Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

    Честито и много да се радвате. Описаният от теб разход май по книжка беше толкова около 13,5-14/100
    При мен с "малко" пипнато ГНП, автомат, багажник и 265/70/16 -17,5-18л/100км градско,
    с повечко настъпване и над 20л. Извънградско 11,5-12л.
    "Bis dat qui cito dat"

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

      Здравейте, приятели и ЛР ентусиасти! Темата доста зави към БМВ двигателя и неговите достойнства, но ми се ще да попитам нещо за 4.6 ламята. Как понася газификация и какъв е разходът на газ на градско/извънградско/горско. И каква е актуалната цена на конверсията към нормално пружинно окачване. Някъде ми се мерна отпреди доста години, че Явор-Вромос е дал цена 1200лв. (матРиал и труд). И последен въпрос-слаби места при бензиновия осмак? Лека вечер и приятно гледане на Лудогорец-Реал М!
      Р.S. Сега видях, че темата е за РР 2.5ТДС, така че простете ми за завоя
      Последно редактирано от zlost; 01-10-14, 20:35.

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

        Преди месец се разделих с Р38,2,5 ТДС автомат след 5 години вярна служба.
        Забележки към машината нямам за 5-те години. Взех я на 170 - продадох я на 240 000 км... Ако изключим нещата, които счупих поради незнание и калпави майстори, проблеми нямах. Разход - 10/15 на 100. Минава от всякъде - една зима теглих доста оборудвани нисани и тойоти. До 130 върви прекрасно и тихо - нагоре аеродинамиката започва да шуми от всякъде.
        Нещо много важно - много евтина поддръжка по окачването и ходова част - ако пазарувате от Англия.
        препоръчвам като бюджетно решение за високопроходим луксозен автомобил на всеки
        TLC 200 V8
        TLC LJ79
        Toyota Prius2

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

          Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
          Здравейте, приятели и ЛР ентусиасти! Темата доста зави към БМВ двигателя и неговите достойнства, но ми се ще да попитам нещо за 4.6 ламята. Как понася газификация и какъв е разходът на газ на градско/извънградско/горско. И каква е актуалната цена на конверсията към нормално пружинно окачване. Някъде ми се мерна отпреди доста години, че Явор-Вромос е дал цена 1200лв. (матРиал и труд). И последен въпрос-слаби места при бензиновия осмак? Лека вечер и приятно гледане на Лудогорец-Реал М!
          Р.S. Сега видях, че темата е за РР 2.5ТДС, така че простете ми за завоя
          Мисля, че ако още е такава цената на Явор, то е добра оферта. Освен това там знаеш, че ще бъде направено наистина както трябва. Така че скачай смело. Аз смених окачването и нямам никакви проблеми.
          0888 068 669

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

            Благодаря за отговорите! Досъбирам пари и ако изпадне точния екземпляр-действам...и пак ще питам...Лека вечер!

            Коментар


            • Здравейте,
              Пиша тук да не отварям нова тема.

              След голямо мислене П38 или Гранд http://www.offroad-bulgaria.com/show...=194932&page=2 вече окончателно го реших че ще е П38.

              Сега на няколко въпроса

              Евентуалния РР ще е от Германия или Холандия, оглеждам се за запазени екземпляри на около 180-220 к.км. двигателите не са от значение.

              Предвид километрите какво мога да очаквам от виско муфата и веригата трябва ли да ги прибавям към бюджета за първоначално обслужване като въздушните възглавници или при тях болежките настъпват по късно и при по-тормозени оффроад машини.

              Някой подменял ли е досега "силикона" във виското на РР.

              От цялото ми разбиране как работи системата на тракшъна на РР излиза че два "торсена" на Ашкрoft за по 300 паунда ще са перфектния завършек за леек офроуд. Това така ли е?

              И не на последно място Някой да знае/продава читава П38-ца във състояние като подобно на една форумна "пожарна", пребирам се април и трябва да си намеря до тогава нещо.

              И още нещо, П38-цата лесно ли се обръща от към лява дирекция, в момента съм в Англия и има сравнително добри оферти.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-03-15, 13:08.

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                - Километри не гледай, а състояние.
                - Нашия като го взехме пи км беше на 185км и веригата беше разтеглена, 200 паунда на BorgWornar
                - 320-350 лв беше някъде ремонта
                - Р38 в добро състояние е трудно да се намери, поне 5 000 евро ще започват запазените
                - Смяна на волан не е проста работа.

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                  Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
                  - Километри не гледай, а състояние.
                  - Нашия като го взехме пи км беше на 185км и веригата беше разтеглена, 200 паунда на BorgWornar
                  - 320-350 лв беше някъде ремонта
                  - Р38 в добро състояние е трудно да се намери, поне 5 000 евро ще започват запазените
                  - Смяна на волан не е проста работа.

                  Това за еврата е ясно.

                  Обаче с волана ми стана гадно в Ингилизия изкачат добри оферти около 3500-4500 паунда ( а местните винаги подлежат на пазарлък )

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                    За обръщането ще ти трябва донор и човек, който знае какво прави.
                    За вискомуфата също си има човек, който само с това се занимава и го прави добре(попитай чичко гугъл, той ще ти го покаже )
                    За другото Крисо ти го е казал.
                    Успех
                    "Bis dat qui cito dat"

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                      Четох ли четох/темата е бай застаряла /...и аз смятам да влизам във филма...харесал съм един 2000г./P38/ и един 2004 но за този с 3.0 TDI двигателя не намерих много инфо...
                      Тарга отдавна не съм те виждал ...

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                        Успех и късмет желая, но като че ли по-успешна покупка ще направиш, ако вземеш най-скъпия от старите вместо най-евтиния от новите, демек по-добре най-скъпия от евтините вместо най-евтиния от скъпите
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                          Да...нахвърлил съм 2-3 обяви за около 7-8к. от 2000г. Вчера попаднах на един 4.0 SE...ще търся че да видим!

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                            И аз съм на мнение че 322ка за под 17к.лв. си инвеститор а не собственик. Успех с намирането на п38ца. Двете машини на много различни по принцип, нищо че са Рейндж Ровър.

                            Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                              Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                              И аз съм на мнение че 322ка за под 17к.лв. си инвеститор а не собственик. Успех с намирането на п38ца. Двете машини на много различни по принцип, нищо че са Рейндж Ровър.
                              Е коя е за предпочитане? Като оставим на страна паричната равностойсност?

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                                Зависи за какво я търсиш, според мен 322ката е паркет със офф възможности а Р38цата е офф със паркетни възможности.

                                Ако мислиш да я ползваш основно на асфалт и по лек черен път и да ходиш до някое балканско село от време на време избора е 322. Много по комфортен е, ако искаш да излизаш от пътя често и те влече планината и гората Р38 цата е по добрия избор.

                                Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X