 19-ка, да сложиш кубинките на тях.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Доставка на джанти за Range Rover Sport 2.7

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Заводската джанта много широка. Риска от разбордиране е голям.
                        Ета-Бета нямаха ли по-тясна 19-ка, да сложиш кубинките на тях.
                        Имаха, но бях решил, че ще сложа кубинките на оригиналните, защото вероятно са доста по-здрави от италианските. А и в един момент ми писна от чудене, запитвания и т.н., защото всички магазини се фукаха, че имат джанти, а като им поискаш оферта ти обясняват, че видители точно в този момент ги нямат. А и черните джанти просто са много красиви за мен
                        Range Rover Sport 2.7

                        Коментар


                        • #42
                          Чуденка за гуми на Range Rover Sport

                          Здравейте колеги,
                          Моля да бъда извинен за тъпите въпроси, но като не знае човек... Имам една дилема - на моя Range Sport са монтирани джанти 19" с гуми 255/50.
                          Въпросът е, дали да взема джанти 17" или 18", за да сложа по-високи АТ-та или мога да нахлузя на тези джанти 255/55? Рейнджът е 2005-та година, 2.7 дизел. Не знам дали е с големите спирачни апарати или първоначално са пускани серии с малки ... Благодаря предварително за отговорите!
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Чуденка за гуми на Range Rover Sport

                            255/60/18 е размера.
                            Имаш избор като шарки и на добри цени, и би трябвало да няма проблем и при Спорта, а и на оригиналните 8J заспиват.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #44
                              От: Чуденка за гуми на Range Rover Sport

                              Преди време ...2006 - като търсех и аз гуменетки за Д3 нямаше почти никакъв избор в стоковия размер 19 цола мисля беше.
                              Тогава правихме някакми проби при Голди и Йори мери дупки, размери и отсече че от БМВ 17 (все ми се върти и 16 даже) цолови джанти стават идеално. Така можеше да се търси и по-широка гама височина на балона. В крайна сметка сложих стоковия размер и имах зимни и летни х4.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Чуденка за гуми на Range Rover Sport

                                Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                                Здравейте колеги,
                                Моля да бъда извинен за тъпите въпроси, но като не знае човек... Имам една дилема - на моя Range Sport са монтирани джанти 19" с гуми 255/50.
                                Въпросът е, дали да взема джанти 17" или 18", за да сложа по-високи АТ-та или мога да нахлузя на тези джанти 255/55? Рейнджът е 2005-та година, 2.7 дизел. Не знам дали е с големите спирачни апарати или първоначално са пускани серии с малки ... Благодаря предварително за отговорите!
                                Смело слагай 255/55/19 , аз съм с такива Дуратраци .Ако имаш път към София , мога да ти ги дам за проба.
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X