Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

    С виско муфа е.
    Тракшъна също има, но фабрично е на моделите след '98.
    "Bis dat qui cito dat"

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

      98 е мисля и може да няма. Копчето за тракшъна как изглежда?
      Biagini Passo Powered By VW Syncro

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

        Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
        Набързо попрехвърлих темата, но не разбрах точно. Гледах един модел с десен волан, като този на снимката мисля бяха всички копчета, лоста същия, двигателя на BMW. Та видях с лоста се минава на бавни. А въпроса ми е какво точно му е 4х4 задвижването. Явно в фул-тайм, но има ли м/уосов диф или е с виско муфа? И ако няма блокаж, има ли тракшън поне?
        С междуосев диф и виско муфа, като муфата играе роля на автоматичен междуосев блокаж.

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

          Така и не намерих схема. Как виското блокира отворения среден диф?
          Biagini Passo Powered By VW Syncro

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

            Няма копче за тракшъна, той си се оправлява от главният компютър и си има собствено мнение....
            Ето ти схема: http://www.landroverweb.com/Pdf-file...ange-Rover.pdf
            Отиваш в раздела - Transfer Box и там го има описано Viscous Coupling Unit.
            Поздрави
            "Bis dat qui cito dat"

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

              Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
              Така и не намерих схема. Как виското блокира отворения среден диф?
              Ще ти го обясня с думи прости: привода към задния кардан е зацепен към корпуса на виско муфата, привода към предния - към вътрешната част. При нормално каране натоварването пада на централния диференциал, колата е фултайм и воскомуфата е разтоварена. Когато карданите се опитат да се завъртят с различна скорост вискомуфата започва да упражнява прогресувно усилие и се опитва да ги накара да се движат с еднаква скорост. Сработва моментално. Възможно дефекти са: а) муфата блокира постоянно зацепена, съответно колелата свирят при остър завой и б) муфата се разцепва от претоварване, съоъветно губиш централния блокаж (случва се по-рядко).

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                Ще ти го обясня с думи прости: привода към задния кардан е зацепен към корпуса на виско муфата, привода към предния - към вътрешната част. При нормално каране натоварването пада на централния диференциал, колата е фултайм и воскомуфата е разтоварена. Когато карданите се опитат да се завъртят с различна скорост вискомуфата започва да упражнява прогресувно усилие и се опитва да ги накара да се движат с еднаква скорост. Сработва моментално. Възможно дефекти са: а) муфата блокира постоянно зацепена, съответно колелата свирят при остър завой и б) муфата се разцепва от претоварване, съоъветно губиш централния блокаж (случва се по-рядко).
                По това обяснение излиза, че няма отворен диф. посредата, а е с пълен привод след кутията към двата кардана. Дефакто двата кардана винаги се въртат еднакво, като единия има муфа която позволята, разминаване в оборотите им при завой.
                Като най-обикновенно синхро.

                Допълнение:

                Сега видях pdf-а, задния кардан е зацепен към изходящия вал на раздатката, а предния има виско. Няма отворен диф. защото двата кардана вземат привод от двата края на една ос.
                Последно редактирано от bat_vanko; 19-11-12, 09:11.
                Biagini Passo Powered By VW Syncro

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                  Номер 14 на картинката - диференциал. Има си всичко за да е пълноцецен диф.

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                    Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                    По това обяснение излиза, че няма отворен диф. посредата, а е с пълен привод след кутията към двата кардана. Дефакто двата кардана винаги се въртат еднакво, като единия има муфа която позволята, разминаване в оборотите им при завой.
                    Като най-обикновенно синхро.

                    Допълнение:

                    Сега видях pdf-а, задния кардан е зацепен към изходящия вал на раздатката, а предния има виско. Няма отворен диф. защото двата кардана вземат привод от двата края на една ос.
                    Не, не означава това и не, не си видял правилно. В гаража имам една разглобена, обади се като минаваш през Пловдив да ти я покажа.
                    Кутията е много добра за целите, за които е предназначен джипа. Слабото място са веригата и муфата.

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                      Съжалявам, че така като умственно изостанал припитвам, но наистина не намирам логиката да има свободен диф. + виско на кардана?!?
                      14 зъбното колело на което ляга веригата ми изглежда само колело, в крайна сметка има ли нещо в него?
                      Biagini Passo Powered By VW Syncro

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                        Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                        ...
                        в крайна сметка има ли нещо в него?
                        Нали съм ти написал - "има всичко за да е пълноценен диф". Като конструкция не се различава от между-колесен диф. Ролята на пиньона играе веригата.

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                          Добре защо тогава е виското отвън?
                          Biagini Passo Powered By VW Syncro

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                            Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                            Добре защо тогава е виското отвън?
                            Така го гледаш че "от вън", ама не е. Свързано е и със задния изходящ вал, и с предния изходящ вал.
                            Сега, като толкова много те вълнува в детаили конструкцията и техн. ръководство не те устройва, вземи си една раздатка и си я разглобявай и сглобявай.
                            Айде !

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                              Здравейте колеги.От вчера съм регистриран в този форум.Регистрирах се понеже имам едно питане за Реиндж Роувър 2.5 бмв мотор 97 мисля.Изчетох цялата тема.Не съм много наясно с джиповете.Та на въпроса,значи предлагат ми такъв джип много на оферта.На пръв поглед това което видях е че:
                              1-во Клекнал е(човека каза че най-добре да се сменят възглавниците с пружини което излизало около 500лв. 2-ро Незнайно по каква причина предния кардан го няма 3-то предното стъкло е счупено.А водния радиатор е лепен с някакво лепило. На таблото пише 230 000км. Имате ли представа какви цени варират да се оправят тези работи? И също да ми препоръчате къде да го закарам да го погледне някой които разбират от този джип в София ?

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                                Първоначално публикуван от zvezd0 Преглед на мнение
                                Здравейте колеги.От вчера съм регистриран в този форум.Регистрирах се понеже имам едно питане за Реиндж Роувър 2.5 бмв мотор 97 мисля.Изчетох цялата тема.Не съм много наясно с джиповете.Та на въпроса,значи предлагат ми такъв джип много на оферта.На пръв поглед това което видях е че:
                                1-во Клекнал е(човека каза че най-добре да се сменят възглавниците с пружини което излизало около 500лв. 2-ро Незнайно по каква причина предния кардан го няма 3-то предното стъкло е счупено.А водния радиатор е лепен с някакво лепило. На таблото пише 230 000км. Имате ли представа какви цени варират да се оправят тези работи? И също да ми препоръчате къде да го закарам да го погледне някой които разбират от този джип в София ?
                                И това само първоначално?
                                Ако не е подарък значи не е изгодно. Колко ли още неща ще се открият при по подробен оглед?
                                . LRE Bulgaria.
                                RRC SE V8 91г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X