Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

    Първоначално публикуван от dignatov Преглед на мнение
    Според мен може и виското да прави проблем, също така дизел загрява по баир от лоша центровка, ако е направен да пали пък да нема мощност като види баир, така ще да е. Виското мисля има заключване и може да се тества. А за центровката си требе дизелджия, има един такъв до Ловеч в едно село Орешак мисля беше. За София съм чувал добри отзиви за Супер Дизел но не съм ги пробвал лично. И при мен се е дигала температурата на едно деление над средата, но като се има предвид натоварването в момента (дърпане на друг джип на бавни) според мен е нормално. Преди да го купя ми казаха че този мотор си изска изрядна охладителна система. Успех и чакаме резултати.
    Абе и аз му писах в предишен пост за виското,ама не чувт.То имойто беше на ред,ама като го смених и спря да загрява
    Големите мъже си играят с големи играчки

    Коментар


    • #32
      До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

      Виското го зацепиха да върти непрекъснато и никаква разлика. Аз също клонях към него, но не е. Проверено е.
      Чакам човека да се върне от ски и ще мислим да вкараме паралелен датчик с отделен уред за мерене на температурата.
      Проблем е открит и той е или в датчика за мерене на темп. или в самото табло. Т.е. колата не загрява и не прегрява, просто уреда на таблото показва глупости дали от грешна информация от датчика или от проблем в самотия уред.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-09-09, 12:32.

      Коментар


      • #33
        До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

        Ако П38 2,5 дизел изтива при спускане на скорост, сменяйте термостат 30-на лева и половин час време.
        Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

        Коментар


        • #34
          До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

          Първоначално публикуван от Joro_Paveto Преглед на мнение
          Виското го зацепиха да върти непрекъснато и никаква разлика. Аз също клонях към него, но не е. Проверено е.
          Чакам човека да се върне от ски и ще мислим да вкараме паралелен датчик с отделен уред за мерене на температурата.
          Проблем е открит и той е или в датчика за мерене на темп. или в самото табло. Т.е. колата не загрява и не прегрява, просто уреда на таблото показва глупости дали от грешна информация от датчика или от проблем в самотия уред.
          Можеш ли да обясниш как става това зацепване на виското?

          Мерси

          Коментар


          • #35
            До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

            Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
            Можеш ли да обясниш как става това зацепване на виското?

            Мерси
            Ники, при мен са го направили със заварка
            [COLOR=#01b4f8][B][URL="http://forum-lines.ru/"][IMG]http://forum-lines.ru/rez/ab42532.gif[/IMG][/URL]
            [/B][/COLOR][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/picture.php?albumid=469&pictureid=6937[/IMG][COLOR=#01b4f8][B][FONT=Tahoma][COLOR=Navy]
            Land Rover Range Rover 2.5 TDS - 95'[/COLOR][/FONT]
            [/B][/COLOR]

            Коментар


            • #36
              До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

              Първоначално публикуван от range rover p38 4.6 hse
              провери радиаторът да не е задръстен с бо клуци имах такъв проблем с моя
              Това са го направили вече...

              Първоначално публикуван от Joro_Paveto Преглед на мнение
              ...оказало, че на второ чете и сваляне на водния радиатор той е бил почти запушен отвътре...направили са проба да го изчистят и в крайна сметка ренджа е с чисто нов радиатор.
              Първоначално публикуван от Joro_Paveto Преглед на мнение
              За съжаление и с новия радиатор...резултатът нищо друго освен загряване. Абсолютно никаква промяна.
              И аз в момента слагам втори датчик, че имах подобни проблеми миналото лято и се усъмних, че в крайна сметка показанията са грешни...
              A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

              Коментар


              • #37
                До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                Преди време акумулаторът се беше изтощил. След като бе свален да бъде зареден и качен на колата, проблемът със загряването изчезна, но като се включи климатроникът и таблото пак започва да показа, че колата загрява...при изключен климатроник няма проблем...всъщност проблем със загряването се оказа че няма, а защо таблото показва друго и то само при включен климатроник...пълна мистерия

                Съобщение от модератор:
                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-09-09, 12:31.

                Коментар


                • #38
                  Неравномерна работа при загряване РР П38 - М51

                  Здравейте, от около две седмици /приблизително 1000км. / се возя на РР П38 tds има чип, DVD, ...... всичко е ОК след отстраняването (надявам се) на някои проблеми с въздушното окачване, НО отскоро ( и рядко) започна при работа на празен ход (загрят двигател 1-3ч. каране основно извън пътя) да "притриса" - видно е и на обортомера??? Когато е студен (при минус 10 градуса пали от раз след подгрев) не се проявява. Не загрява повече от средата на скалата дори се държи леко в ляво ( разбирам, от форума че там и е мястото на стрелката). Преди това съм имал БМВ с М51 но не съм имал никакви грижи с прегряване и т.н. Това "притрисане" започна да ме притеснява - съвети от някого с подобен проблем.... Мнения на хора запознати с този небезизвестен двигател няма да са ми излишни преди да О..кам ситуацията при някои "майстор". Благодаря на всички отзовали се предварително.
                  Що ли не си карах Тойотата .... ама на, джип за семейството...
                  0897/833 689 - Николай Божков

                  Коментар


                  • #39
                    До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                    За твое успокОение и аз съм минал през този АД, вариантите са два:
                    - проблем в капака на помпата (ГНП-то) аз смених 3 такива и ефек нямаше.
                    - при мен се оказа компа за управлени на ДВГ.
                    По някъкви странни причини, като позагрееше започваше да тресе, тогава се сдобих с комп от БМВ, но снего само можах да запаля и толкова.
                    Оказа се четрябваше да се прехвърли някакъв чип от ровърския комп, но за това колегата MUMBLER може да обясни защото моите познания са много бегли.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-12-09, 16:15.
                    Големите мъже си играят с големи играчки

                    Коментар


                    • #40
                      До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                      Първоначално публикуван от Joro_Paveto Преглед на мнение
                      ...при изключен климатроник няма проблем...всъщност проблем със загряването се оказа че няма, а защо таблото показва друго и то само при включен климатроник...пълна мистерия
                      Колега, имам абсолютно същия проблем, дори след като в Дару Кар ми изпосмениха термостата, водната помпа и виското, накрая ми писна да плащам залудо...и разкарах виското, като го замених с ел.перка(мнооого специална някаква там....дето като я включа на ръчна да съм и "джогана" потегля сам), ама цък, не стана, продължава да загрява ма***та му. Един приятел с мерцедес ми разправя, че е много вероятно да се е появила микропукнатина в главата, какъвто проблем е имал и той и след като е свалял и правил 16 пъти глава, накрая я сменил и колицата заспала. Не губела вода и тя като нашите, само набримчена по магистралата и по баири загрявала. Аз, да ти кажа съм склонен да му вярвам вече след като потроших над 2000лв да търся къде е проблема и да се мъча да го отстранявам.
                      Всъщност, колега, минало е доста време от последния ти пост, дали оправи проблема със загряването?
                      Последно редактирано от sempetrovi; 27-01-10, 12:42. Причина: допълване
                      Ssangyong Rexton, MT, 2.9D, 2004
                      Chrysler Grand Voyager 3.3, AT, 1996

                      Коментар


                      • #41
                        До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                        Имам същия проблем с Диско 300 тди. При малко по-дълъг баир по магистралата загрява .Проблема се появява само при по-високи скорости ,рядко на четвърта и основно на пета.Започва да губи мощност и стрелката застрашително тръгва към червеното . Добре ,че тук баирите на които може да се кара на пета са малко и са по 2-3 км та при спускането се охлажда . Карал съм го на първа и втора часове по баири и няма следа от загряване.За сега съм сменил 2 термостата и водна помпа .Соред майсторите главата си е наред.Не зная какво да го правя магарето. Мислех да го дам за промивка на радиатора и смяна на виско но чета ,че тва не помага
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                          Мислех да го дам за промивка на радиатора и смяна на виско но чета ,че тва не помага
                          Не помага. Поне при мен де. Сега съм на фаза смяна на гарнитура и преглед на главата. До тогава по лекичко и само в града.
                          Range Rover P38 2.5DT
                          Audi A4 1.8T quattro
                          [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

                          Коментар


                          • #43
                            До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                            Първоначално публикуван от fishermen Преглед на мнение
                            Не помага. Поне при мен де. Сега съм на фаза смяна на гарнитура и преглед на главата. До тогава по лекичко и само в града.
                            Колега, дръж ни в течение как се развива решението на проблема и при теб. Толкова да ме е яд на моето "джоганче" - нищо му нямаше бе, какво му стана изведнъж?!? Направо не смея да си мечтая за лято, щото на -20 загрява на Калоферския баир с ел.перка, а за на лято ...не ми се мисли!
                            Ssangyong Rexton, MT, 2.9D, 2004
                            Chrysler Grand Voyager 3.3, AT, 1996

                            Коментар


                            • #44
                              До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                              Веднага щом има развитие по въпроса ще пиша. Надявам се следващия месец да имам отговор. Даже се чудя за смяна на двигател. Предлагат ми за 1500 лв. от един познат но все още мисля / ей отиде му тунинга /.
                              Range Rover P38 2.5DT
                              Audi A4 1.8T quattro
                              [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

                              Коментар


                              • #45
                                До: Range Rover P38 2.5TDS загрява при изкачване

                                Няма да е лошо да прегледате за мизерии между двата радиатора(климатик и воден)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X