Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на задна чистачка на П38, без откачане на акумулатор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на задна чистачка на П38, без откачане на акумулатор?

    За много години на всички, живи и здрави и безпроблемно шофиране

    Имам един малък въпрос относно смяната на задната чистачка на П38.
    Има ли вариант да се смени без да се изключва акумолатора на джипа. Примерно да застава на определено място след серия от натискане на бутоните или задаржане на нещо. Във нормалното положение(дигната горе ) няма как да се смени поне това го установих

  • #2
    До: ВЪПРОС НА НОВОБРАНЕЦА

    Тц. Гасиш и сменяш!
    Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

    Коментар


    • #3
      До: ВЪПРОС НА НОВОБРАНЕЦА

      Нещо, нищо не разбрах, какъв ти е проблем ............не става ли както си е на място? Ако си от София ...пък звънни, все ще намерим начин да е сменим и без "магии"
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: ВЪПРОС НА НОВОБРАНЕЦА

        Нестава и това го пробвах. Дори и да завартиш ключа докато се движи, смисал да я дебнеш да е долу тя се пребира пак горе. Дигната горе неможе влиза под ламаринения сенник на задното стъкло

        Коментар


        • #5
          До: ВЪПРОС НА НОВОБРАНЕЦА

          здр. колега, виж дали няма да стане като пуснеш задната чистачка и като иде на положението в което ти е удобно да я смениш върни контакта на колата и тя ще спре, няма защо да махаш акумолатора

          п.п. аз на моя TROOPER така я сменям и става

          Коментар


          • #6
            До: ВЪПРОС НА НОВОБРАНЕЦА

            Аз мога да я сменя като изключа акумолатора, но това ли е единственния вариянт ? а дали е правилния ?

            Коментар


            • #7
              До: Смяна на задна чистачка на П38, без откачане на акумулатор?

              Приятел, пускаш чистачката и отиваш отзад джипа, като чистачката ти дойде по средата, отваряш горната част на багажника (където се намира чистачката) и си я сменяш, но внимавай тялото не се вдига много пречи му ламарината, като свалиш чистачката дане да го пуснеш да строши прозореца.
              УСПЕХ

              Коментар


              • #8
                До: Смяна на задна чистачка на П38, без откачане на акумулатор?

                Първоначално публикуван от Явор Георгиев Преглед на мнение
                Приятел, пускаш чистачката и отиваш отзад джипа, като чистачката ти дойде по средата, отваряш горната част на багажника (където се намира чистачката) и си я сменяш, но внимавай тялото не се вдига много пречи му ламарината, като свалиш чистачката дане да го пуснеш да строши прозореца.
                УСПЕХ
                Това ли е истинския начин за смяна ? ако е това честно казано никога нямаше да се сятя. предния път я дебнех и направо от клемата на акумолатора. Днес смених предните със тези новите Аиро понеже старите замръзваха по пригънките и е супер кофти, та така се сетих и да направя запитване. Това със завартането на контактния ключ не важи, поне на моя на другите незнам как е.

                ПС: Мерси много за инфото утре ще пробвам и ще пиша

                Коментар


                • #9
                  До: Смяна на задна чистачка на П38, без откачане на акумулатор?

                  Намери кой е бушона за тая чистачка-сещаш ли се нататък
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Смяна на задна чистачка на П38, без откачане на акумулатор?

                    Първоначално публикуван от ALTIDEAD Преглед на мнение
                    Днес смених предните със тези новите Аиро понеже старите замръзваха по пригънките и е супер кофтиПС: Мерси
                    А мен още ме е яд че си купих Аеро или както там се водят.Идеята ми беше същата-да не замръзват, Валео за камара пари и се оказаха пълни боклуци-замръзват повече от старите.Ама пусто докато не опиташ-не знаеш.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Смяна на задна чистачка на П38, без откачане на акумулатор?

                      Да не отварям нова тема - колеги споделете опит за това кои чистачки замръзват най-малко?! Смених вече няколко, обаче са почти еднакви! Или въобще няма спасение от това явление?!!
                      Между другото отдавна някъде четох в руските автосписания метод за подгряване на чистачките! Трябва да го потърся!!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        До: Смяна на задна чистачка на П38, без откачане на акумулатор?

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Да не отварям нова тема - колеги споделете опит за това кои чистачки замръзват най-малко?! Смених вече няколко, обаче са почти еднакви! Или въобще няма спасение от това явление?!!
                        Между другото отдавна някъде четох в руските автосписания метод за подгряване на чистачките! Трябва да го потърся!!
                        Маи си е най добре да си купиш чистачки за 10/15 лева и по често да ги сменяш, но срещу замръзване и това не помага.
                        Последно редактирано от disko04; 09-01-09, 12:00.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смяна на задна чистачка на П38, без откачане на акумулатор?

                          От няколко години ползвам препарат против замръзване с които пръскам перата и рамената на чистачките през няколко дни или когато имам нужда. Доволен съм направо забравих за проблема, повечето разпространени по бензиностанциите вършат работа и то добра но съм уцелвал и ментета. Купувам задължително такъв с помпичка, а не флакон. Две шишета стигат за цяла зима ,а карам доста. Номера е да напръскаш предварително тъй като за съжаление не работи добре двустранно и да разтопява добре вече образуван лед. За разтопяване сутрин ползвам друг от години не съм стъргал сутрин стъкла.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смяна на задна чистачка на П38, без откачане на акумулатор?

                            До колегата ALTIDEAD, на моя П38 смених чистачката с помоща на един приятел по следния начин ->аз съм в колата, той зад нея пуснах чистачката и когато стигна най-долното си положение той ми свирна и аз изключих от контакт, а той я задържа в това положение и така я сменихме. Не съм сигурен, че това е най-правилният начин, но поне при мен сработи. Успех
                            "Bis dat qui cito dat"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Смяна на задна чистачка на П38, без откачане на акумулатор?

                              Първоначално публикуван от Явор Георгиев Преглед на мнение
                              Приятел, пускаш чистачката и отиваш отзад джипа, като чистачката ти дойде по средата, отваряш горната част на багажника (където се намира чистачката) и си я сменяш, но внимавай тялото не се вдига много пречи му ламарината, като свалиш чистачката дане да го пуснеш да строши прозореца.
                              УСПЕХ
                              Колеги това е начина. Нашия колега е описал по горе как се сменя. Пробвах го работи. Едно натискане на бутона на задната врата е достатачно да спре чистачката в положението което желаете.Колкото до Аиро чистачките надявам се да не замръзвар понеже е едно цяло тяло а не отделни части. Мойте са по 13лв бройката все пак не са маркови но определено са по добри от обикновенните
                              ПС: мерси много на колегата Явор Георгиев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X