Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

    Колеги,за тоците помогнахте да разбера кое какво е!Сега стигнах до спирачките,предните на бързо ги разглобих,и сега чакам цилиндърчетата!Ръчната и тя е няма никаква ,вече си заръчах и жилото !Днес реших да извадя старото и хоп на камак одарих!Жилото влиза в някаква голяма железария ,което не знам какво е и как деиства!И наи важното как да го отворя и сменя жилото на ръчната!

  • #2
    До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

    Ръчната на Диското е след раздаката преди задния кардан. Има един барабан, вътре е с накладки. Нещо като барабанна спирачка, само че не на колелата, а преди кардана. Доста е силна, не трябва да се дърпа в движение!!! Не е зле да свалиш кардана, като слагайки го, трябва да видиш белезите и те да съвпаднат. Има тема за повече информация я потърси. Инак белезите са изляни и са метални пъпки, стрлки най-вероятно. След това сваляш барабан-а. Вероятно е да има и нужда от нови накладки. Жилото при теб незнам как точно минава, но би следвало да е подобно. Има и жило за раздатката предполагам, за малкия лост, та да не ги объркаш...

    Коментар


    • #3
      До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      Ръчната на Диското е след раздаката преди задния кардан. Има един барабан, вътре е с накладки. Нещо като барабанна спирачка, само че не на колелата, а преди кардана. Доста е силна, не трябва да се дърпа в движение!!! Не е зле да свалиш кардана, като слагайки го, трябва да видиш белезите и те да съвпаднат. Има тема за повече информация я потърси. Инак белезите са изляни и са метални пъпки, стрлки най-вероятно. След това сваляш барабан-а. Вероятно е да има и нужда от нови накладки. Жилото при теб незнам как точно минава, но би следвало да е подобно. Има и жило за раздатката предполагам, за малкия лост, та да не ги объркаш...
      Жилото точно така минава,но не видях друго жило!!!!И то към ръчната лие или от др.място се дърпа!

      Коментар


      • #4
        До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

        Оф и аз съм тъп. Лоста май е без жило, а жилото си е за ръчната. Ако влиза в барабана след раздатката, няма как да се объркаш...
        Все пак си мисля, че 1-во трябва да свалиш задния кардан и капака на барабана за да смениш жилото, а тъкмо да видиш дали не трябва и нови накладки примерно. Някой ако го е правил ще каже, че аз само наизуст си говоря. Не си представям как може да се смени иначе жилото де, то трябва да е хванато някак към накладките вътре в барабана, но може и да бъркам...

        Коментар


        • #5
          До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Оф и аз съм тъп. Лоста май е без жило, а жилото си е за ръчната. Ако влиза в барабана след раздатката, няма как да се объркаш...
          Все пак си мисля, че 1-во трябва да свалиш задния кардан и капака на барабана за да смениш жилото, а тъкмо да видиш дали не трябва и нови накладки примерно. Някой ако го е правил ще каже, че аз само наизуст си говоря. Не си представям как може да се смени иначе жилото де, то трябва да е хванато някак към накладките вътре в барабана, но може и да бъркам...
          Това точно исках да знам дали се смъква кардана!А за друго жило не видях!

          Коментар


          • #6
            До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

            Барабана не се сваля за да се смени жилото.Като погледнеш колата отдолу ще ти стане ясна процедурата.

            Коментар


            • #7
              До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

              Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
              Барабана не се сваля за да се смени жилото.Като погледнеш колата отдолу ще ти стане ясна процедурата.
              Е няма как да стане това ,жилото влиза във барабана!!!

              Коментар


              • #8
                До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

                Аз не съм сменял, но нямам спомен да има начин да се смени жилото без сваляне на барабана. Може и да бъркам. Някой имаше ръководство за ремонти...

                Коментар


                • #9
                  До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

                  За да смениш жилото махаш два щифта,два шплента и отвиваш една гайка.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!




                    И наистина няма нужда да се разглобява, за да се смени жилото. Но не на всички модели, доколкото си спомням...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

                      Моито жило влиза вътре,не виждам как ще го извадя без да махна кардана !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

                        Ти го махни, щото тея зелени пружинки понякога сдават. Накладките за над 200к км също... Демек все тая.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

                          Или с други думи - продължавай да разглобяваш. И не забравяй да маркираш карданите

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            Ти го махни, щото тея зелени пружинки понякога сдават. Накладките за над 200к км също... Демек все тая.
                            А те трият ли постоянно, че несъм бутал там?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Смяна на жилото на ръчната спирачка на Дискавъри!

                              Ми барабанна спирачка. Трият като се е спекло цилиндърчето в отворено състояние, а пружините са се разтегнали и не могат да го приберат.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X