Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Range Rover 2.5 TDS ?

    Първоначално публикуван от Vmax Преглед на мнение
    Благодаря много за изсчерпателното инфо.Каде може да се види твоя и да кажеш цена година и ти ли си човека за който модератора говори? Мерси и на другите за полезното инфо,ако някой има да допълни нещо ще съм много доволен,макар че и това е доста.
    Рейнджа е в София,годината 1996 септември.Цената е 17 000 лева,а телефона ми е 0888 580 760 Калоян.Пробвах на лични,но още не са ти разрешени.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #77
      До: Range Rover 2.5 TDS ?

      Хора много лоши новини,за огромно мое съжаление ще трябва да се огранича 10к лева и още по-лошото е че баща ми незнам ква муха му е влезнала но за около тия пари не поглежда почти нищо друго освен СКАПАНИЯ Опел Монтерей,незнам исхожда от факта че сме имали стария Тропер с правоъгалните фарове.И че не бил сложен и т.н. Като гледахме един РР ми пусна мухата,вика аиде ще си го разделим на пари и ще си е семеен джип,а сега ме отрепа с тоя ван 4х4 ,кажете нещо по-евтино да му предложа да вози като кола що годе и да може да се ходи на турист разсходки до около 10к,ама само да не еееееееееее тая КАТРАНИЦА с това part time,толко ме дразни стария тропер как го закантареше малко и аидееееееее иначе онова си беше доста здраво,а и си се катереше,а това кат гледах едни клипчета в Vbox-a направо паднах кат гледам каде закъсва,а и най-лошото е че немога да намеря инфо занего,то по-добре едно трерано 2 или маверик отколкото това,по-ще драскат,тераното поне има LSD от зад.Незнам помагаите

      Коментар


      • #78
        До: Range Rover 2.5 TDS ?

        Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
        С интерес ще изчакам мненията им, много ще ми е интересно наистина. Това е новост за мен. Наистина не съм чул някой да се оплаква от този мотор, познавам такива на по над 300-400 х.км, не става въпрос за неправилна експлоатация, там е ясно, че всичко може да се скапе.
        +1.
        Довода, че главата му е дълга (6 цилиндъра) за мен не е довод (до някъде), повечето култови дизели, за които се сещам са именно шест цилиндрови - 4.2 на Нисан и на Тойота, 3.9 на Исузу (слаган на Дифендъра в Австралия), Мерцедес-овите. А и за мотора на БМВ не съм чел нищо лошо по ЛР форумите, напротив...

        Коментар


        • #79
          До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър Класик

          Здравеите, като начало!
          Решил съм да си купя RANGE ROVER 2.5DT с двигателя на BMW. Джипа ще е около 98г. Искам да попитам като цяло дали е добър (като се има предвид че ще се кара само в градски условия и за дълъг път, няма да го използвам за OFF-ROAD) и какви са му слабостите, за да знам какжо да гледам при покупката.
          Благодаря предварително.

          Коментар


          • #80
            До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС

            Здрасти,

            Най-голямата му слабост е въздушното окачване - виж тук и тук . Има и доста електроника, която също може да създава проблеми. Мотора му е добър, красив е на външен вид, интериор луксозен, хубава "возия" (ако окачването е ок). Общо взето, това е луксозния модел на Ленд Ровър.
            Изчети темата от начало и най-вероятно ще научиш много неща.
            Последно редактирано от Lazar; 05-02-08, 16:07. Причина: допълнение

            Коментар


            • #81
              До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС

              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
              ... Изчети темата от начало и най-вероятно ще научиш много неща.
              Включително и това, че моторът му не е добър.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #82
                До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Включително и това, че моторът му не е добър.
                А стига де
                Ако се гледа добре, проблеми няма!
                LZ1PER

                Коментар


                • #83
                  До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  Включително и това, че моторът му не е добър.
                  Тц! Положителните мнения са повече.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС

                    Mnogo blagodarq za informaciqta, iz4etoh dosta golqma 4ast ot foruma i mi stanaha dosta ne6ta-qsni. Vypreki vsi4ki poujitelni i otricatelni ne6ta koito sa napisani mislq da go kupq. i o6te edno vypros4e-poneje toi e s malkoto turbo 136hp moga li da mu sloja ЧИПТУНИНГ "POWER BOX" i dobre li 6te e za motora.


                    На български:
                    Много благодаря за информацията, изЧетох доста голяма Част от форума и ми станаха доста неща ясни. Въпреки всиЧки поЛОжителни и отрицателни неЩа, които са написани, мисля да го купя. И оЩе едно въпросЧе - понеже той е с малкото турбо 136хп мога ли да му сложа ЧИПТУНИНГ "ПОВЕР БОХ" и добре ли Ще е за мотора.


                    П.П. Моля пишете на кирилица. Следващи публикации на маймуница ще бъдат изтривани.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-02-08, 22:22. Причина: Моля пишете на кирилица

                    Коментар


                    • #85
                      До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС

                      Първоначално публикуван от veselin_stef Преглед на мнение

                      Много благодаря за информацията, изЧетох доста голяма Част от форума и ми станаха доста неща ясни. Въпреки всиЧки поЛОжителни и отрицателни неЩа, които са написани, мисля да го купя. И оЩе едно въпросЧе - понеже той е с малкото турбо 136хп мога ли да му сложа ЧИПТУНИНГ "ПОВЕР БОХ" и добре ли Ще е за мотора.


                      Какво значи малко или голямо турбо, тези мотори на този джип са все по 136 кс.
                      Чип можете да му сложите, аз на моя (бившия) имах, разликата в старта е много голяма, вдига с около 30кс. мощността и с око 90Нм. Разхода спада, в моя случай с около 3л, на дълго със скорост до 130км/ч, слиза на 9л/100км, градско трудно се качва над 13л/100км.
                      Като цяло от чипа съм доволен-препоръчвам го!
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #86
                        До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС

                        Относно малкото и голямо турбо. Авто-джамбазите ми казват, че този двигател с малкото турбо е 136к.с. а този с голямото 143к.с. Сега дали е вярно незнам, може и да ме лъжат. Вашето мнение какво е? Има ли мотор с 143 коня или не?
                        Последно редактирано от Lazar; 06-02-08, 10:55.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС

                          Първоначално публикуван от veselin_stef Преглед на мнение
                          Относно малкото и голямо турбо. Авто-джамбазите ми казват, че този двигател с малкото турбо е 136к.с. а този с голямото 143к.с. Сега дали е вярно незнам, може и да ме лъжат. Вашето мнение какво е? Има ли мотор с 143 коня или не?
                          Това е същият мотор, но слаган на BMW той е 143кс, ограничава се софтуерно на 136кс, за да се слага на РР.
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • #88
                            До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                            А ще ми препоръчате ли от къде да си купя чипа и в кой сервиз да отида? Знаете ли горе-долу каква им е цената?

                            Коментар


                            • #89
                              До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                              Първоначално публикуван от veselin_stef Преглед на мнение
                              А ще ми препоръчате ли от къде да си купя чипа и в кой сервиз да отида? Знаете ли горе-долу каква им е цената?
                              Обади ми се ще те свържа 0878 50-43-43
                              LZ1PER

                              Коментар


                              • #90
                                До: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС

                                Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                                Чип можете да му сложите, аз на моя (бившия) имах, разликата в старта е много голяма, вдига с около 30кс. мощността и с око 90Нм. Разхода спада, в моя случай с около 3л, на дълго със скорост до 130км/ч, слиза на 9л/100км, градско трудно се качва над 13л/100км.
                                Като цяло от чипа съм доволен-препоръчвам го!
                                Какъв е бил чипа ако е ПБОКС можеби и аз ще искам да си сложа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X