Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

    Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
    И това само първоначално?
    Ако не е подарък значи не е изгодно. Колко ли още неща ще се открият при по подробен оглед?
    Ами общо взето си е подарък. Мисълта ми е можете ли да ми кажете приблизителни цени на пружините предното стъкло и каква би могла да е причината да няма кардан?
    Иначе мотора не е шумен не пуши и тн.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-07-13, 18:47.

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

      Щом го няма предния кардан, значи виско муфата е блокирала. А си е цифра. Чувал съм, че ги рециклират, ама ми се струва умряла оферта. Не се занимавай с това нещо.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

        Първоначално публикуван от zvezd0 Преглед на мнение
        Здравейте колеги.От вчера съм регистриран в този форум.Регистрирах се понеже имам едно питане за Реиндж Роувър 2.5 бмв мотор 97 мисля.Изчетох цялата тема.Не съм много наясно с джиповете.Та на въпроса,значи предлагат ми такъв джип много на оферта.На пръв поглед това което видях е че:
        1-во Клекнал е(човека каза че най-добре да се сменят възглавниците с пружини което излизало около 500лв. 2-ро Незнайно по каква причина предния кардан го няма 3-то предното стъкло е счупено.А водния радиатор е лепен с някакво лепило. На таблото пише 230 000км. Имате ли представа какви цени варират да се оправят тези работи? И също да ми препоръчате къде да го закарам да го погледне някой които разбират от този джип в София ?
        Бягай на далече!
        "Bis dat qui cito dat"

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

          Мен ако питаш ще се наложи да сипеш едно 1500-2000 лева без гумите за да стане нещо от това... та ако и за толкоз ти го дават... бива , но само ако ти се занимава.

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            Мен ако питаш ще се наложи да сипеш едно 1500-2000 лева без гумите за да стане нещо от това... та ако и за толкоз ти го дават... бива , но само ако ти се занимава.
            Ами мога да го взема за 2к. та ако мога да го направя да не е като ситроен и да се въртят всичките колела за 1500лв макс. доста се замислям дали да не го взема.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-07-13, 19:03.

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              Мен ако питаш ще се наложи да сипеш едно 1500-2000 лева без гумите за да стане нещо от това... та ако и за толкоз ти го дават... бива , но само ако ти се занимава.
              Няма да му стигнат до никъде.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                Tия коли имат слаби (слаби за над 15г. експлоатация) възли и се чупят. В смисъл, не е сигурно, че като дадеш примерно 7000 за читав джип, след много кратко време няма да правиш същите работи. Даже е много вероятно.

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                  Трябва да е ясно едно: - евтин и надежден (в смисъл когато и да е, и да те закара до където трябва без проблем) джип не може да има. Още повече Рейндж! Тая кола си е заложена още при конструктора да е за милионери!

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Трябва да е ясно едно: - евтин и надежден (в смисъл когато и да е, и да те закара до където трябва без проблем) джип не може да има. Още повече Рейндж! Тая кола си е заложена още при конструктора да е за милионери!
                    Ами значи колата не е автомат пали си движи си се на задно предаване.Ще се кара само на асфалт,ако я взема ако проблема с кардана е 1000лв найстина явно ще се кара на задно предаване.Относно пружините мисля да ги сложа тъй като разбрах че възглавниците са доста проблемни.Радиатора е закърпен но е хубаво да се смени.С една дума колата ще се кара супер малко въпроса е да не хвъря 1.5 2к. и да съм по средата.

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      .........Още повече Рейндж! Тая кола си е заложена още при конструктора да е за милионери!
                      Хайде, хайде... да не се обиждаме така
                      Аз нит' съм милионер, нит' съм хилярдер даже...( 'баси думата употребих )
                      НО, както и в другата тема писах, Класик с VM ме върна в София от 1000км със счупен колянов вал!
                      В тази тема( или другата голяма за П38, не помня ), съм разказал, как от к-г Градина, мойто Рейджи ме върна със счупена скоростна кутия (автомат ZF).
                      Да не казвам, че от година го търкалям с заминал/и( че не знам с точност ) лагери в разпределителната кутия,
                      а може и да не е само това - все още не съм стигнал да я сваля и отворя, за да видя за какво иде реч...
                      А, на колегата писах да бяга, защото, ако няма условия, мерак и възможности да се занимава, цялото му начинание ще доведе до още един човек с негативно мнение за П38.
                      Има ли смисъл, като цяло, да повтаряме до втръсване, че тези машини са си доста добри, само дето трябва да се поддържат, както трябва и бюджетните решения да сервизират овреме,
                      защото иначе стигаме до момента, в който поредния 'убавец е намерил на тънканайка машина, която, когато е слязла от конвейра е струвала почти 100 000 паунда, а сега,
                      след доволно количество години я е намерил за 800-1000 паунда(че и по-малко) и очакванията са му тя да е в същото техническо състояние, в което е била,
                      когато в слязла от въпросният конвейр - ами няма как да стане! Да не коментирам, че от онези години( визирам до '97-'98 ) няма машина,
                      която да стъпи на П38 и на малкия пръст в комфорта на возене, който предлага оригиналното въздушно окачване. Плюсовете и минусите на окачването за офроуд са друга тема.
                      Пък после, ами те - скапано им окачването, кофти им електрониката, куц е двигателя, харчи много, а бе, кофти е, 'земи нещо друго - тия не ста'ат!
                      Поздрави

                      П.п. И да е ясно, че не навивам никого и не агитирам, а изказвам собствено мнение изградено на базата на личен опит.
                      "Bis dat qui cito dat"

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                        Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                        Хайде, хайде... да не се обиждаме така
                        Аз нит' съм милионер, нит' съм хилярдер даже...( 'баси думата употребих )
                        НО, както и в другата тема писах, Класик с VM ме върна в София от 1000км със счупен колянов вал!
                        В тази тема( или другата голяма за П38, не помня ), съм разказал, как от к-г Градина, мойто Рейджи ме върна със счупена скоростна кутия (автомат ZF).
                        Да не казвам, че от година го търкалям с заминал/и( че не знам с точност ) лагери в разпределителната кутия,
                        а може и да не е само това - все още не съм стигнал да я сваля и отворя, за да видя за какво иде реч...
                        А, на колегата писах да бяга, защото, ако няма условия, мерак и възможности да се занимава, цялото му начинание ще доведе до още един човек с негативно мнение за П38.
                        Има ли смисъл, като цяло, да повтаряме до втръсване, че тези машини са си доста добри, само дето трябва да се поддържат, както трябва и бюджетните решения да сервизират овреме,
                        защото иначе стигаме до момента, в който поредния 'убавец е намерил на тънканайка машина, която, когато е слязла от конвейра е струвала почти 100 000 паунда, а сега,
                        след доволно количество години я е намерил за 800-1000 паунда(че и по-малко) и очакванията са му тя да е в същото техническо състояние, в което е била,
                        когато в слязла от въпросният конвейр - ами няма как да стане! Да не коментирам, че от онези години( визирам до '97-'98 ) няма машина,
                        която да стъпи на П38 и на малкия пръст в комфорта на возене, който предлага оригиналното въздушно окачване. Плюсовете и минусите на окачването за офроуд са друга тема.
                        Пък после, ами те - скапано им окачването, кофти им електрониката, куц е двигателя, харчи много, а бе, кофти е, 'земи нещо друго - тия не ста'ат!
                        Поздрави

                        П.п. И да е ясно, че не навивам никого и не агитирам, а изказвам собствено мнение изградено на базата на личен опит.
                        Колеги искам само да кажа че ми е пределно ясно че джипчето щее мноооого далеч от перфектно дори прилично.Имам доста мерак ,кара ми се джип определено.Въпроса ми беше просто дали гореспоменатите проблеми ще се съберат в 2000лв или не.Между другото ми го дават и с доста добри гуми понеже някои спомена че само за това няма да стигнат поздрави на всички и мерси за мненията.

                        Съобщение от модератор:
                        Моля, напишете си в профила от къде сте.
                        Прочетохте ли това
                        ...ЦЪК
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-07-13, 19:03.

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                          Първоначално публикуван от zvezd0 Преглед на мнение
                          Ами значи колата не е автомат пали си движи си се на задно предаване.Ще се кара само на асфалт,ако я взема ако проблема с кардана е 1000лв найстина явно ще се кара на задно предаване.Относно пружините мисля да ги сложа тъй като разбрах че възглавниците са доста проблемни.Радиатора е закърпен но е хубаво да се смени.С една дума колата ще се кара супер малко въпроса е да не хвъря 1.5 2к. и да съм по средата.
                          Практиката е показла, че 1,5 - 2 х.лв. за стягане на стара кочина до никъде не стигат! А и щом не ти се дават 1000 лв. и предпочиташ да имаш "джип" само със заден задвижващ мост, по добре въобще не си взимай джип.

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                            4х4 е най-добре, от скоро и аз съм с такъв RR P38 и съм доволен. Няма такъв джип дълго избирах и се спрях на този RR P38 DSE 1998 г. има леки забележки но полека ще ги оправя
                            Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                              Наскоро и аз си купих най-после след дълго търсене Range Rover 2,5TDS от 96г. Засега съм много доволен. Искам да попитам какъв е разхода, който е нормален за този модел? Аз го карам предимно в града и ми дава 13,5л/100км и ми се струва малко множко. Има ли значение размера на гумите, защото моя е с 20-ки джанти и гуми 295/40/20. Дали ако сменя поне зимните гуми ще даде по-добър разход или този е в нормата?
                              0888 068 669

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                                Първоначално публикуван от Dochef Преглед на мнение
                                Наскоро и аз си купих най-после след дълго търсене Range Rover 2,5TDS от 96г. Засега съм много доволен. Искам да попитам какъв е разхода, който е нормален за този модел? Аз го карам предимно в града и ми дава 13,5л/100км и ми се струва малко множко. Има ли значение размера на гумите, защото моя е с 20-ки джанти и гуми 295/40/20. Дали ако сменя поне зимните гуми ще даде по-добър разход или този е в нормата?
                                На мен ми дава около 12, софийско, само на кратки разстояния, с 235/70/16 съм.
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X