Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моторно масло за Диско 2?

    Дойде време за смяна и се чудя какво да слагам този път.
    Последно сложих 10/40 на Adinol но ми се иска да чуя и други предложение - кой от какво е доволен, цени и т.н.?
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

    Коментар


    • От: Моторно масло за Диско 2?

      Аз намерих един сайт с доста по-ниски цени на Мотул и Кастрол /и не само/ и в диското сипах мотул 10/40, което и преди съм слагал, също и 15 40 слагах, но нещо много гъсто идва и го яде.
      Инак диското /200тди/ го карах последно с м10д 1 година, щото не го и карах почти, после 2-3 к км за промивка и смяна...
      Но ти си с тд5, може би дори 5/40 поема...
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-06-13, 13:02.

      Коментар


      • От: Моторно масло за Диско 2?

        Аз на моето D2 до сега съм слагал 5w30 Formula F на FORD, но напоследък се замислям дали да не мина на 5w40 понеже с тия летни жеги стигащи до 40 градуса е редно да е с 5w40. 10w40 ми идва дебело, понеже тук в Габрово зимата си стигаме до -30 а 10w40 по спомен е до -10. Иначе като марка нямам наблюдения. Слагам това на форд понеже имам връзки във Фото мое тук в Габрово и ми го дават на по-тънка цена. А и маслото си идва от Германия, нищо че е наливно във варели. Цената е около 14 лв. литъра.
        LR Disco II 99 - TD5
        www.lre-bulgaria.org

        Коментар


        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

          От как съм го взел, слагам: BP Visco 3000 Diesel 10W-40

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bp-visco-3000-diesel-10w40-4l-500x500.jpg
Прегледи:1
Размер:31.2 КБ
ID:5494588

          Не се е оплакал до сега.
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

            За td5 е препоръчително пълна синтетика с присадки за помпа-дюза 5w40 или 5w30 ... слагам на кастрол от както е с мен ...

            поздрави
            LR Disco II, Td5

            Коментар


            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

              Някои от майсторите се изказаха, че поради възрастта на двигателя - 160+ трябва да се слага 10/40.....
              Ще проверя на 5/40 синтетика цената.
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                Някои от майсторите се изказаха, че поради възрастта на двигателя - 160+ трябва да се слага 10/40.....
                Ще проверя на 5/40 синтетика цената.
                Моя съм го карал два пъти с 10w40 и не намирам особена разлика с 5w40. Виж, между различните марки има значителна разлика. Откакто почнах да ползвам Пентосин разликата е доста забележима.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                  Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                  Някои от майсторите се изказаха, че поради възрастта на двигателя - 160+ трябва да се слага 10/40.....
                  Ще проверя на 5/40 синтетика цената.
                  Моя е 92ри набор и го карам с пълна синтетика Шел-ама купен от където си поддържам гаранционно леката кола.Пращат им го директно от Германия.За 8к км не е мръднало.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                    Моя е 92ри набор и го карам с пълна синтетика Шел-ама купен от където си поддържам гаранционно леката кола.Пращат им го директно от Германия.За 8к км не е мръднало.
                    А сега кажи с кво го караше.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                      С жълт шел от бензиностанцията.Отде да знам аз тогава,че това допотопно возило може да е с такъв технически почти съвършен двигател?Ама след това счупих малслен сегмент и всичко долу.Сега двигателя е чисто нов,барабар с турбото-може би за това не бута.Ама като се замисля,май и преди фала не съм му доливал.
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                        A в скоростите на диско 2 дали пак като при старото е по-добре със АТФ да е смяната или има разлика?

                        Коментар


                        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image 11.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:5496991

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image 22.jpg
Прегледи:1
Размер:102.7 КБ
ID:5496992

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image 33.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5496993
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            A в скоростите на диско 2 дали пак като при старото е по-добре със АТФ да е смяната или има разлика?
                            Принципно е допустимо - все пак кутията си е същата r380. Т.е. дали е 300тди или Д2 - няма значение. Зад посоченото в книгата означение MTF94 всъщност се крие "леко" трансмисионно масло 75W80. Вече се произвежда от много фирми и не е екзотика, както преди няколко години. Аз в момента съм с пълносинтетичния АТФ на Пентосин, който не е червен а бледо розовикав - кутията е една идея по-тиха с него, отколкото беше с Тексаматик-а, но трябва да се отчете и факта, че преди това беше престояла около година и половина демонтирана и без масло.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                              Питам щото един приятел след смяна на маслото и карета на карданите се оплаква от шум и вибрации най-вече на 4-та като дава газ само и са му казали, че скоростите са за ремонт. Та се чудя, какво са му сипали... От друга страна по-скоро се замислям за каретата, лошо сложен кардан или и аз не знам. Чакам го да намине и да видя с очите си, за какво става дума...

                              Коментар


                              • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                                Вчера сложих 5w40 и днес на тест драйв до Търново ми се струва, че колата вървеше по добре.
                                Адинол - 2х4 л тубички - общо 120 лв.
                                Покрай смяната на маслото изникнаха куп неща дето ще ме занимават другата седмица.
                                Интеркулера ми е леко отворен и явно духа леко защото има маслена мъгла. Скъсани шпилки на 3 и 5 изпускателен колектор и т.н..
                                Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                                LZ2РSD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X